Përmbledhja e garës (Pistë: Zolder | Sezon: 71 | Gara: 10 | Grupi: Master - 3)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Andrea Squizzato 1h26:48.301 70 2 1:10.868 206.19km/h 18.073s
02. +11 +11 Contimental   István Farkas + 0.169 70 2 1:10.066 206.18km/h 22.964s
03. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Ross Proud + 4.473 70 2 1:11.102 206.01km/h 17.480s
04. -2 -2 Yokomama   Joaquín Quintana + 17.244 70 2 1:10.664 205.51km/h 18.393s
05. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Atis Praudins + 19.111 70 1 1:10.737 205.43km/h 18.232s
06. -2 -2 Yokomama   Edwin Silva + 23.622 70 2 1:11.242 205.26km/h 19.438s
07. +4 +4 Dunnolop   Guillaume Delamarre + 33.327 70 3 1:10.136 204.88km/h 15.843s
08. +18 +18 Dunnolop   Pedro Nazaré + 34.840 70 3 1:10.513 204.82km/h 17.710s
09. +10 +10 Dunnolop   Agostino Oddo + 59.248 70 1 1:11.090 203.87km/h 23.779s
10. +4 +4 Yokomama   Sam Norris + 1:05.906 70 1 1:10.464 203.61km/h 20.704s
11. +11 +11 Yokomama   Norbert Ambrus + 1:08.658 70 2 1:11.785 203.50km/h 19.172s
12. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Armenio Santos + 1:18.042 69 3 1:11.876 203.14km/h 16.265s
13. +14 +14 Yokomama   Ken Neihart + 1:21.429 69 2 1:11.291 203.01km/h 14.833s
14. +4 +4 Dunnolop   Jenne Breugelmans + 1:22.307 69 2 1:11.392 202.98km/h 21.932s
15. +2 +2 Yokomama   Joel Viitikko + 1:22.438 69 1 1:11.327 202.97km/h 17.519s
16. -10 -10 Yokomama   Jean-françois Charbinat + 1:22.554 69 2 1:10.932 202.97km/h 18.993s
17. +6 +6 Yokomama   Ivan Silva + 1:25.906 69 1 1:11.562 202.84km/h 20.702s
18. -3 -3 Yokomama   Witek Dzid + 1:43.419 69 2 1:12.282 202.17km/h 20.281s
19. -9 -9 Yokomama   Guillaume Pages + 1:43.435 69 2 1:11.925 202.17km/h 23.048s
20. +13 +13 Contimental   Markus Zrim + 1:43.829 69 1 1:11.315 202.16km/h 19.698s
21. +8 +8 Yokomama   David Brennan + 1:46.413 69 2 1:12.022 202.06km/h 18.532s
22. +3 +3 Dunnolop   Mikko Heikkinen + 1:47.670 69 1 1:11.045 202.01km/h 20.642s
23. +5 +5 Hancock   Ivan Andjelic + 1:47.871 69 2 1:11.192 202.00km/h 18.341s
24. -16 -16 Yokomama   Miel Soeterbroek + 1:49.220 69 2 1:11.425 201.95km/h 18.814s
25. -4 -4 Yokomama   Jani Syrjäläinen + 1:52.634 69 3 1:11.127 201.82km/h 17.503s
26. -6 -6 Badyear   Alexander Kunze + 2:04.504 69 2 1:12.490 201.37km/h 14.640s
27. -11 -11 Yokomama   Ayman Daher + 2:05.046 69 1 1:12.584 201.35km/h 20.724s
28. +2 +2 Dunnolop   Krzysztof Kasinski + 2:06.849 69 1 1:12.119 201.28km/h 23.445s
29. -22 -22 Dunnolop   José Abi Jaudi + 2:09.340 69 3 1:11.448 201.19km/h 17.683s
30. +2 +2 Dunnolop   Robertas Petniūnas + 2:09.592 69 1 1:11.529 201.18km/h 23.622s
31. +5 +5 Dunnolop   Marek Popławski + 2:13.118 69 1 1:12.261 201.05km/h 24.458s
32. -23 -23 Dunnolop   Marcin Kosiór + 2:18.430 69 2 1:11.347 200.85km/h 17.141s
33. +1 +1 Yokomama   Michaela Källström + 2:18.772 69 1 1:12.463 200.84km/h 20.228s
34. -10 -10 Badyear   Chitral Gandhi + 2:32.633 68 3 1:11.330 200.32km/h 21.139s
35. -4 -4 Yokomama   Donatas Paplauskas + 3:28.334 68 1 1:13.543 198.26km/h 17.939s
36. -1 -1 Yokomama   Marvin Mackenberg + 4:11.174 67 2 1:14.371 196.70km/h 22.502s
37. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Rafael Zambrano + 4:26.140 67 1 1:14.265 196.16km/h 27.664s
38. +1 +1 Pipirelli   Jeffrey Decoopman + 5:13.341 66 2 1:14.907 194.49km/h 21.142s
39. -1 -1 Yokomama   Gareth Love + 5:17.019 66 2 1:14.456 194.36km/h 20.816s
40. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Florin Ionut + 9:03.143 63 1 1:17.836 186.71km/h 21.809s