Përmbledhja e garës (Pistë: Grobnik | Sezon: 71 | Gara: 8 | Grupi: Master - 2)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. +1 +1 Dunnolop   Božidar Topčić 1h30:30.624 74 2 1:10.488 204.44km/h 21.283s
02. -1 -1 Yokomama   Raimonds Urtāns + 12.750 74 3 1:11.098 203.96km/h 17.563s
03. +1 +1 Contimental   Sasa Mihoci + 43.878 74 2 1:11.932 202.80km/h 21.939s
04. +3 +3 Badyear   Hans Mörtsjö + 50.716 74 2 1:11.153 202.55km/h 21.128s
05. +9 +9 Contimental   Marco Ranghetti + 1:05.706 74 2 1:12.029 202.00km/h 19.617s
06. -3 -3 Badyear   Goran Slunjski + 1:14.706 73 3 1:11.559 201.67km/h 18.436s
07. +4 +4 Michelini   Samoeni Albanalopolis + 1:17.895 73 2 1:12.672 201.55km/h 20.685s
08. +1 +1 Badyear   Roger Bergman + 1:18.222 73 3 1:12.051 201.54km/h 15.102s
09. +6 +6 Yokomama   Tom Frederickx + 1:22.552 73 2 1:12.036 201.38km/h 18.294s
10. +7 +7 Badyear   Alex Ilushenko + 1:31.529 73 2 1:11.431 201.05km/h 14.322s
11. +2 +2 Contimental   Vsevolod Demydov2 + 1:40.795 73 2 1:11.662 200.72km/h 16.740s
12. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Damian Zglinicki + 1:46.721 73 2 1:12.830 200.50km/h 18.224s
13. +7 +7 Badyear   Salvatore Andretti + 1:47.701 73 2 1:12.514 200.46km/h 18.288s
14. -4 -4 Badyear   Giuseppe Carlomagno + 1:48.057 73 2 1:11.552 200.45km/h 19.063s
15. +12 +12 Badyear   Martin Frei + 1:59.159 73 2 1:12.688 200.05km/h 18.155s
16. -11 -11 Contimental   Hováth Kázmér + 1:59.371 73 3 1:11.373 200.04km/h 18.037s
17. +12 +12 Contimental   Konstantin Sobolev + 1:59.614 73 2 1:11.503 200.03km/h 13.596s
18. +3 +3 Yokomama   Robin Goodey + 2:07.382 73 2 1:12.718 199.76km/h 15.924s
19. -3 -3 Dunnolop   Yiánnis Gripáris + 2:14.014 73 2 1:12.730 199.52km/h 17.824s
20. +12 +12 Dunnolop   Dinko Tadic + 2:16.545 73 2 1:12.690 199.43km/h 17.165s
21. +10 +10 Dunnolop   Pablo Di Pietro + 2:19.750 73 2 1:12.030 199.31km/h 19.513s
22. +8 +8 Yokomama   Jasper Coosemans + 2:32.991 72 2 1:12.917 198.84km/h 19.148s
23. -1 -1 Yokomama   Maxim Kotov2 + 2:33.702 72 2 1:13.081 198.81km/h 15.488s
24. +15 +15 Badyear   Marco Rafuzzi + 2:39.174 72 2 1:12.988 198.62km/h 15.417s
25. +3 +3 Yokomama   Sebastian Jóźwiak + 2:46.796 72 2 1:13.293 198.35km/h 16.778s
26. -3 -3 Yokomama   Juan Carlos Caraballo + 2:47.218 72 2 1:13.057 198.33km/h 20.281s
27. +8 +8 Dunnolop   Dusan Sevarlic + 2:47.584 72 2 1:12.862 198.32km/h 19.276s
28. -4 -4 Dunnolop   Pavel Pobirovski + 2:50.801 72 1 1:13.738 198.21km/h 18.472s
29. -3 -3 Dunnolop   Patrick Libaros + 2:51.859 72 2 1:13.143 198.17km/h 23.622s
30. -5 -5 Hancock   Ilya Vedenikov + 3:03.552 72 3 1:11.843 197.76km/h 16.524s
31. +9 +9 Contimental   Giacomo Caridi + 3:12.977 72 2 1:13.645 197.43km/h 21.369s
32. +6 +6 Contimental   Tom Seib + 3:19.135 72 2 1:13.267 197.21km/h 15.612s
33. -14 -14 Dunnolop   Dmitrij Polikarpov + 3:19.155 72 3 1:13.228 197.21km/h 18.383s
34. +3 +3 Dunnolop   Damir Martinjak + 3:21.032 72 3 1:13.281 197.14km/h 19.234s
35. +1 +1 Yokomama   Andrian Naidenov + 4:16.605 71 3 1:14.072 195.22km/h 20.817s
36. -3 -3 Yokomama   Omar Belvedere + 4:41.808 71 2 1:14.708 194.36km/h 18.806s
37. -31 -31 Yokomama   Alix Martin + 5:00.099 70 5 1:14.005 193.73km/h 19.761s
38. -20 -20 Badyear   Vass István + 7:24.324 68 3 1:14.765 188.98km/h 21.456s
39. -5 -5 Yokomama   Janne Väänänen Problemet teknike 66 3 1:15.037 185.10km/h 19.965s
E pa klasifikuar
40. -32 -32 Contimental   Dimitur Todorov Problemet teknike 28 2 1:14.046    21.835s