Përmbledhja e garës (Pistë: Grobnik | Sezon: 71 | Gara: 8 | Grupi: Master - 5)

Zgjidh Nje Grup Tjeter:  Sezon:  Gara:

Poz Përparimi Goma Shtet Menagjeri Koha e gares Xhiro Pitstopet Xhiro më e mirë Shpejtësi mesatare Koha më e mirë e pitit
01. Nuk ka ndryshim ±0 Yokomama   Fernando Sosa 1h30:11.394 74 2 1:10.254 205.17km/h 18.796s
02. +2 +2 Contimental   Stefano Prato + 15.007 74 2 1:10.932 204.60km/h 19.806s
03. +4 +4 Yokomama   Fabián Ré + 46.399 74 2 1:11.027 203.42km/h 17.585s
04. +7 +7 Michelini   Luca Dotti + 1:03.814 74 2 1:11.602 202.78km/h 17.419s
05. +5 +5 Contimental   Attila Gollovitzer + 1:04.826 74 2 1:11.770 202.74km/h 19.403s
06. +2 +2 Yokomama   Bartosz Otworowski + 1:25.694 73 3 1:11.602 201.97km/h 15.061s
07. +2 +2 Contimental   Tomi Kaartinen + 1:26.110 73 2 1:11.808 201.95km/h 20.055s
08. -6 -6 Badyear   Rogerio Mandler + 1:31.134 73 3 1:11.696 201.77km/h 15.846s
09. +8 +8 Contimental   Sagar Abhyankar + 1:41.290 73 2 1:12.121 201.40km/h 17.433s
10. -5 -5 Bridgerock   Brigitta Balázsi + 1:41.386 73 3 1:11.982 201.39km/h 17.515s
11. +7 +7 Yokomama   Luciano Kirst + 1:42.865 73 2 1:12.169 201.34km/h 19.406s
12. +10 +10 Dunnolop   Pablo Fernandez + 1:56.270 73 2 1:12.266 200.85km/h 16.667s
13. +10 +10 Dunnolop   Steffen Holm + 2:06.038 73 2 1:12.656 200.50km/h 16.211s
14. +1 +1 Badyear   Kostas Laskaridis + 2:06.288 73 2 1:12.546 200.49km/h 18.009s
15. -1 -1 Badyear   Bernard Bontjer + 2:07.822 73 2 1:12.490 200.43km/h 17.982s
16. +11 +11 Yokomama   Daniele Bontempo + 2:34.547 72 2 1:12.356 199.47km/h 19.646s
17. +16 +16 Dunnolop   Arnoldas Molis + 2:34.733 72 1 1:13.466 199.46km/h 17.965s
18. +2 +2 Dunnolop   Alex Slawson + 2:35.702 72 2 1:11.972 199.43km/h 21.750s
19. +11 +11 Yokomama   Kristoffer Johnsson + 2:36.198 72 2 1:12.533 199.41km/h 17.436s
20. -14 -14 Badyear   Aleksandr Gerassimtsik + 2:36.747 72 3 1:12.213 199.39km/h 20.069s
21. -5 -5 Badyear   András Bozóti + 2:37.084 72 2 1:12.446 199.38km/h 24.319s
22. -1 -1 Dunnolop   Marco Triulzi + 2:41.078 72 2 1:12.788 199.24km/h 20.019s
23. +3 +3 Yokomama   Filip Cristian + 2:41.362 72 2 1:13.131 199.23km/h 19.232s
24. +1 +1 Yokomama   Gustavo Bellotto + 2:41.475 72 2 1:12.775 199.22km/h 15.237s
25. +4 +4 Yokomama   Joelson Gonçalves + 2:52.594 72 2 1:12.585 198.83km/h 23.308s
26. +2 +2 Dunnolop   Daniel Andrade + 3:03.626 72 2 1:12.212 198.43km/h 19.530s
27. +4 +4 Dunnolop   Tibor Csábi + 3:10.177 72 2 1:13.386 198.20km/h 25.856s
28. +6 +6 Contimental   Carlos Dias + 3:21.044 72 1 1:14.046 197.82km/h 18.819s
29. +7 +7 Dunnolop   Jens Frostrup + 3:21.390 72 1 1:13.668 197.81km/h 19.121s
30. -6 -6 Badyear   Andrea Iacoponi + 3:22.826 72 3 1:12.670 197.75km/h 14.779s
31. +1 +1 Yokomama   Patrick Urlings + 3:22.990 72 2 1:13.367 197.75km/h 16.946s
32. +3 +3 Dunnolop   Peter Thompson + 3:35.060 71 1 1:13.878 197.32km/h 23.024s
33. +4 +4 Contimental   Martti Kaasik + 4:12.471 71 1 1:14.571 196.02km/h 19.715s
34. -21 -21 Yokomama   Bert Huylebroeck + 4:18.327 71 4 1:13.347 195.82km/h 18.835s
35. -16 -16 Badyear   Emmanuel Manfre + 5:11.141 70 3 1:14.565 194.01km/h 17.819s
36. +2 +2 Pipirelli   Akshay Dhole + 6:12.168 69 2 1:15.505 191.96km/h 21.964s
37. +3 +3 Avonn   Auke Haarsma + 9:12.429 67 2 1:18.225 186.16km/h 16.739s
E pa klasifikuar
38. -26 -26 Yokomama   Kamil Józwik Problemet teknike 63 2 1:14.872    18.515s
39. -36 -36 Michelini   Fabien Massard Carje e gomave 57 2 1:12.839    20.059s
40. -1 -1 Avonn   Marco Verati Problemet teknike 41 2 1:16.437    20.188s