Numri i menaxherëve të kualifikuar


Totali i të kualifikuarve: 5619 nga 11515 (48.8%)

Menaxherët më të shpejtë nga klasa

K1 në Elite (e 35 të kualifikuarve -> 87.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  P. Zaburski  Elite  1:47.465s 
2  N. Kasapoglu  Elite  + 0.038s 
3  L. Sereno7  Elite  + 0.583s 
4  I. Stiva  Elite  + 0.889s 
5  M. Bauža  Elite  + 1.065s 
6  K. Bálint  Elite  + 1.230s 
7  S. Oikonomidis  Elite  + 1.258s 
8  G. Alvarez  Elite  + 1.471s 
9  T. Fahaji  Elite  + 1.476s 
10  W. Teuwen  Elite  + 1.755s 
K2 në Elite (e 35 të kualifikuarve -> 87.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  G. Alvarez  Elite  1:35.159s 
2  W. Teuwen  Elite  + 0.694s 
3  J. Velske  Elite  + 0.703s 
4  I. Dimitroglou4  Elite  + 0.903s 
5  C. Bobolis4  Elite  + 1.026s 
6  N. Kasapoglu  Elite  + 1.108s 
7  P. Zaburski  Elite  + 1.151s 
8  T. Kiełpiński  Elite  + 1.548s 
9  A. Sonverdi  Elite  + 1.629s 
10  K. Bálint  Elite  + 1.667s 
K1+K2 në Elite (e 35 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  N. Kasapoglu  Elite  3:23.770s 
2  P. Zaburski  Elite  + 0.005s 
3  G. Alvarez  Elite  + 0.325s 
4  L. Sereno7  Elite  + 1.242s 
5  W. Teuwen  Elite  + 1.303s 
6  J. Velske  Elite  + 1.475s 
7  I. Dimitroglou4  Elite  + 1.680s 
8  K. Bálint  Elite  + 1.751s 
9  I. Stiva  Elite  + 1.811s 
10  C. Bobolis4  Elite  + 2.130s 

K1 në Master (e 157 të kualifikuarve -> 78.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  R. Mandler  M5  1:48.575s 
2  M. Kuodys  M1  + 0.400s 
3  T. Söyrinki  M1  + 0.407s 
4  A. Praudins  M3  + 0.439s 
5  G. Slunjski  M2  + 0.477s 
6  A. Gerassimtsik  M5  + 0.484s 
7  O. Radna  M4  + 0.491s 
8  B. Bontjer  M5  + 0.549s 
9  A. Ilushenko  M2  + 0.552s 
10  G. Slater  M1  + 0.553s 
K2 në Master (e 156 të kualifikuarve -> 78%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  J. Hitchen  M4  1:35.961s 
2  O. Radna  M4  + 0.396s 
3  A. Molis  M5  + 0.477s 
4  L. Harding  M4  + 0.716s 
5  C. Szynkier  M4  + 0.723s 
6  S. Shinkevich  M4  + 0.749s 
7  T. Söyrinki  M1  + 0.992s 
8  P. Nazaré  M3  + 1.070s 
9  J. Boissinot  M1  + 1.087s 
10  A. Martin  M2  + 1.095s 
K1+K2 në Master (e 156 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  O. Radna  M4  3:25.423s 
2  J. Hitchen  M4  + 0.206s 
3  T. Söyrinki  M1  + 0.512s 
4  R. Mandler  M5  + 0.874s 
5  A. Ilushenko  M2  + 1.024s 
6  A. Praudins  M3  + 1.044s 
7  B. Bontjer  M5  + 1.054s 
8  A. Molis  M5  + 1.061s 
9  L. Harding  M4  + 1.105s 
10  G. Slunjski  M2  + 1.135s 

