Përmbledhja e garës (Pistë: Magny Cours | Sezon: 71 | Gara: 2 | Grupi: Master - 1)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. +3 +3 Badyear   George Slater 1h33:19.217 72 2 1:15.451 196.61km/h 19.420s
02. -1 -1 Badyear   Sebastian Cucciardi + 6.979 72 2 1:15.471 196.37km/h 15.833s
03. -1 -1 Badyear   Mindaugas Kuodys + 43.903 72 2 1:15.727 195.08km/h 17.010s
04. -1 -1 Dunnolop   Viktor Dyankov + 44.278 72 2 1:15.650 195.07km/h 18.043s
05. +5 +5 Yokomama   Jean-marc Boissinot + 1:04.267 72 2 1:16.087 194.38km/h 17.124s
06. -1 -1 Dunnolop   Alan Horsley + 1:04.354 72 3 1:15.255 194.38km/h 18.279s
07. +7 +7 Contimental   Paweł Otworowski + 1:05.683 72 2 1:15.578 194.33km/h 21.500s
08. +1 +1 Yokomama   Riaan Van Der Merwe + 1:18.013 71 3 1:15.716 193.91km/h 16.313s
09. +22 +22 Dunnolop   Ádám Jávor + 1:22.431 71 2 1:14.887 193.76km/h 18.681s
10. -2 -2 Dunnolop   Lazar Petkovic + 1:27.449 71 2 1:15.457 193.59km/h 21.247s
11. +2 +2 Avonn   Ivica Paunovic + 1:32.265 71 2 1:16.102 193.43km/h 20.276s
12. +12 +12 Badyear   Mihail Morozov + 1:32.512 71 2 1:16.029 193.42km/h 15.872s
13. -6 -6 Yokomama   Andrej Rilke + 1:33.055 71 2 1:16.407 193.40km/h 17.817s
14. -2 -2 Dunnolop   Arkadiusz Nicewicz + 1:35.113 71 3 1:15.314 193.33km/h 18.536s
15. +3 +3 Dunnolop   Mateusz Górny + 1:36.927 71 2 1:16.344 193.27km/h 21.714s
16. +6 +6 Badyear   Olivier Recouvreur + 1:37.767 71 2 1:16.076 193.24km/h 18.633s
17. -11 -11 Yokomama   Toni Söyrinki + 1:41.556 71 3 1:16.029 193.11km/h 19.571s
18. +1 +1 Yokomama   Stefano Siletto + 1:58.922 71 3 1:16.256 192.52km/h 17.244s
19. +10 +10 Yokomama   Frédéric Pierret + 2:09.148 71 2 1:16.557 192.18km/h 16.910s
20. -9 -9 Yokomama   Sam Wainwright + 2:09.597 71 3 1:16.466 192.17km/h 20.629s
21. +13 +13 Contimental   Mike Osintsev + 2:21.563 71 2 1:16.927 191.76km/h 17.533s
22. +10 +10 Dunnolop   Marius Valentin Brutaru + 2:21.797 71 2 1:15.828 191.76km/h 21.852s
23. +5 +5 Dunnolop   Sergey Kozlenko + 2:29.709 71 2 1:16.812 191.49km/h 17.119s
24. -1 -1 Yokomama   Makis Katsoulas + 2:38.451 70 2 1:16.616 191.20km/h 15.530s
25. -5 -5 Yokomama   Valter Polsaque + 2:39.763 70 2 1:16.976 191.16km/h 21.519s
26. +9 +9 Contimental   Tamás Schivánovits + 2:49.728 70 2 1:16.713 190.83km/h 20.132s
27. +3 +3 Yokomama   Rogério Araken + 2:50.243 70 2 1:17.705 190.81km/h 15.079s
28. +5 +5 Contimental   Bartek Nowak + 2:50.469 70 2 1:16.318 190.80km/h 19.952s
29. -13 -13 Dunnolop   Petri Minni + 2:57.331 70 2 1:17.351 190.58km/h 23.167s
30. -9 -9 Yokomama   Sergei Gordov + 2:57.596 70 2 1:16.348 190.57km/h 22.414s
31. -14 -14 Contimental   Andreas Ramann + 3:12.444 70 2 1:17.892 190.08km/h 19.126s
32. -5 -5 Dunnolop   Cláudio Bortolotti + 3:18.606 70 2 1:17.118 189.88km/h 22.657s
33. +3 +3 Contimental   Jiří Rousek + 3:25.098 70 2 1:18.033 189.67km/h 16.907s
34. +3 +3 Contimental   Pedro Da Silva + 3:54.578 69 1 1:18.801 188.71km/h 23.246s
35. +4 +4 Contimental   Apostolis Sakellariou + 3:55.047 69 1 1:18.379 188.69km/h 19.736s
36. -11 -11 Dunnolop   Szilveszter Szatmári + 4:13.661 69 4 1:17.785 188.09km/h 17.524s
37. -22 -22 Yokomama   Andrej Fülöp + 4:46.031 69 2 1:17.935 187.06km/h 17.370s
38. Nuk ka ndryshim ±0 Contimental   Roman Lizogub + 4:53.710 69 2 1:19.288 186.81km/h 14.600s
E pa klasifikuar
39. -13 -13 Yokomama   Nuno Toscano Carje e gomave 11 0 1:18.996    -