Buenos Aires

Писта Технически данни
Местонахождение: Аржентина Мощност: 12
Дата: Не е в календара Управление: 11
Дължина на съзтезанието: 306.6км Ускорение: 9
Обиколки: 72 Притискане: Високо
Дължина на обиколка: 4.258 км Изпреварване: Много трудно
Средна скорост: 187.83 км/ч Твърдост на окачването: Твърдо
Гран При: 26 Разход на гориво: Много нисък
Брой завои: 16 Износване на гумите: Високо
Време в/извън бокса: 19.5s Ниво на сцепление: Нормално
Категория: Екс F1
Рекорди
Виж най-добрите квалификационни обиколки на всички мениджъри
Сезон Най-добра квалификационна обиколка
S43, R10
12 Сеп 2014г
Roland Postle 1:21.835s
Сезон Master
S43, R10
12 Сеп 2014г
Rimantas Sagatas2 1:23.260s
Сезон Pro
S57, R9
16 Фев 2017г
Dorian Jouble 1:24.565s
Сезон Amateur
S60, R13
6 Сеп 2017г
Aleksey Titarenko 1:26.089s
Сезон Rookie
S33, R14
20 Ное 2012г
Klavs Kalnins 1:29.168s
Виж най-добрите състезателни обиколки на всички мениджъри
Сезон Рекорд на пистата
S63, R2
6 Фев 2018г
Miel Soeterbroek 1:21.618s
Сезон Master
S57, R9
17 Фев 2017г
Zoltan Kormos 1:22.858s
Сезон Pro
S53, R7
3 Юни 2016г
Zoltan Kormos 1:23.278s
Сезон Amateur
S53, R7
3 Юни 2016г
Kolya Tarantin 1:24.859s
Сезон Rookie
S53, R7
3 Юни 2016г
Alpo Kaakinen 1:26.616s
Описание

Президентът на Аржентина, Хуан Перон, е един от главните инициатори стоящи зад идеята за изграждането на "Аутодромо 17 Октомври" в Буенос Айрес. Изградена върху блатиста земя в покрайнините на града, пистата е открита през 1952 година когато приема Купата Перон, която е спечелена от Хуан Мануел Фанджо.

Първата официална Гранд При на Аржентина се провежда през 1953 година и бива спечелена от Аскари, но трагичен инцидент при който загиват 9 души свързан с препълване на трибуните помрачава радостта от провеждането на надпреварата. През следващите четири състезания проведени на тази писта, публиката остава повече от щастлива, когато местният герой Хуан Мануел Фанджо печели шеметно състезанията едно след друго.

В Буенос Айрес състезанията остават още паметни моменти, включително невероятната първа победа за отбора на Волф през 1977 година. Надпреварата е прекъсната след 1981 година за неопределено време, заради възникналата по това време Фолклендска война. По-късно, след провеждането на президентски избори и провъзгласяването на Карлос Менем (отявен привърженик на спорта) през 1989 година, се изготвя, а по-късно и прилага схема за ремонт на писата, като по същото време пистата е преименувана на името на Аржентинска състезателна легенда Оскар Галвес.

Работата по реконструкцията започва през август 1992 година, но едва през 1995 година Формула 1 се завръща на Аржентинска земя. Въпреки направените реконструкции и преасфалтиране на пистата, пилотите се оплакват от мнжество неравенства и голямата невъзможност за изпреварване. Последното състезание проведено на тази писта е през 1998 година, когато Михаел Шумахер печели с екипа на Ферари. През 1999 година надпреварата е отложена поради липса на финансови средства и кервана на Формула 1 не се завръща там и до ден днешен.

История
Сезон Състезание Победител Първа позиция Най-бърза обиколка
2 1 Cristian Iorga
1h47:57.054s
Mariano Torregomez
2:56.712s
Cristian Iorga
1:27.494s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
3 2 Petar Totev
2h2:37.436s
Mariano Torregomez
2:51.153s
Mariano Torregomez
1:26.617s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
5 15 Maxim Kotov
1h47:23.803s
Maxim Kotov
2:50.768s
Maxim Kotov
1:27.832s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
6 8 Gatis Laugalis
1h44:54.567s
Edvinas Pranculevicius
2:48.051s
Edvinas Pranculevicius
1:25.050s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
7 14 Maxim Kotov
2h2:37.873s
Edvinas Pranculevicius
3:06.540s
Vladimir Islentiev
1:40.251s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
9 14 Vladimir Islentiev
1h45:04.996s
Gatis Laugalis1
2:53.451s
Martynas Molneris
1:26.058s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
11 1 Leandro Sereno
1h43:37.386s
Leandro Sereno
2:47.740s
Leandro Sereno
1:24.522s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
16 16 Jari Aareskoski2
1h42:50.563s
Jari Aareskoski2
2:45.093s
Jari Aareskoski2
1:22.914s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
19 8 Toygun Senler1
1h44:40.531s
Vladimir Islentiev2
3:02.253s
Toygun Senler1
1:23.819s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
21 7 Edvinas Pranculevicius
1h42:45.229s
Edvinas Pranculevicius
2:48.316s
Toygun Senler3
1:23.659s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
23 14 Zdenek Hladik1
1h42:47.934s
Zdenek Hladik1
2:47.364s
Zdenek Hladik1
1:23.769s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
24 3 Zdenek Hladik1
1h43:29.409s
Edvinas Pranculevicius2
2:48.281s
Edvinas Pranculevicius2
1:24.143s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
26 14 Zdenek Hladik3
1h42:04.185s
Zdenek Hladik3
2:45.905s
Justinas Smyšliajevas
1:22.728s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
29 1 Justinas Smyšliajevas3
1h42:02.480s
Justinas Smyšliajevas3
2:45.869s
Justinas Smyšliajevas3
1:23.038s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
30 13 Justinas Smyšliajevas4
1h44:52.046s
Justinas Smyšliajevas4
3:00.318s
Justinas Smyšliajevas4
1:23.723s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
33 14 Leandro Sereno3
1h42:26.216s
Atis Praudins
2:47.374s
Leandro Sereno3
1:23.641s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
35 10 Rimantas Sagatas1
1h48:53.172s
Rimantas Sagatas1
2:47.727s
Rimantas Sagatas1
1:24.720s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
38 17 Rimantas Sagatas2
1h56:15.504s
Rimantas Sagatas2
3:11.302s
Rimantas Sagatas2
1:35.452s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
40 13 Leandro Sereno6
1h44:52.180s
Nikolay Borzenkov
2:58.690s
Apostolis Goutzos
1:23.093s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
43 10 Roland Postle
1h42:24.661s
Florencia Caro
2:44.667s
Roland Postle
1:22.765s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
50 3 Roland Postle3
1h50:20.031s
Vsevolod Demydov2
2:46.228s
Joaquín Quintana
1:23.951s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
53 7 Jan Pavlicek1
1h42:02.973s
Christos Bobolis2
2:46.099s
Ioannis Dimitroglou1
1:22.034s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
57 9 Dmitri Nadkho
1h43:15.628s
Ioannis Dimitroglou3
2:47.391s
Pavel Buhharin
1:22.796s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
60 13 Justinas Smyšliajevas4
1h42:10.622s
Atis Praudins
2:46.894s
Rimantas Sagatas2
1:22.152s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
63 2 Miel Soeterbroek
1h42:04.768s
Radek Sus
2:45.674s
Miel Soeterbroek
1:21.618s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
67 4 Michael Keeney
1h42:39.747s
Michael Keeney
2:46.154s
Michael Keeney
1:22.312s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието