Numri i menaxherëve të kualifikuar


Totali i të kualifikuarve: 1405 nga 11690 (12.02%)

Menaxherët më të shpejtë nga klasa

K1 në Elite (e 3 të kualifikuarve -> 7.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  J. Velske  Elite  1:19.836s 
2  G. Safranyik  Elite  + 0.736s 
3  M. Watson  Elite  + 1.349s 
K2 në Elite (e 3 të kualifikuarve -> 7.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  G. Safranyik  Elite  1:21.308s 
2  J. Velske  Elite  + 0.200s 
3  M. Watson  Elite  + 0.672s 
K1+K2 në Elite (e 3 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  J. Velske  Elite  2:41.344s 
2  G. Safranyik  Elite  + 0.536s 
3  M. Watson  Elite  + 1.821s 

K1 në Master (e 29 të kualifikuarve -> 14.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  A. Sonverdi  M3  1:19.684s 
2  I. Stiva  M2  + 0.190s 
3  F. Génel  M4  + 0.338s 
4  A. Praudins  M3  + 0.598s 
5  K. Bálint  M1  + 0.748s 
6  J. Hitchen  M4  + 0.824s 
7  A. Squizzato  M3  + 0.846s 
8  M. Kotov2  M2  + 0.932s 
9  B. Bontjer  M5  + 0.974s 
10  S. Hillier  M4  + 0.978s 
K2 në Master (e 28 të kualifikuarve -> 14%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  F. Génel  M4  1:20.774s 
2  K. Bálint  M1  + 0.249s 
3  A. Praudins  M3  + 0.382s 
4  A. Squizzato  M3  + 0.521s 
5  J. Hitchen  M4  + 0.576s 
6  A. Sonverdi  M3  + 0.617s 
7  I. Stiva  M2  + 0.655s 
8  R. Mandler  M5  + 0.737s 
9  S. Hillier  M4  + 0.762s 
10  C. Szynkier  M4  + 0.806s 
K1+K2 në Master (e 28 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  F. Génel  M4  2:40.796s 
2  A. Sonverdi  M3  + 0.279s 
3  I. Stiva  M2  + 0.507s 
4  A. Praudins  M3  + 0.642s 
5  K. Bálint  M1  + 0.659s 
6  A. Squizzato  M3  + 1.029s 
7  J. Hitchen  M4  + 1.062s 
8  S. Hillier  M4  + 1.402s 
9  B. Bontjer  M5  + 1.597s 
10  R. Mandler  M5  + 1.651s 

K1 në Pro (e 152 të kualifikuarve -> 15.2%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  B. Nowak  P23  1:20.477s 
2  M. Zrim  P21  + 0.145s 
3  A. Fülöp  P5  + 0.229s 
4  K. Józwik  P8  + 0.365s 
5  B. Balázsi  P2  + 0.398s 
6  P. Fernandez  P21  + 0.483s 
7  D. Brennan  P2  + 0.509s 
8  R. Tiuca  P22  + 0.695s 
9  D. Francis  P7  + 0.713s 
10  M. Górny  P7  + 0.747s 
K2 në Pro (e 146 të kualifikuarve -> 14.6%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  D. Brennan  P2  1:21.357s 
2  K. Neihart  P22  + 0.158s 
3  A. Fülöp  P5  + 0.267s 
4  P. Fernandez  P21  + 0.290s 
5  M. Zrim  P21  + 0.433s 
6  D. Hictaler  P10  + 0.506s 
7  M. Källström  P14  + 0.576s 
8  M. Nikic  P16  + 0.621s 
9  R. Tiuca  P22  + 0.633s 
10  R. Pranskevičius  P9  + 0.690s 
K1+K2 në Pro (e 146 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  A. Fülöp  P5  2:42.330s 
2  D. Brennan  P2  + 0.013s 
3  M. Zrim  P21  + 0.082s 
4  P. Fernandez  P21  + 0.277s 
5  B. Nowak  P23  + 0.335s 
6  K. Józwik  P8  + 0.608s 
7  R. Tiuca  P22  + 0.832s 
8  K. Neihart  P22  + 0.847s 
9  M. Källström  P14  + 0.865s 
10  B. Balázsi  P2  + 0.898s 

K1 në Amateur (e 507 të kualifikuarve -> 13.75%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  S. Ved  A37  1:21.637s 
2  J. Joniec  A3  + 0.093s 
3  D. Smith  A69  + 0.128s 
4  N. Borzenkov  A49  + 0.320s 
5  F. Koncz  A48  + 0.415s 
6  G. Csizmadia  A68  + 0.453s 
7  P. Siekierka  A61  + 0.491s 
8  K. Pintér  A25  + 0.619s 
9  D. Douglas  A26  + 0.621s 
10  R. Raczkiewicz  A24  + 0.644s 
K2 në Amateur (e 487 të kualifikuarve -> 13.21%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  E. Kwiatkowski  A63  1:22.018s 
2  C. McLean  A18  + 0.358s 
3  F. Amico  A38  + 0.794s 
4  N. Borzenkov  A49  + 0.922s 
5  J. Joniec  A3  + 1.270s 
6  R. Raczkiewicz  A24  + 1.288s 
7  G. Nanni  A82  + 1.324s 
8  C. Matso  A42  + 1.362s 
9  P. Siekierka  A61  + 1.368s 
10  S. Ved  A37  + 1.408s 
K1+K2 në Amateur (e 487 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  E. Kwiatkowski  A63  2:44.735s 
2  C. McLean  A18  + 0.071s 
3  N. Borzenkov  A49  + 0.162s 
4  J. Joniec  A3  + 0.283s 
5  S. Ved  A37  + 0.328s 
6  D. Smith  A69  + 0.464s 
7  F. Amico  A38  + 0.736s 
8  P. Siekierka  A61  + 0.779s 
9  R. Raczkiewicz  A24  + 0.852s 
10  K. Pintér  A25  + 1.069s 

K1 në Rookie (e 770 të kualifikuarve -> 11.38%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  L. Kurz  R129  1:24.035s 
2  S. Murgod  R8  + 0.622s 
3  B. Arsovski  R162  + 0.945s 
4  J. Györfi  R105  + 1.090s 
5  C. Yıldız  R153  + 1.109s 
6  C. Lima  R68  + 1.175s 
7  P. Abbott  R132  + 1.287s 
8  M. Subi  R142  + 1.353s 
9  E. Gaitz  R110  + 1.373s 
10  K. Gendreaud  R17  + 1.375s 
K2 në Rookie (e 741 të kualifikuarve -> 10.96%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  B. Arsovski  R162  1:25.616s 
2  L. Kurz  R129  + 0.605s 
3  M. Skrzypiec  R38  + 0.854s 
4  C. Yıldız  R153  + 1.592s 
5  E. Martin  R71  + 1.596s 
6  E. Gaitz  R110  + 1.601s 
7  S. Giove  R153  + 1.608s 
8  K. Avramov  R118  + 1.672s 
9  E. Cerbaro  R112  + 1.805s 
10  S. Murgod  R8  + 1.881s 
K1+K2 në Rookie (e 741 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  L. Kurz  R129  2:50.256s 
2  B. Arsovski  R162  + 0.340s 
3  S. Murgod  R8  + 1.898s 
4  M. Skrzypiec  R38  + 2.038s 
5  C. Yıldız  R153  + 2.096s 
6  E. Gaitz  R110  + 2.369s 
7  E. Martin  R71  + 2.654s 
8  R. Bria  R37  + 2.838s 
9  M. Bednarz  R72  + 2.950s 
10  M. Subi  R142  + 3.056s