Numri i menaxherëve të kualifikuar


Totali i të kualifikuarve: 4428 nga 11496 (38.52%)

Menaxherët më të shpejtë nga klasa

K1 në Elite (e 26 të kualifikuarve -> 65%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  P. Zaburski  Elite  1:47.465s 
2  L. Sereno7  Elite  + 0.583s 
3  I. Stiva  Elite  + 0.889s 
4  M. Bauža  Elite  + 1.065s 
5  T. Fahaji  Elite  + 1.476s 
6  W. Teuwen  Elite  + 1.755s 
7  J. Velske  Elite  + 1.918s 
8  I. Dimitroglou4  Elite  + 1.923s 
9  H. Johannsen  Elite  + 2.106s 
10  T. Kiełpiński  Elite  + 2.415s 
K2 në Elite (e 25 të kualifikuarve -> 62.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  W. Teuwen  Elite  1:35.853s 
2  J. Velske  Elite  + 0.009s 
3  P. Zaburski  Elite  + 0.457s 
4  T. Kiełpiński  Elite  + 0.854s 
5  A. Sonverdi  Elite  + 0.935s 
6  L. Sereno7  Elite  + 1.111s 
7  Ł. Dudek1  Elite  + 1.236s 
8  P. Both  Elite  + 1.269s 
9  B. Hrnjak  Elite  + 1.320s 
10  I. Stiva  Elite  + 1.374s 
K1+K2 në Elite (e 25 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  P. Zaburski  Elite  3:23.775s 
2  L. Sereno7  Elite  + 1.237s 
3  W. Teuwen  Elite  + 1.298s 
4  J. Velske  Elite  + 1.470s 
5  I. Stiva  Elite  + 1.806s 
6  M. Bauža  Elite  + 2.149s 
7  T. Kiełpiński  Elite  + 2.812s 
8  B. Hrnjak  Elite  + 3.310s 
9  T. Fahaji  Elite  + 3.736s 
10  H. Johannsen  Elite  + 3.779s 

K1 në Master (e 128 të kualifikuarve -> 64%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  R. Mandler  M5  1:48.575s 
2  M. Kuodys  M1  + 0.400s 
3  T. Söyrinki  M1  + 0.407s 
4  G. Slunjski  M2  + 0.477s 
5  O. Radna  M4  + 0.491s 
6  A. Ilushenko  M2  + 0.552s 
7  E. Manfre  M5  + 0.607s 
8  E. Silva  M3  + 0.773s 
9  S. Gordov  M1  + 0.904s 
10  J. Hitchen  M4  + 1.093s 
K2 në Master (e 125 të kualifikuarve -> 62.5%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  J. Hitchen  M4  1:35.961s 
2  O. Radna  M4  + 0.396s 
3  A. Molis  M5  + 0.477s 
4  C. Szynkier  M4  + 0.723s 
5  S. Shinkevich  M4  + 0.749s 
6  T. Söyrinki  M1  + 0.992s 
7  A. Martin  M2  + 1.095s 
8  I. Lukovkin  M4  + 1.150s 
9  B. Topčić  M2  + 1.180s 
10  P. Urlings  M5  + 1.208s 
K1+K2 në Master (e 125 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  O. Radna  M4  3:25.423s 
2  J. Hitchen  M4  + 0.206s 
3  T. Söyrinki  M1  + 0.512s 
4  R. Mandler  M5  + 0.874s 
5  A. Ilushenko  M2  + 1.024s 
6  A. Molis  M5  + 1.061s 
7  G. Slunjski  M2  + 1.135s 
8  M. Kuodys  M1  + 1.222s 
9  A. Martin  M2  + 1.473s 
10  I. Lukovkin  M4  + 1.662s 

