Përmbledhja e garës (Pistë: Zolder | Sezon: 71 | Gara: 10 | Grupi: Master - 1)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   George Slater 1h26:49.996 70 2 1:11.225 206.12km/h 19.173s
02. +7 +7 Yokomama   Andrej Rilke + 5.409 70 2 1:10.473 205.91km/h 15.711s
03. +7 +7 Dunnolop   Alan Horsley + 12.930 70 2 1:10.952 205.61km/h 16.053s
04. +3 +3 Yokomama   Toni Söyrinki + 17.648 70 2 1:11.331 205.42km/h 19.887s
05. -3 -3 Yokomama   Jean-marc Boissinot + 32.008 70 2 1:11.853 204.86km/h 17.009s
06. -3 -3 Badyear   Sebastian Cucciardi + 47.775 70 2 1:11.758 204.25km/h 16.011s
07. -3 -3 Badyear   Mindaugas Kuodys + 48.198 70 2 1:11.561 204.23km/h 17.453s
08. +22 +22 Contimental   Apostolis Sakellariou + 48.416 70 2 1:10.251 204.22km/h 17.035s
09. -1 -1 Badyear   Olivier Recouvreur + 48.546 70 2 1:11.529 204.22km/h 19.546s
10. -5 -5 Yokomama   Sergei Gordov + 49.691 70 2 1:11.413 204.17km/h 22.080s
11. +20 +20 Contimental   Pedro Da Silva + 54.050 70 1 1:10.847 204.00km/h 18.789s
12. +13 +13 Contimental   Marco Lopes + 1:02.839 70 2 1:11.339 203.66km/h 17.455s
13. +19 +19 Contimental   Roman Lizogub + 1:02.953 70 1 1:09.525 203.66km/h 17.439s
14. -1 -1 Dunnolop   Arkadiusz Nicewicz + 1:24.403 69 2 1:11.279 202.83km/h 18.967s
15. -9 -9 Badyear   Mihail Morozov + 1:25.659 69 2 1:11.755 202.79km/h 15.079s
16. +8 +8 Dunnolop   Marius Valentin Brutaru + 1:25.868 69 3 1:10.573 202.78km/h 18.957s
17. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Nuno Toscano + 1:26.323 69 1 1:10.886 202.76km/h 26.116s
18. -4 -4 Yokomama   Frédéric Pierret + 1:31.175 69 2 1:10.864 202.57km/h 17.906s
19. +14 +14 Contimental   Paweł Otworowski + 1:31.563 69 1 1:10.712 202.56km/h 23.450s
20. +14 +14 Contimental   Tamás Schivánovits + 1:33.230 69 2 1:10.266 202.50km/h 22.874s
21. +17 +17 Contimental   Bartek Nowak + 1:39.582 69 1 1:11.212 202.25km/h 21.156s
22. +7 +7 Dunnolop   Sergey Kozlenko + 1:40.084 69 2 1:12.308 202.23km/h 20.835s
23. -11 -11 Dunnolop   Viktor Dyankov + 1:43.750 69 2 1:12.510 202.09km/h 18.310s
24. -2 -2 Dunnolop   Mateusz Górny + 1:52.749 69 1 1:11.979 201.75km/h 19.824s
25. +2 +2 Yokomama   Riaan Van Der Merwe + 1:53.079 69 1 1:11.815 201.74km/h 17.391s
26. +2 +2 Contimental   Mike Osintsev + 1:53.513 69 2 1:11.301 201.72km/h 15.910s
27. -9 -9 Contimental   Andreas Ramann + 1:53.515 69 2 1:11.422 201.72km/h 19.212s
28. -13 -13 Yokomama   Sam Wainwright + 2:07.220 69 1 1:12.089 201.21km/h 21.688s
29. +11 +11 Yokomama   Valter Polsaque + 2:31.021 68 2 1:12.342 200.31km/h 21.948s
30. -7 -7 Yokomama   Rogério Araken + 2:31.190 68 1 1:12.455 200.31km/h 22.051s
31. +5 +5 Dunnolop   Cláudio Bortolotti + 2:31.713 68 2 1:12.250 200.29km/h 22.323s
32. -13 -13 Yokomama   Andrej Fülöp + 2:37.371 68 2 1:11.490 200.08km/h 17.244s
33. +6 +6 Contimental   Jiří Rousek + 2:37.628 68 1 1:12.556 200.07km/h 17.783s
34. -23 -23 Yokomama   Makis Katsoulas + 2:50.979 68 3 1:11.648 199.57km/h 16.567s
35. -14 -14 Dunnolop   Lazar Petkovic + 2:58.595 68 3 1:12.556 199.29km/h 21.736s
36. -10 -10 Avonn   Ivica Paunovic + 4:11.471 67 2 1:12.939 196.63km/h 18.771s
37. -17 -17 Yokomama   Stefano Siletto + 4:20.031 67 4 1:13.668 196.32km/h 16.951s
38. -3 -3 Dunnolop   Petri Minni + 5:59.883 65 2 1:13.771 192.80km/h 22.548s
39. -2 -2 Dunnolop   Szilveszter Szatmári + 9:19.597 63 5 1:14.521 186.13km/h 18.601s
E pa klasifikuar
40. -24 -24 Dunnolop   Ádám Jávor Aksident në nisje 0 0 -    -