Numri i menaxherëve të kualifikuar


Totali i të kualifikuarve: 4762 nga 10051 (47.38%)

Menaxherët më të shpejtë nga klasa

K1 në Elite (e 23 të kualifikuarve -> 57.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  A. Sonverdi  Elite  1:01.067s 
2  H. Sheth  Elite  + 0.462s 
3  V. Pohjanen  Elite  + 0.589s 
4  Y. Desai3  Elite  + 0.715s 
5  J. Clark  Elite  + 0.795s 
6  H. Reis  Elite  + 0.832s 
7  A. Casagrande  Elite  + 0.866s 
8  P. Neves  Elite  + 0.897s 
9  A. Squizzato1  Elite  + 1.022s 
10  J. Coosemans1  Elite  + 1.222s 
K2 në Elite (e 21 të kualifikuarve -> 52.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  H. Sheth  Elite  1:02.038s 
2  A. Squizzato1  Elite  + 0.143s 
3  Y. Desai3  Elite  + 0.170s 
4  I. Belatti  Elite  + 0.216s 
5  R. Goodey  Elite  + 0.387s 
6  A. Casagrande  Elite  + 0.421s 
7  H. Reis  Elite  + 0.598s 
8  P. Nazaré  Elite  + 0.663s 
9  W. Teuwen  Elite  + 0.817s 
10  J. Clark  Elite  + 1.061s 
K1+K2 në Elite (e 21 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  H. Sheth  Elite  2:03.567s 
2  Y. Desai3  Elite  + 0.423s 
3  A. Squizzato1  Elite  + 0.703s 
4  A. Casagrande  Elite  + 0.825s 
5  H. Reis  Elite  + 0.968s 
6  I. Belatti  Elite  + 1.003s 
7  J. Clark  Elite  + 1.394s 
8  R. Goodey  Elite  + 1.454s 
9  P. Nazaré  Elite  + 1.565s 
10  W. Teuwen  Elite  + 1.626s 

K1 në Master (e 138 të kualifikuarve -> 69%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  E. Ruseckas  M5  1:01.798s 
2  P. Willmore  M2  + 0.206s 
3  R. Urtāns  M3  + 0.460s 
4  D. Lorenzini  M1  + 0.483s 
5  D. Bontempo  M5  + 0.626s 
6  M. Soeterbroek  M3  + 0.868s 
7  R. Celejewski  M5  + 0.958s 
8  T. Uvyn  M1  + 0.973s 
9  I. Antos  M3  + 1.020s 
10  F. Merte  M1  + 1.022s 
K2 në Master (e 136 të kualifikuarve -> 68%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  E. Ruseckas  M5  1:02.853s 
2  C. Esparza  M4  + 0.331s 
3  J. De Snoo  M5  + 0.336s 
4  P. Urlings  M5  + 0.450s 
5  D. Bontempo  M5  + 0.490s 
6  R. Urtāns  M3  + 0.568s 
7  A. Bozóti  M2  + 0.578s 
8  P. Willmore  M2  + 0.595s 
9  M. Lissarrague  M1  + 0.606s 
10  D. Lorenzini  M1  + 0.607s 
K1+K2 në Master (e 136 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  E. Ruseckas  M5  2:04.651s 
2  P. Willmore  M2  + 0.801s 
3  R. Urtāns  M3  + 1.028s 
4  D. Lorenzini  M1  + 1.090s 
5  D. Bontempo  M5  + 1.116s 
6  C. Esparza  M4  + 1.396s 
7  J. De Snoo  M5  + 1.407s 
8  W. Day  M5  + 1.699s 
9  M. Lissarrague  M1  + 1.704s 
10  I. Antos  M3  + 1.716s 

