Përmbledhja e garës (Pistë: Zolder | Sezon: 71 | Gara: 10 | Grupi: Master - 2)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

# Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. 09. +25 +25 Contimental   Hováth Kázmér + 1:26.078 69 1 1:09.982 203.40km/h 19.151s
02. 02. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Alix Martin + 10.281 70 2 1:09.984 206.36km/h 21.230s
03. 11. +13 +13 Contimental   Konstantin Sobolev + 1:27.339 69 1 1:10.029 203.35km/h 16.942s
04. 03. -2 -2 Badyear   Alex Ilushenko + 37.009 70 2 1:10.293 205.31km/h 14.733s
05. 08. +2 +2 Yokomama   Maxim Kotov2 + 1:11.461 70 2 1:10.459 203.96km/h 15.339s
06. 07. +6 +6 Dunnolop   Dusan Sevarlic + 1:05.604 70 2 1:10.490 204.19km/h 17.947s
07. 05. +20 +20 Contimental   Marco Ranghetti + 56.746 70 2 1:10.505 204.54km/h 17.177s
08. 01. +2 +2 Badyear   Martin Frei 1h26:33.588 70 1 1:10.691 206.77km/h 18.539s
09. 21. +10 +10 Dunnolop   Damir Martinjak + 2:03.150 69 1 1:10.786 201.98km/h 21.746s
10. 06. -2 -2 Badyear   Goran Slunjski + 1:04.178 70 2 1:10.916 204.25km/h 17.423s
11. 15. +14 +14 Dunnolop   Pablo Di Pietro + 1:49.477 69 1 1:10.926 202.50km/h 19.934s
12. 13. +19 +19 Contimental   Vsevolod Demydov2 + 1:27.742 69 1 1:10.956 203.34km/h 18.053s
13. 16. -2 -2 Dunnolop   Božidar Topčić + 1:49.978 69 1 1:10.976 202.48km/h 22.332s
14. 18. -12 -12 Yokomama   Janne Väänänen + 1:51.316 69 2 1:11.024 202.43km/h 20.542s
15. 23. +7 +7 Contimental   Giacomo Caridi + 2:04.108 69 2 1:11.092 201.94km/h 21.114s
16. 04. +3 +3 Yokomama   Jasper Coosemans + 41.214 70 2 1:11.195 205.14km/h 20.505s
17. 30. -19 -19 Yokomama   Juan Carlos Caraballo + 2:46.732 68 3 1:11.346 200.34km/h 19.432s
18. 28. Nuk ka ndryshim ±0 Hancock   Ilya Vedenikov + 2:43.240 68 3 1:11.485 200.47km/h 18.906s
19. 17. +3 +3 Dunnolop   Damian Zglinicki + 1:51.166 69 2 1:11.590 202.44km/h 19.595s
20. 22. -14 -14 Badyear   Roger Bergman + 2:03.776 69 2 1:11.599 201.96km/h 14.998s
21. 29. -12 -12 Badyear   Giuseppe Carlomagno + 2:46.349 68 2 1:11.601 200.35km/h 19.115s
22. 12. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Robin Goodey + 1:27.639 69 2 1:11.628 203.34km/h 16.314s
23. 14. +1 +1 Yokomama   Sebastian Jóźwiak + 1:33.159 69 1 1:11.681 203.13km/h 18.988s
24. 24. +3 +3 Dunnolop   Dinko Tadic + 2:10.583 69 2 1:11.772 201.70km/h 18.854s
25. 26. +13 +13 Contimental   Dimitur Todorov + 2:25.721 68 1 1:11.828 201.13km/h 29.119s
26. 10. -5 -5 Badyear   Hans Mörtsjö + 1:27.254 69 2 1:11.852 203.35km/h 22.046s
27. 19. +2 +2 Badyear   Marco Rafuzzi + 1:56.737 69 2 1:11.939 202.22km/h 15.859s
28. 20. +16 +16 Dunnolop   Yiánnis Gripáris + 2:01.941 69 1 1:11.958 202.03km/h 19.000s
29. 27. -9 -9 Yokomama   Tom Frederickx + 2:28.038 68 1 1:12.201 201.04km/h 19.320s
30. 31. -8 -8 Badyear   Salvatore Andretti + 2:54.695 68 3 1:12.510 200.04km/h 18.598s
31. 36. -1 -1 Dunnolop   Pavel Pobirovski + 3:40.289 67 1 1:12.628 198.36km/h 18.119s
32. 25. -16 -16 Yokomama   Raimonds Urtāns + 2:21.822 69 2 1:12.861 201.27km/h 18.040s
33. 33. +5 +5 Contimental   Tom Seib + 3:00.264 68 1 1:13.091 199.83km/h 18.329s
34. 34. +3 +3 Dunnolop   Patrick Libaros + 3:04.525 68 1 1:13.128 199.68km/h 23.753s
35. 35. -16 -16 Dunnolop   Dmitrij Polikarpov + 3:29.333 68 3 1:13.188 198.76km/h 19.686s
36. 32. -16 -16 Yokomama   Omar Belvedere + 2:59.943 68 2 1:13.236 199.85km/h 19.253s
37. 37. -4 -4 Yokomama   Andrian Naidenov + 3:44.894 67 2 1:13.411 198.19km/h 20.220s
38. 38. -12 -12 Contimental   Sasa Mihoci + 5:00.950 66 2 1:13.854 195.45km/h 24.755s
39. 39. -17 -17 Badyear   Vass István Problemet teknike 46 3 1:14.971 0.00km/h 20.903s