Brasilia

Pista Të dhëna teknike
Vend: Brazil Forcë: 16
Data: Jo në kalendar Trajtimi: 15
Gjatesia e garës: 301.1Km Akselërim: 7
Xhiro: 55 Forca shtytëse: Medium
Gjatesia e turit: 5.475 Km Tejkalim: Fortë
Shpejtësia mesatare: 210.98 km/h ngurtësia e Pezullimit: Fortë
Grand Prix të mbajtura: 19 Konsumi i karburantit: I lartë
Numri i qosheve: 12 Nxemja e gomave: Medium
Koha brenda / jashtë piteve: 13.5s Gjendja ferkimit: Normale
Kategoria: ish F1
Rekordet
View best qualifying laps of all managers
Sezoni Xhiro më e mirë e kualifikimit
S69, R10
26 Mars, 2019
Alpo Kaakinen 1:35.247s
Sezoni Master
S69, R10
23 Mars, 2019
Dmitry Nechitailo 1:36.466s
Sezoni Pro
S63, R4
13 Shkurt, 2018
Mihail Golovanov 1:37.676s
Sezoni Amateur
S69, R10
25 Mars, 2019
Pedro Nazaré 1:39.936s
Sezoni Rookie
S49, R15
16 Tetor, 2015
Gary Mullins 1:42.998s
View best race laps of all managers
Sezoni Rekordi i pistës
S69, R10
26 Mars, 2019
Mihail Morozov 1:33.412s
Sezoni Master
S63, R4
13 Shkurt, 2018
Rui Silva 1:36.330s
Sezoni Pro
S69, R10
26 Mars, 2019
Tom Seib 1:37.054s
Sezoni Amateur
S51, R15
23 Shkurt, 2016
Szente Szabolcs 1:38.523s
Sezoni Rookie
S47, R14
9 Qershor, 2015
Andrea D`Agostino 1:40.110s
Përshkrimi

Autódromo Internacional Nelson Piquet është një kurs garë në Brasilia, kryeqyteti i Brazilit. Me 5,475 km e gjatë, emri i qark ishte fillimisht Autódromo de Brasília në krijimin në vitin 1974, por më vonë ndryshoi për emrin aktual.Qark solli një jo-garë Formula Një kampionat në Brasilia në fund të sezonit 1974.

Nga viti 1995, qark është dhënë me qira Empreendimentos NZ, një nga kompanitë Piquet Nelson, nga qeveria e Qarkut Federale braziliane. Por, në vitin 2006, Qarkut Federale rimori kontrollin për të menaxhuar qark për shkak të mungesës NZ Empreendimentos 'e vëmendjes ndaj menaxhimit të pista.

Burimi: Wikipedia [/ i]

Historia
Sezoni Gara Fituesi Pole pozicione Xhiron më të shpejtë
13 2 Martynas Molneris
1h32:55.606s
Martynas Molneris
3:13.108s
Martynas Molneris
1:36.466s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
15 13 Heidi Aareskoski1
1h30:04.823s
Heidi Aareskoski1
3:12.411s
Heidi Aareskoski1
1:36.442s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
17 16 Leandro Sereno1
1h30:15.300s
Jari Aareskoski3
3:13.439s
Tomasz Wypych
1:36.400s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
23 15 Edvinas Pranculevicius1
1h30:16.833s
Edvinas Pranculevicius1
3:14.193s
Edvinas Pranculevicius1
1:36.712s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
26 Pist Testi Total test laps: 919807
Your test laps: ???
- Laila Britāle
1:35.593s
Testimet e meparshme
Rezultatet e testimeve
29 2 Toygun Senler3
1h33:50.036s
Toygun Senler3
3:12.614s
Toygun Senler3
1:35.634s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
32 4 Wojciech Uzikowski
1h29:53.027s
Wojciech Uzikowski
3:13.179s
Sergey Tuzhilov
1:36.419s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
35 16 Rimantas Sagatas1
1h30:34.716s
Rimantas Sagatas1
3:15.578s
Michael Novikov
1:37.195s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
37 10 Leandro Sereno5
1h30:08.284s
Sion Francis
3:13.137s
Sion Francis
1:36.642s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
40 12 Rimantas Sagatas2
1h39:25.748s
Rimantas Sagatas2
3:26.309s
Rimantas Sagatas2
1:36.334s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
42 2 Vsevolod Demydov2
1h30:07.930s
Roland Postle
3:12.805s
Vsevolod Demydov2
1:35.839s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
47 14 Vsevolod Demydov2
1h29:54.915s
Leandro Sereno6
3:15.086s
Vsevolod Demydov2
1:36.292s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
49 15 Jan Pavlicek
1h30:19.223s
Zdenek Hladik3
3:13.754s
Jan Pavlicek
1:36.588s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
51 15 Ioannis Dimitroglou
1h29:36.049s
Jukka Sireni
3:13.679s
Ioannis Dimitroglou
1:35.818s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
56 12 Rafael Mantovani
1h30:01.183s
Michał Wilczyński
3:13.682s
Grzesiek Jakubiak
1:35.924s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
60 12 Paulo Pinto
1h28:58.228s
Paulo Pinto
3:13.871s
Paulo Pinto
1:34.701s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
62 7 Christos Bobolis4
1h30:42.093s
Marek Hajnrych
3:13.572s
Sam Wainwright
1:35.155s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
63 4 Roland Postle5
1h30:24.850s
Christos Bobolis4
3:13.522s
Radek Czech
1:35.670s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
66 13 Pavel Buhharin
1h29:48.839s
Rafal Celejewski
3:12.347s
Łukasz Dudek
1:35.513s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
69 10 Mihail Morozov
1h28:38.662s
Alpo Kaakinen
3:12.398s
Mihail Morozov
1:33.412s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës