Rafaela Oval

Pista Të dhëna teknike
Vend: Argjentina Forcë: 18
Data: Jo në kalendar Trajtimi: 10
Gjatesia e garës: 317.3Km Akselërim: 6
Xhiro: 67 Forca shtytëse: Ulët
Gjatesia e turit: 4.736 Km Tejkalim: Shumë e lehtë
Shpejtësia mesatare: 341.7 km/h ngurtësia e Pezullimit: Medium
Grand Prix të mbajtura: 10 Konsumi i karburantit: Shumë i lartë
Numri i qosheve: 8 Nxemja e gomave: I lartë
Koha brenda / jashtë piteve: 10s Gjendja ferkimit: Normale
Kategoria: Jo në F1
Rekordet
View best qualifying laps of all managers
Sezoni Xhiro më e mirë e kualifikimit
S68, R2
18 Dhjetor, 2018
Roland Postle6 53.291s
Sezoni Master
S68, R2
17 Dhjetor, 2018
David Jones-Winkley 54.760s
Sezoni Pro
S68, R2
17 Dhjetor, 2018
Dominik Stolybka 57.205s
Sezoni Amateur
S68, R2
15 Dhjetor, 2018
Csaba Juhász 59.626s
Sezoni Rookie
S49, R16
20 Tetor, 2015
Gary Mullins 1:04.412s
View best race laps of all managers
Sezoni Rekordi i pistës
S68, R2
18 Dhjetor, 2018
Róbert László1 49.895s
Sezoni Master
S68, R2
18 Dhjetor, 2018
Christophe Dumont 52.676s
Sezoni Pro
S68, R2
18 Dhjetor, 2018
Vitaliy Repetsky 53.772s
Sezoni Amateur
S68, R2
18 Dhjetor, 2018
Dainius Vaškys 56.345s
Sezoni Rookie
S42, R11
11 Korrik, 2014
Valery Grigorev 58.831s
Përshkrimi

The Autódromo Ciudad de Rafaela is a motor racing circuit in Rafaela, Santa Fe, Argentina built in 1952 and paved in 1966. The venue - owned by Atlético de Rafaela - hosted the 500 Millas Argentinas race until 1971. The USAC Rafaela Indy 300 race was held at the Autódromo in 1971, won by Al Unser in a Colt-Ford Turbo. Current major race series using the circuit include TC2000, Turismo Carretera, TRV6, Formula Three Sudamericana, and the South American Super Touring Car Championship.

Historia
Sezoni Gara Fituesi Pole pozicione Xhiron më të shpejtë
42 11 Rimantas Sagatas2
1h6:23.891s
Nikolay Borzenkov
2:01.509s
Rimantas Sagatas2
56.850s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
44 6 Roland Postle
1h13:28.961s
Roland Postle
2:12.310s
Maja Soren
57.064s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
46 5 Mihail Morozov
1h17:45.952s
João Monteiro2
1:58.701s
Florencia Caro
57.140s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
49 16 Christos Bobolis1
1h5:28.747s
Jan Pavlicek
1:59.184s
Roland Postle3
56.079s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
51 14 Zdenek Hladik3
1h12:55.095s
Roland Postle4
2:19.644s
Zdenek Hladik3
56.717s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
54 7 Christos Bobolis2
1h5:47.724s
Christos Bobolis2
1:59.531s
Roland Postle4
56.071s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
59 6 Toni Söyrinki
1h5:55.779s
Christos Bobolis4
2:00.480s
Toni Söyrinki
55.634s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
62 8 Róbert László
1h5:45.674s
Ioannis Dimitroglou3
2:01.290s
Rafal Celejewski
55.327s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
64 17 Ioannis Dimitroglou3
1h5:14.110s
Marek Hajnrych
2:01.002s
Ioannis Dimitroglou3
55.391s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës
68 2 Alpo Kaakinen
0h59:05.343s
Christos Bobolis4
1:48.826s
Róbert László1
49.895s
Rezultatet kualifikuese
Përmbledhja e garës | Përsëritja e garës