Përmbledhja e garës (Pistë: Laguna Seca | Sezon: 71 | Gara: 12 | Grupi: Master - 2)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. +9 +9 Badyear   Goran Slunjski 1h39:13.219 79 2 1:11.880 172.04km/h 18.564s
02. +1 +1 Badyear   Martin Frei + 9.690 79 2 1:12.858 171.76km/h 18.149s
03. +1 +1 Contimental   Konstantin Sobolev + 19.165 79 3 1:13.195 171.49km/h 14.393s
04. -3 -3 Michelini   Samoeni Albanalopolis + 28.826 79 2 1:13.527 171.21km/h 20.033s
05. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Damian Zglinicki + 32.636 79 2 1:13.458 171.10km/h 18.709s
06. +2 +2 Dunnolop   Dusan Sevarlic + 40.693 79 2 1:13.097 170.87km/h 17.885s
07. +4 +4 Badyear   Alex Ilushenko + 43.636 79 2 1:12.907 170.79km/h 16.573s
08. -6 -6 Yokomama   Janne Väänänen + 47.069 79 2 1:13.720 170.69km/h 19.332s
09. -3 -3 Yokomama   Alix Martin + 55.985 79 2 1:13.143 170.44km/h 19.687s
10. -1 -1 Badyear   Marco Rafuzzi + 59.128 79 3 1:12.700 170.35km/h 16.262s
11. +5 +5 Dunnolop   Damir Martinjak + 1:01.776 79 2 1:12.904 170.27km/h 18.382s
12. -5 -5 Dunnolop   Božidar Topčić + 1:05.874 79 2 1:13.142 170.16km/h 20.550s
13. +4 +4 Dunnolop   Dinko Tadic + 1:08.878 79 3 1:13.481 170.07km/h 17.244s
14. +12 +12 Badyear   Giuseppe Carlomagno + 1:18.555 78 1 1:14.007 169.80km/h 20.559s
15. +12 +12 Contimental   Giacomo Caridi + 1:25.812 78 2 1:13.757 169.60km/h 20.946s
16. +8 +8 Yokomama   Robin Goodey + 1:32.319 78 1 1:14.571 169.41km/h 16.116s
17. -3 -3 Yokomama   Jasper Coosemans + 1:32.427 78 2 1:14.386 169.41km/h 18.103s
18. +11 +11 Badyear   Salvatore Andretti + 1:39.161 78 2 1:14.107 169.22km/h 22.448s
19. -1 -1 Yokomama   Maxim Kotov2 + 1:39.274 78 2 1:14.568 169.22km/h 14.871s
20. +14 +14 Yokomama   Tom Frederickx + 1:50.725 78 1 1:14.754 168.90km/h 19.537s
21. +12 +12 Dunnolop   Pablo Di Pietro + 1:53.279 78 1 1:14.174 168.83km/h 18.810s
22. +10 +10 Contimental   Vsevolod Demydov2 + 1:58.500 78 1 1:14.892 168.68km/h 18.624s
23. -3 -3 Yokomama   Sebastian Jóźwiak + 2:09.051 78 3 1:13.421 168.39km/h 17.436s
24. +4 +4 Badyear   Hans Mörtsjö + 2:23.107 78 2 1:14.305 168.00km/h 21.737s
25. -12 -12 Badyear   Roger Bergman + 2:23.450 78 3 1:14.749 167.99km/h 16.080s
26. +10 +10 Contimental   Marco Ranghetti + 2:43.898 77 1 1:15.553 167.43km/h 19.054s
27. +8 +8 Contimental   Tom Seib + 3:04.794 77 2 1:14.972 166.86km/h 17.783s
28. -5 -5 Yokomama   Juan Carlos Caraballo + 3:05.307 77 2 1:15.288 166.85km/h 20.387s
29. -7 -7 Yokomama   Omar Belvedere + 3:07.486 77 2 1:15.608 166.79km/h 19.683s
30. +8 +8 Yokomama   Raimonds Urtāns + 3:08.180 77 2 1:15.367 166.77km/h 17.554s
31. -12 -12 Dunnolop   Dmitrij Polikarpov + 3:15.764 77 2 1:15.509 166.56km/h 21.029s
32. -11 -11 Dunnolop   Yiánnis Gripáris + 3:16.353 77 3 1:14.243 166.55km/h 15.955s
33. +4 +4 Yokomama   Andrian Naidenov + 3:48.192 76 2 1:15.862 165.69km/h 21.484s
34. -19 -19 Hancock   Ilya Vedenikov + 4:32.420 76 2 1:16.397 164.51km/h 18.556s
35. -10 -10 Contimental   Dimitur Todorov Problemet teknike 72 3 1:16.259 157.10km/h 22.316s
36. +3 +3 Dunnolop   Patrick Libaros + 10:01.371 71 1 1:19.180 156.26km/h 25.455s
37. -25 -25 Contimental   Sasa Mihoci Problemet teknike 71 3 1:17.210 156.21km/h 20.105s
E pa klasifikuar
38. -8 -8 Dunnolop   Pavel Pobirovski Carje e gomave 43 1 1:17.189    19.164s
39. -8 -8 Badyear   Vass István Problemet teknike 23 2 1:16.808    23.605s