Përmbledhja e garës (Pistë: Laguna Seca | Sezon: 71 | Gara: 12 | Grupi: Master - 1)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Alan Horsley 1h38:37.286 79 2 1:12.101 173.09km/h 15.696s
02. +1 +1 Badyear   George Slater + 37.076 79 1 1:13.374 172.01km/h 17.927s
03. +9 +9 Dunnolop   Arkadiusz Nicewicz + 50.933 79 2 1:13.186 171.61km/h 19.275s
04. +11 +11 Dunnolop   Viktor Dyankov + 1:03.351 79 1 1:13.013 171.25km/h 19.685s
05. +15 +15 Yokomama   Sam Wainwright + 1:18.583 78 1 1:13.224 170.82km/h 21.450s
06. Nuk ka ndryshim ±0 Contimental   Andreas Ramann + 1:20.182 78 2 1:13.555 170.77km/h 18.883s
07. -2 -2 Badyear   Mindaugas Kuodys + 1:20.430 78 3 1:12.890 170.77km/h 16.959s
08. -4 -4 Badyear   Sebastian Cucciardi + 1:30.293 78 2 1:13.898 170.48km/h 16.044s
09. +5 +5 Dunnolop   Marius Valentin Brutaru + 1:30.659 78 2 1:12.965 170.47km/h 20.215s
10. -2 -2 Yokomama   Jean-marc Boissinot + 1:31.176 78 2 1:13.047 170.46km/h 17.165s
11. -4 -4 Dunnolop   Ádám Jávor + 1:38.503 78 3 1:11.897 170.25km/h 17.621s
12. +6 +6 Yokomama   Andrej Rilke + 1:39.500 78 2 1:13.139 170.22km/h 18.204s
13. +8 +8 Yokomama   Frédéric Pierret + 1:43.749 78 2 1:13.490 170.10km/h 17.189s
14. -3 -3 Yokomama   Sergei Gordov + 1:44.050 78 2 1:13.457 170.10km/h 20.534s
15. -5 -5 Yokomama   Stefano Siletto + 1:44.545 78 2 1:13.816 170.08km/h 17.389s
16. +3 +3 Yokomama   Rogério Araken + 1:50.413 78 2 1:13.505 169.92km/h 18.937s
17. +5 +5 Dunnolop   Sergey Kozlenko + 1:51.643 78 2 1:13.795 169.88km/h 19.259s
18. -5 -5 Dunnolop   Lazar Petkovic + 1:54.860 78 2 1:12.951 169.79km/h 25.806s
19. -2 -2 Dunnolop   Mateusz Górny + 2:03.846 78 2 1:13.791 169.54km/h 22.383s
20. +12 +12 Contimental   Marco Lopes + 2:03.991 78 2 1:14.189 169.53km/h 18.559s
21. +6 +6 Badyear   Olivier Recouvreur + 2:15.277 78 2 1:14.277 169.22km/h 18.877s
22. +13 +13 Yokomama   Riaan Van Der Merwe + 2:20.003 78 1 1:14.675 169.09km/h 21.377s
23. -14 -14 Dunnolop   Cláudio Bortolotti + 2:26.689 78 3 1:13.334 168.90km/h 19.677s
24. +4 +4 Contimental   Paweł Otworowski + 2:33.526 77 2 1:13.169 168.71km/h 21.153s
25. +1 +1 Contimental   Roman Lizogub + 2:36.506 77 2 1:13.541 168.63km/h 16.950s
26. +5 +5 Badyear   Mihail Morozov + 2:52.908 77 2 1:14.507 168.17km/h 15.555s
27. +9 +9 Contimental   Bartek Nowak + 3:23.282 77 2 1:14.856 167.34km/h 16.657s
28. -4 -4 Contimental   Apostolis Sakellariou + 3:26.480 77 2 1:14.508 167.25km/h 18.875s
29. +1 +1 Dunnolop   Petri Minni + 3:34.961 77 2 1:15.272 167.02km/h 20.783s
30. +4 +4 Contimental   Jiří Rousek + 3:48.778 76 2 1:15.558 166.64km/h 16.701s
31. -2 -2 Yokomama   Makis Katsoulas + 3:49.192 76 2 1:15.127 166.63km/h 17.302s
32. -7 -7 Contimental   Pedro Da Silva + 4:11.928 76 2 1:15.691 166.02km/h 23.304s
33. -10 -10 Contimental   Mike Osintsev + 5:00.512 75 2 1:16.084 164.72km/h 15.370s
34. -1 -1 Yokomama   Nuno Toscano + 5:02.925 75 2 1:15.866 164.66km/h 22.432s
35. +2 +2 Contimental   Tamás Schivánovits + 5:25.300 75 2 1:16.134 164.07km/h 21.888s
E pa klasifikuar
36. -34 -34 Yokomama   Toni Söyrinki Carje e gomave 54 1 1:14.670    18.196s
37. +1 +1 Avonn   Ivica Paunovic Problemet teknike 53 2 1:15.142    21.763s
38. +1 +1 Yokomama   Valter Polsaque Problemet teknike 44 1 1:17.818    21.301s
39. -23 -23 Yokomama   Andrej Fülöp Carje e gomave 11 0 1:15.193    -