K1 në Pro (e 705 të kualifikuarve -> 70.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  C. Andersson  P24  1:49.652s 
2  M. Golovanov  P4  + 0.169s 
3  R. Mantovani  P12  + 0.301s 
4  A. Dzido  P11  + 0.514s 
5  N. Wolters  P6  + 0.548s 
6  J. Alonso  P25  + 0.576s 
7  P. Williams  P16  + 0.633s 
8  K. Lasak  P10  + 0.634s 
9  T. S Lake  P10  + 0.731s 
10  D. Smith  P6  + 0.752s 
K2 në Pro (e 698 të kualifikuarve -> 69.8%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  N. Wolters  P6  1:36.544s 
2  R. Weaving  P3  + 0.459s 
3  A. Dzido  P11  + 0.665s 
4  C. Andersson  P24  + 0.724s 
5  J. Alonso  P25  + 0.727s 
6  H. Hughes Paunero  P21  + 1.124s 
7  D. Hictaler  P10  + 1.321s 
8  A. Szabo  P14  + 1.338s 
9  B. Janić  P3  + 1.347s 
10  K. Lasak  P10  + 1.386s 
K1+K2 në Pro (e 698 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  N. Wolters  P6  3:26.744s 
2  C. Andersson  P24  + 0.176s 
3  A. Dzido  P11  + 0.631s 
4  J. Alonso  P25  + 0.755s 
5  R. Weaving  P3  + 1.332s 
6  K. Lasak  P10  + 1.472s 
7  B. Janić  P3  + 1.677s 
8  H. Hughes Paunero  P21  + 1.684s 
9  E. Sanchez Carenzo  P1  + 1.728s 
10  P. Williams  P16  + 1.814s 

K1 në Amateur (e 2486 të kualifikuarve -> 67.35%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  P. Borges  A9  1:52.588s 
2  K. Szajbel  A65  + 0.164s 
3  D. Wainwright  A37  + 0.278s 
4  A. Sutkin  A6  + 0.337s 
5  R. Halcon  A40  + 0.486s 
6  C. Louzeiro  A38  + 0.504s 
7  T. Mendes  A35  + 0.581s 
8  F. Trindade  A42  + 0.736s 
9  G. Ogarek  A85  + 0.766s 
10  A. Powalka  A29  + 0.789s 
K2 në Amateur (e 2467 të kualifikuarve -> 66.84%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  M. Czarkowski  A46  1:38.077s 
2  N. Borzenkov  A49  + 0.055s 
3  K. Szajbel  A65  + 0.124s 
4  F. Heunis  A75  + 0.779s 
5  M. De La Montagne  A28  + 0.986s 
6  M. Tepeš  A9  + 1.392s 
7  S. Fort  A64  + 1.400s 
8  D. Kolodziejski  A13  + 1.581s 
9  A. Dowson  A21  + 1.659s 
10  M. Franks  A87  + 1.692s 
K1+K2 në Amateur (e 2467 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  K. Szajbel  A65  3:30.953s 
2  M. Czarkowski  A46  + 0.749s 
3  N. Borzenkov  A49  + 0.932s 
4  M. De La Montagne  A28  + 1.677s 
5  A. Dowson  A21  + 2.458s 
6  D. Wainwright  A37  + 2.500s 
7  D. Kolodziejski  A13  + 2.527s 
8  M. Tepeš  A9  + 2.559s 
9  F. Trindade  A42  + 2.741s 
10  M. Franks  A87  + 2.789s 

K1 në Rookie (e 2284 të kualifikuarve -> 34.69%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  W. Pickering  R148  1:56.457s 
2  N. Soto  R19  + 0.586s 
3  J. Berthet  R92  + 0.648s 
4  D. Mendes  R23  + 0.918s 
5  V. Tamayo  R147  + 0.928s 
6  D. Aleksic  R119  + 1.160s 
7  M. Shaw  R180  + 1.164s 
8  B. Teixeira  R66  + 1.222s 
9  M. El Fathy  R1  + 1.295s 
10  M. Skrzypiec  R38  + 1.337s 
K2 në Rookie (e 2263 të kualifikuarve -> 34.37%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  M. El Fathy  R1  1:42.735s 
2  W. Pickering  R148  + 0.338s 
3  B. Teixeira  R66  + 1.137s 
4  S. Abbott  R139  + 1.157s 
5  M. Skrzypiec  R38  + 1.268s 
6  N. Soto  R19  + 1.530s 
7  S. Le Meldois  R105  + 1.569s 
8  J. Moraes  R152  + 1.787s 
9  J. Berthet  R92  + 1.789s 
10  R. De Wit  R45  + 2.100s 
K1+K2 në Rookie (e 2263 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  W. Pickering  R148  3:39.530s 
2  M. El Fathy  R1  + 0.957s 
3  N. Soto  R19  + 1.778s 
4  B. Teixeira  R66  + 2.021s 
5  J. Berthet  R92  + 2.099s 
6  M. Skrzypiec  R38  + 2.267s 
7  S. Abbott  R139  + 2.917s 
8  J. Moraes  R152  + 3.089s 
9  D. Mendes  R23  + 3.425s 
10  V. Tamayo  R147  + 3.497s