K1 në Pro (e 534 të kualifikuarve -> 53.4%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  C. Andersson  P24  1:49.652s 
2  M. Golovanov  P4  + 0.169s 
3  R. Mantovani  P12  + 0.301s 
4  A. Dzido  P11  + 0.514s 
5  N. Wolters  P6  + 0.548s 
6  J. Alonso  P25  + 0.576s 
7  P. Williams  P16  + 0.633s 
8  K. Lasak  P10  + 0.634s 
9  T. S Lake  P10  + 0.731s 
10  D. Smith  P6  + 0.752s 
K2 në Pro (e 526 të kualifikuarve -> 52.6%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  N. Wolters  P6  1:36.544s 
2  R. Weaving  P3  + 0.459s 
3  C. Andersson  P24  + 0.724s 
4  J. Alonso  P25  + 0.727s 
5  H. Hughes Paunero  P21  + 1.124s 
6  D. Hictaler  P10  + 1.321s 
7  A. Szabo  P14  + 1.338s 
8  K. Lasak  P10  + 1.386s 
9  C. Matso  P1  + 1.411s 
10  A. Skrobiński  P10  + 1.429s 
K1+K2 në Pro (e 526 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  N. Wolters  P6  3:26.744s 
2  C. Andersson  P24  + 0.176s 
3  J. Alonso  P25  + 0.755s 
4  R. Weaving  P3  + 1.332s 
5  K. Lasak  P10  + 1.472s 
6  H. Hughes Paunero  P21  + 1.684s 
7  P. Williams  P16  + 1.814s 
8  D. Hictaler  P10  + 1.824s 
9  R. Mantovani  P12  + 1.891s 
10  A. Malkin  P11  + 1.917s 

K1 në Amateur (e 1936 të kualifikuarve -> 52.45%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  P. Borges  A9  1:52.588s 
2  K. Szajbel  A65  + 0.164s 
3  D. Wainwright  A37  + 0.278s 
4  A. Sutkin  A6  + 0.337s 
5  C. Louzeiro  A38  + 0.504s 
6  F. Trindade  A42  + 0.736s 
7  G. Ogarek  A85  + 0.766s 
8  A. Powalka  A29  + 0.789s 
9  F. Sandoval  A10  + 0.911s 
10  V. Kunc  A2  + 0.943s 
K2 në Amateur (e 1908 të kualifikuarve -> 51.69%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  N. Borzenkov  A49  1:38.132s 
2  K. Szajbel  A65  + 0.069s 
3  M. De La Montagne  A28  + 0.931s 
4  M. Tepeš  A9  + 1.337s 
5  S. Fort  A64  + 1.345s 
6  D. Kolodziejski  A13  + 1.526s 
7  A. Dowson  A21  + 1.604s 
8  M. Franks  A87  + 1.637s 
9  O. Proulx  A88  + 1.644s 
10  J. Milán  A60  + 1.773s 
K1+K2 në Amateur (e 1908 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  K. Szajbel  A65  3:30.953s 
2  N. Borzenkov  A49  + 0.932s 
3  M. De La Montagne  A28  + 1.677s 
4  A. Dowson  A21  + 2.458s 
5  D. Wainwright  A37  + 2.500s 
6  D. Kolodziejski  A13  + 2.527s 
7  M. Tepeš  A9  + 2.559s 
8  F. Trindade  A42  + 2.741s 
9  M. Franks  A87  + 2.789s 
10  A. Powalka  A29  + 2.994s 

K1 në Rookie (e 1873 të kualifikuarve -> 28.53%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  W. Pickering  R148  1:56.457s 
2  N. Soto  R19  + 0.586s 
3  J. Berthet  R92  + 0.648s 
4  D. Mendes  R23  + 0.918s 
5  V. Tamayo  R147  + 0.928s 
6  D. Aleksic  R119  + 1.160s 
7  M. Shaw  R180  + 1.164s 
8  B. Teixeira  R66  + 1.222s 
9  M. El Fathy  R1  + 1.295s 
10  M. Skrzypiec  R38  + 1.337s 
K2 në Rookie (e 1844 të kualifikuarve -> 28.09%)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  M. El Fathy  R1  1:42.735s 
2  W. Pickering  R148  + 0.338s 
3  B. Teixeira  R66  + 1.137s 
4  S. Abbott  R139  + 1.157s 
5  M. Skrzypiec  R38  + 1.268s 
6  N. Soto  R19  + 1.530s 
7  S. Le Meldois  R105  + 1.569s 
8  J. Moraes  R152  + 1.787s 
9  J. Berthet  R92  + 1.789s 
10  M. Vassanelli  R31  + 2.102s 
K1+K2 në Rookie (e 1844 të kualifikuarve)
# Menagjeri Nat. Grupi Koha turit
1  W. Pickering  R148  3:39.530s 
2  M. El Fathy  R1  + 0.957s 
3  N. Soto  R19  + 1.778s 
4  B. Teixeira  R66  + 2.021s 
5  J. Berthet  R92  + 2.099s 
6  M. Skrzypiec  R38  + 2.267s 
7  S. Abbott  R139  + 2.917s 
8  J. Moraes  R152  + 3.089s 
9  D. Mendes  R23  + 3.425s 
10  V. Tamayo  R147  + 3.497s