Përmbledhja e garës (Pistë: Hockenheim | Sezon: 71 | Gara: 9 | Grupi: Master - 3)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. +8 +8 Dunnolop   Pedro Nazaré 1h21:26.983 67 2 1:10.834 225.71km/h 15.208s
02. +16 +16 Contimental   István Farkas + 2.520 67 1 1:09.867 225.59km/h 18.758s
03. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Jean-françois Charbinat + 33.962 67 2 1:10.547 224.15km/h 18.484s
04. +1 +1 Dunnolop   Guillaume Delamarre + 35.247 67 2 1:10.227 224.09km/h 16.970s
05. +1 +1 Dunnolop   José Abi Jaudi + 36.359 67 1 1:11.320 224.04km/h 18.839s
06. +18 +18 Dunnolop   Jenne Breugelmans + 39.279 67 1 1:11.255 223.91km/h 19.042s
07. -3 -3 Yokomama   Andrea Squizzato + 41.497 67 2 1:09.939 223.81km/h 17.067s
08. +21 +21 Contimental   Markus Zrim + 51.087 67 1 1:10.428 223.37km/h 19.482s
09. +2 +2 Yokomama   Miel Soeterbroek + 1:10.133 67 2 1:11.603 222.52km/h 18.734s
10. -3 -3 Yokomama   Ivan Silva + 1:13.270 67 2 1:11.472 222.38km/h 19.261s
11. -9 -9 Hancock   Ivan Andjelic + 1:13.506 67 2 1:11.250 222.37km/h 19.203s
12. +7 +7 Yokomama   David Brennan + 1:14.400 66 2 1:11.543 222.33km/h 19.171s
13. -5 -5 Yokomama   Edwin Silva + 1:14.612 66 2 1:11.355 222.32km/h 19.614s
14. -1 -1 Dunnolop   Marcin Kosiór + 1:17.444 66 3 1:10.424 222.19km/h 16.244s
15. -14 -14 Dunnolop   Atis Praudins + 1:20.027 66 2 1:11.713 222.07km/h 17.959s
16. +12 +12 Yokomama   Ken Neihart + 1:20.338 66 2 1:11.468 222.06km/h 15.072s
17. -7 -7 Yokomama   Sam Norris + 1:20.817 66 2 1:11.798 222.04km/h 18.356s
18. +5 +5 Yokomama   Joaquín Quintana + 1:23.164 66 1 1:11.217 221.93km/h 19.735s
19. +2 +2 Yokomama   Norbert Ambrus + 1:26.820 66 2 1:11.639 221.77km/h 16.469s
20. -5 -5 Badyear   Chitral Gandhi + 1:40.393 66 2 1:11.139 221.17km/h 16.853s
21. -9 -9 Dunnolop   Agostino Oddo + 1:40.760 66 2 1:11.807 221.15km/h 20.920s
22. -8 -8 Yokomama   Ayman Daher + 1:42.202 66 1 1:12.210 221.09km/h 24.075s
23. -7 -7 Yokomama   Guillaume Pages + 1:45.461 66 2 1:11.916 220.94km/h 14.862s
24. +2 +2 Yokomama   Witek Dzid + 1:48.554 66 1 1:12.278 220.81km/h 15.932s
25. -5 -5 Yokomama   Armenio Santos + 1:56.061 66 2 1:11.353 220.47km/h 19.058s
26. +1 +1 Dunnolop   Robertas Petniūnas + 2:10.622 66 1 1:11.510 219.83km/h 20.812s
27. +5 +5 Yokomama   Michaela Källström + 2:15.263 66 1 1:12.704 219.63km/h 25.403s
28. +5 +5 Badyear   Alexander Kunze + 2:15.624 66 1 1:12.639 219.62km/h 14.619s
29. -4 -4 Yokomama   Ross Proud + 2:27.391 65 1 1:13.001 219.10km/h 18.060s
30. -13 -13 Dunnolop   Krzysztof Kasinski + 2:39.265 65 2 1:12.773 218.59km/h 26.459s
31. -1 -1 Yokomama   Joel Viitikko + 2:39.796 65 1 1:13.130 218.56km/h 17.306s
32. -10 -10 Yokomama   Jani Syrjäläinen + 2:46.398 65 3 1:12.157 218.28km/h 19.977s
33. +1 +1 Dunnolop   Marek Popławski + 3:11.359 65 1 1:13.607 217.20km/h 26.937s
34. +5 +5 Yokomama   Marvin Mackenberg + 3:56.396 64 1 1:14.192 215.30km/h 27.148s
35. +2 +2 Yokomama   Gareth Love + 4:02.433 64 1 1:14.764 215.04km/h 18.663s
36. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Donatas Paplauskas + 4:11.354 64 1 1:14.603 214.67km/h 16.192s
37. +1 +1 Pipirelli   Jeffrey Decoopman + 4:51.956 64 2 1:14.571 212.99km/h 24.070s
38. -7 -7 Dunnolop   Mikko Heikkinen + 5:05.570 63 2 1:14.399 212.43km/h 17.434s
39. -4 -4 Dunnolop   Rafael Zambrano + 5:25.496 63 2 1:14.982 211.62km/h 20.215s
40. Nuk ka ndryshim ±0 Pipirelli   Florin Ionut + 8:27.154 61 1 1:17.773 204.49km/h 28.184s