Yeongam

Писта Технически данни
Местонахождение: Южна Корея Мощност: 11
Дата: Не е в календара Управление: 15
Дължина на съзтезанието: 309.2км Ускорение: 13
Обиколки: 55 Притискане: Високо
Дължина на обиколка: 5.622 км Изпреварване: Нормално
Средна скорост: 216.75 км/ч Твърдост на окачването: Нормално
Гран При: 26 Разход на гориво: Среден
Брой завои: 18 Износване на гумите: Високо
Време в/извън бокса: 23.5s Ниво на сцепление: Нормално
Категория: Екс F1
Рекорди
Виж най-добрите квалификационни обиколки на всички мениджъри
Сезон Най-добра квалификационна обиколка
S37, R12
13 Авг 2013г
João Monteiro1 1:34.438s
Сезон Master
S66, R16
29 Сеп 2018г
Yug Desai 1:35.429s
Сезон Pro
S37, R12
13 Авг 2013г
Max Watson 1:36.749s
Сезон Amateur
S49, R8
22 Сеп 2015г
Mario Põldma 1:38.347s
Сезон Rookie
S46, R17
17 Апр 2015г
Neophytos Christodoulides 1:41.897s
Виж най-добрите състезателни обиколки на всички мениджъри
Сезон Рекорд на пистата
S66, R16
2 Окт 2018г
Rafal Celejewski 1:33.373s
Сезон Master
S65, R14
24 Юли 2018г
Zoltan Kormos 1:34.421s
Сезон Pro
S29, R15
2 Мар 2012г
Yuriy Vizir 1:35.696s
Сезон Amateur
S49, R8
22 Сеп 2015г
Mario Põldma 1:37.115s
Сезон Rookie
S53, R10
14 Юни 2016г
Luca Bertani 1:38.597s
Описание

Състезанието за Гран При на Южна Корея се провежда за първи път през 2010 година, а разположението на самата писта, която носи наименованието "Корея Интернешънал" е по протежение на едно от морските пристанища на страната. Пистата е едно от творенията на известния проектант на автомобилни писти, Херман Тилке. Пистата от части е постоянна, от части е временна. Строителството и започва през 2007 година, като се очаква да бъде готова напълно за провеждането на първото състезание от Формула 1 през 2010 година. Участието в календара на Формула 1, гарантира на пистата място до 2016 година, а след това, за да се запази домакинството за още 5 години, до 2021 година, ще трябва да се постигат още по-добри резултати по отношение на организацията.

Организаторите заявяват,че пистата ще включва най-дългата права в цяла Азия, която с дължината си от 1200 метра ще позволява развиването на скорости от 320 км/ч и дори повече. Възможността за разделяне на близо три километровата писта,на отделни по-малки такива, ще бъде използвана за провеждането на други вътрешни надпревари.

История
Сезон Състезание Победител Първа позиция Най-бърза обиколка
20 10 Vladimir Islentiev2
1h42:05.451s
Toygun Senler2
3:41.307s
Martynas Molneris
1:49.392s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
22 7 Edvinas Pranculevicius1
1h30:07.729s
Edvinas Pranculevicius1
3:13.529s
Edvinas Pranculevicius1
1:35.832s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
23 9 Edvinas Pranculevicius1
1h30:00.083s
Edvinas Pranculevicius1
3:12.021s
Edvinas Pranculevicius1
1:35.784s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
25 4 Zdenek Hladik2
1h29:49.891s
Zdenek Hladik2
3:13.255s
Zdenek Hladik2
1:35.325s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
27 13 Leandro Sereno2
1h41:59.122s
Leandro Sereno2
3:10.445s
David Rolleston
1:35.734s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
29 15 Justinas Smyšliajevas3
1h29:21.371s
Atis Praudins
3:10.780s
Atis Praudins
1:34.719s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
33 3 Leandro Sereno3
1h32:00.932s
Leandro Sereno3
3:26.877s
Leandro Sereno3
1:36.301s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
36 13 João Monteiro
1h29:41.232s
Leandro Sereno5
3:11.276s
João Monteiro
1:35.438s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
37 12 Sion Francis
1h29:41.303s
João Monteiro1
3:10.475s
Sion Francis
1:34.896s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
38 8 Vsevolod Demydov
1h30:20.980s
Vsevolod Demydov
3:12.003s
Ilya Medvedev
1:35.451s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
40 14 Leandro Sereno6
1h31:26.855s
Leandro Sereno6
3:12.849s
Leandro Sereno6
1:35.561s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
44 11 Roland Postle
1h30:03.976s
Roland Postle
3:11.024s
Roland Postle
1:35.353s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
46 17 Leandro Sereno6
1h30:08.665s
Leandro Sereno6
3:13.373s
Roland Postle2
1:36.081s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
48 14 Christos Bobolis
1h36:03.648s
José Abi Jaudi
3:11.245s
Mikołaj Przybylski
1:35.684s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
49 8 Vsevolod Demydov2
1h35:51.984s
Vsevolod Demydov2
3:26.721s
Paulo Pinto
1:35.303s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
51 3 Jan Pavlicek
1h29:40.508s
Zdenek Hladik3
3:12.670s
Zdenek Hladik3
1:35.888s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
53 10 Jan Pavlicek1
1h38:36.752s
Jan Pavlicek1
3:39.025s
Alexey Manukalov
1:35.587s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
55 4 Evaldas Ruseckas
1h29:34.713s
Evaldas Ruseckas
3:11.087s
Dmitri Nadkho
1:33.538s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
56 4 Ioannis Dimitroglou2
1h30:09.666s
Eduard Gindullin
3:12.538s
Michał Wilczyński
1:34.679s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
58 4 Jukka Sireni
1h42:27.927s
Jarosław Nowacki
3:26.295s
Rimantas Sagatas2
1:35.593s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
59 11 Christos Bobolis4
1h30:01.756s
Christos Bobolis4
3:11.719s
Nuno Vicente
1:34.444s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
61 15 Roland Postle4
1h28:28.505s
Róbert László
3:12.595s
Tamás Végh
1:33.542s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
63 16 Alpo Kaakinen
1h29:17.347s
Radek Czech
3:10.791s
Radek Czech
1:33.603s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
65 14 Ioannis Dimitroglou3
1h33:34.361s
Ioannis Dimitroglou3
3:26.860s
Róbert László1
1:33.526s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
66 16 Radek Sus
1h28:55.881s
Rafal Celejewski
3:10.806s
Rafal Celejewski
1:33.373s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието
69 13 Alpo Kaakinen
1h28:45.559s
Róbert László2
3:11.237s
Róbert László2
1:33.894s
Резултати от квалификациите
Крайни резултати | Повторение на състезанието