K1 në Pro (e 662 të kualifikuarve -> 66.2%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  Ł. Włodek  P15  1:03.024s 
2  J. Claydon  P8  + 0.100s 
3  A. Nicewicz  P25  + 0.105s 
4  N. Jancic  P18  + 0.160s 
5  E. Madera  P18  + 0.200s 
6  M. Włodarczyk  P10  + 0.241s 
7  D. Svajner  P8  + 0.292s 
8  R. Sawkins  P4  + 0.303s 
9  J. Trekane  P9  + 0.347s 
10  M. Standen  P12  + 0.349s 
K2 në Pro (e 654 të kualifikuarve -> 65.4%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  J. Claydon  P8  1:03.093s 
2  A. Nicewicz  P25  + 0.601s 
3  E. Madera  P18  + 0.687s 
4  D. Petrović  P15  + 0.854s 
5  Ł. Włodek  P15  + 0.857s 
6  S. Rawson  P13  + 0.990s 
7  N. Jancic  P18  + 1.002s 
8  M. Włodarczyk  P10  + 1.053s 
9  G. Calzetta  P15  + 1.082s 
10  A. Wirasanjaya  P23  + 1.099s 
K1+K2 në Pro (e 654 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  J. Claydon  P8  2:06.217s 
2  A. Nicewicz  P25  + 0.606s 
3  Ł. Włodek  P15  + 0.757s 
4  E. Madera  P18  + 0.787s 
5  N. Jancic  P18  + 1.062s 
6  M. Włodarczyk  P10  + 1.194s 
7  D. Petrović  P15  + 1.309s 
8  A. Wirasanjaya  P23  + 1.445s 
9  D. Svajner  P8  + 1.559s 
10  G. Calzetta  P15  + 1.703s 

K1 në Amateur (e 2223 të kualifikuarve -> 64.14%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  J. Szente  A54  1:04.970s 
2  S. Norris  A41  + 0.027s 
3  M. Stewart  A73  + 0.256s 
4  M. Zariņš  A59  + 0.361s 
5  P. Olofsson  A10  + 0.375s 
6  F. Vautrin  A89  + 0.400s 
7  J. Mäenpää  A6  + 0.450s 
8  N. Brojak  A41  + 0.460s 
9  C. Louzeiro  A66  + 0.487s 
10  T. Palmer  A28  + 0.562s 
K2 në Amateur (e 2184 të kualifikuarve -> 63.01%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  A. Vigil  A85  1:06.258s 
2  J. Szente  A54  + 0.096s 
3  O. Hernández  A17  + 0.097s 
4  P. Olofsson  A10  + 0.103s 
5  D. Sperling  A35  + 0.145s 
6  A. Rowlands  A26  + 0.164s 
7  J. Mäenpää  A6  + 0.270s 
8  A. Mehser  A61  + 0.360s 
9  M. Zariņš  A59  + 0.413s 
10  Z. Zelei  A65  + 0.439s 
K1+K2 në Amateur (e 2184 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  J. Szente  A54  2:11.324s 
2  P. Olofsson  A10  + 0.382s 
3  J. Mäenpää  A6  + 0.624s 
4  M. Zariņš  A59  + 0.678s 
5  O. Hernández  A17  + 0.686s 
6  F. Vautrin  A89  + 0.816s 
7  M. Stewart  A73  + 0.821s 
8  A. Mehser  A61  + 0.935s 
9  Z. Zelei  A65  + 0.959s 
10  L. Chong  A61  + 1.246s 

K1 në Rookie (e 1799 të kualifikuarve -> 33.66%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  S. Leinsinger  R124  1:08.567s 
2  D. De La Vega  R61  + 0.089s 
3  A. Knight  R110  + 0.102s 
4  J. Nascimento  R124  + 0.134s 
5  L. Navarro  R162  + 0.150s 
6  P. Moreno  R136  + 0.304s 
7  L. Carletti  R1  + 0.323s 
8  L. Bertani  R153  + 0.406s 
9  J. Romo  R72  + 0.484s 
10  P. Browaeys  R145  + 0.505s 
K2 në Rookie (e 1767 të kualifikuarve -> 33.06%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  L. Carletti  R1  1:09.644s 
2  C. Atkinson  R39  + 0.959s 
3  S. Leinsinger  R124  + 0.972s 
4  R. Kutowsky  R116  + 1.102s 
5  A. Knight  R110  + 1.119s 
6  E. Gt  R80  + 1.120s 
7  S. Andriulis  R108  + 1.174s 
8  J. Krenželák  R136  + 1.176s 
9  P. Moreno  R136  + 1.256s 
10  M. Goss  R24  + 1.275s 
K1+K2 në Rookie (e 1767 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  L. Carletti  R1  2:18.534s 
2  S. Leinsinger  R124  + 0.649s 
3  A. Knight  R110  + 0.898s 
4  D. De La Vega  R61  + 1.205s 
5  P. Moreno  R136  + 1.237s 
6  L. Navarro  R162  + 1.300s 
7  D. Holt  R47  + 1.544s 
8  S. Andriulis  R108  + 1.574s 
9  J. Krenželák  R136  + 1.626s 
10  G. Pernacchioli  R61  + 1.747s