Përmbledhja e garës (Pistë: Brasilia | Sezon: 71 | Gara: 13 | Grupi: Master - 3)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. Nuk ka ndryshim ±0 Dunnolop   Atis Praudins 1h31:27.561 55 2 1:36.387 197.53km/h 18.041s
02. +1 +1 Yokomama   Andrea Squizzato + 53.728 55 1 1:38.724 195.62km/h 15.338s
03. -1 -1 Yokomama   Joaquín Quintana + 56.959 55 1 1:37.979 195.50km/h 17.462s
04. +4 +4 Yokomama   Sam Norris + 57.914 55 1 1:37.508 195.47km/h 21.516s
05. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Edwin Silva + 59.042 55 1 1:38.346 195.43km/h 23.737s
06. +9 +9 Dunnolop   Jenne Breugelmans + 1:04.822 55 1 1:37.430 195.22km/h 19.556s
07. -3 -3 Yokomama   Jean-françois Charbinat + 1:21.145 55 1 1:39.101 194.65km/h 18.308s
08. +8 +8 Dunnolop   Guillaume Delamarre + 1:26.708 55 1 1:37.831 194.46km/h 15.733s
09. +9 +9 Yokomama   Joel Viitikko + 1:27.914 55 1 1:38.334 194.42km/h 15.632s
10. +14 +14 Yokomama   Guillaume Pages + 1:37.686 54 1 1:39.071 194.08km/h 25.453s
11. +6 +6 Yokomama   Michaela Källström + 1:38.133 54 1 1:38.981 194.06km/h 26.006s
12. -3 -3 Yokomama   Ivan Silva + 1:40.093 54 2 1:38.813 193.99km/h 18.325s
13. -6 -6 Yokomama   Ross Proud + 1:40.104 54 1 1:39.321 193.99km/h 17.431s
14. -4 -4 Hancock   Ivan Andjelic + 1:40.186 54 2 1:38.636 193.99km/h 15.821s
15. +14 +14 Contimental   Markus Zrim + 1:43.659 54 2 1:38.258 193.87km/h 19.865s
16. -5 -5 Yokomama   David Brennan + 1:43.800 54 2 1:38.405 193.86km/h 19.685s
17. +3 +3 Yokomama   Witek Dzid + 1:52.309 54 1 1:39.398 193.57km/h 19.417s
18. +4 +4 Dunnolop   José Abi Jaudi + 1:52.362 54 1 1:39.314 193.57km/h 20.383s
19. -5 -5 Yokomama   Jani Syrjäläinen + 1:54.432 54 2 1:39.108 193.50km/h 17.960s
20. -7 -7 Dunnolop   Pedro Nazaré + 1:58.585 54 2 1:38.979 193.35km/h 15.960s
21. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Norbert Ambrus + 1:59.181 54 2 1:38.960 193.33km/h 20.253s
22. +6 +6 Dunnolop   Robertas Petniūnas + 2:05.470 54 1 1:39.525 193.11km/h 25.157s
23. +4 +4 Dunnolop   Agostino Oddo + 2:05.593 54 1 1:39.182 193.11km/h 24.605s
24. -5 -5 Yokomama   Armenio Santos + 2:07.824 54 2 1:38.053 193.03km/h 16.550s
25. -13 -13 Yokomama   Miel Soeterbroek + 2:11.677 54 1 1:38.408 192.90km/h 21.110s
26. -1 -1 Badyear   Alexander Kunze + 2:12.551 54 2 1:38.786 192.87km/h 14.239s
27. +6 +6 Dunnolop   Marek Popławski + 2:14.123 54 1 1:39.795 192.82km/h 28.602s
28. -2 -2 Dunnolop   Marcin Kosiór + 2:21.023 54 1 1:39.828 192.58km/h 17.988s
29. -6 -6 Yokomama   Ayman Daher + 2:21.422 54 1 1:40.090 192.57km/h 23.225s
30. -24 -24 Dunnolop   Krzysztof Kasinski + 2:39.791 54 2 1:39.716 191.94km/h 21.021s
31. -1 -1 Dunnolop   Mikko Heikkinen + 2:51.602 54 2 1:39.693 191.54km/h 16.830s
32. Nuk ka ndryshim ±0 Contimental   István Farkas + 3:38.279 53 1 1:40.629 189.97km/h 19.987s
33. +3 +3 Yokomama   Marvin Mackenberg + 4:01.981 53 2 1:41.356 189.19km/h 19.932s
34. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Donatas Paplauskas + 4:15.908 53 1 1:42.309 188.73km/h 19.537s
35. Nuk ka ndryshim ±0 Badyear   Chitral Gandhi + 4:46.431 53 2 1:40.558 187.73km/h 24.959s
36. +1 +1 Pipirelli   Jeffrey Decoopman + 5:08.582 52 2 1:42.214 187.01km/h 20.360s
37. +1 +1 Yokomama   Gareth Love + 6:00.580 52 1 1:43.361 185.35km/h 21.591s
38. +1 +1 Dunnolop   Rafael Zambrano + 7:59.928 51 3 1:43.972 181.64km/h 20.225s
E pa klasifikuar
39. -8 -8 Yokomama   Ken Neihart Problemet teknike 33 3 1:42.771    19.528s