Sepang

Okruh Technická data
Místo: Malajsie Výkon: 14
Datum: Není v kalendáři Ovládání: 11
Délka závodu: 310.4km Zrychlení: 14
Kol: 55 Přítlak: Střední
Délka kola: 5.644 km Předjíždění: Normální
Průměrná rychlost: 220.14 km/h Suspenzní tuhost: Střední
Konaných Velkých cen: 32 Spotřeba paliva: Střední
Počet zatáček: 17 Opotřebení pneumatik: Střední
Čas pro zajetí do boxů: 24s Úroveň přilnavosti: Velmi vysoká
Kategorie: dříve F1
Rekordy
Prohlédněte si nejlepší kvalifikační kola od všech manažerů
Sezona Nejlepší kvalifikační kolo
S14, R1
Duben 7, 2009
Jari Aareskoski2 1:33.239s
Sezona Master
S47, R12
Červen 2, 2015
Piotr Wechterowicz 1:34.347s
Sezona Pro
S69, R14
Duben 6, 2019
Sagar Abhyankar 1:35.376s
Sezona Amateur
S69, R14
Duben 9, 2019
Aleksey Odegov 1:37.052s
Sezona Rookie
S69, R14
Duben 8, 2019
Kristof Aelbrecht 1:39.855s
Prohlédněte si nejlepší závodní kola od všech manažerů
Sezona Rekordy na trati
S64, R4
Duben 17, 2018
Roland Postle5 1:32.290s
Sezona Master
S55, R5
Září 30, 2016
Michał Wilczyński 1:33.529s
Sezona Pro
S64, R4
Duben 17, 2018
Ilya Vedenikov 1:34.149s
Sezona Amateur
S69, R14
Duben 9, 2019
Jason Claydon 1:36.472s
Sezona Rookie
S32, R15
Září 18, 2012
Radek Sus 1:38.476s
Popis

Sepang udělal velký dojem, když se připojil do F1 kalendáře v roce 1999. Jezdci milovali dokořán otevřený prostor a vymetání zatáček, zatímco zařízení byly na špičkové úrovni. Závod v '99 viděl jeden z nejproblematičtějších závodů v nedávné historii F1, když byly z Ferrari Eddie Irvine a Michael Schumacher diskvalifikováni z prvního a druhého místa pro spuštění nelegální bargeboards - později re-instated.

Dalším dvěma závodům také vévodilo Ferrari. V roce 2000 si Schumacher užil mistrovstké party dva týdny po získání titulu v Japonsku a o rok později on a Rubens Barrichello představili neuvěřitelnou protiofenzivu poté, co ztratili téměř minutu při přechodu na mokré pneumatiky.

Ralf Schumacher skončil nadvládu Ferrari v roce 2002, vyhrál pohodlně po srážce bratra Michaela a týmového-kamaráda Juana Pabla Montoyi v první zatáčce. Oba bojovali, aby skončili na stupních vítězů, ale kolumbijský jezdec obdržel od F1 vůbec první přejezdový trest (drive-thrugh penalty) za jeho potíže. McLaren se dočkal pocty v roce 2003, Kimi Räikkönen vyhrál závod poprvé.

Historie
Sezona Závod Vítěz Pole position Nejrychlejší kolo
3 15 Leandro Sereno
1h30:42.839s
Leandro Sereno
3:12.738s
Leandro Sereno
1:36.588s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
4 Testovací trať Total test laps: 112391
Your test laps: ???
- Leandro Sereno
1:34.159s
Předchozí testovací údaje
Výsledky testování
5 5 Petar Totev2
1h31:58.231s
Maxim Kotov
3:14.226s
Vladimir Islentiev
1:38.206s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
7 1 Cristian Iorga1
1h31:37.910s
Peter Helcmanovsky
3:17.224s
Cristian Iorga1
1:38.174s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
8 9 Edvinas Pranculevicius
1h30:24.094s
Edvinas Pranculevicius
3:14.642s
Jari Aareskoski
1:35.912s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
9 15 Maxim Kotov2
1h30:13.538s
Gatis Laugalis1
3:15.324s
Vladimir Islentiev
1:36.713s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
11 14 Jari Aareskoski
1h28:49.686s
Leandro Sereno
3:10.082s
Jari Aareskoski
1:34.131s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
12 15 Jari Aareskoski
1h28:26.182s
Jari Aareskoski
3:09.379s
Heidi Aareskoski
1:33.843s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
14 1 Jari Aareskoski2
1h28:05.989s
Jari Aareskoski2
3:06.813s
Jari Aareskoski2
1:33.553s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
16 12 Jari Aareskoski2
1h28:20.738s
Jari Aareskoski2
3:08.315s
Jari Aareskoski2
1:33.632s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
18 15 Toygun Senler
1h28:54.991s
Toygun Senler
3:10.907s
Vladimir Islentiev2
1:34.681s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
19 7 Vladimir Islentiev2
1h31:02.455s
Toygun Senler1
3:10.599s
Toygun Senler1
1:34.753s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
21 15 Zdenek Hladik
1h32:50.657s
Zdenek Hladik
3:26.125s
Zdenek Hladik
1:34.557s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
22 5 Zdenek Hladik
1h29:02.324s
Zdenek Hladik
3:25.792s
Zdenek Hladik
1:34.947s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
29 13 Justinas Smyšliajevas3
1h28:25.325s
Atis Praudins
3:09.085s
Toygun Senler3
1:33.560s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
30 2 Atis Praudins
1h29:30.138s
Leandro Sereno2
3:11.395s
Heidi Aareskoski2
1:35.009s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
32 15 Atis Praudins
1h28:50.581s
Atis Praudins
3:08.944s
Atis Praudins
1:33.916s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
33 2 Toygun Senler4
1h28:53.045s
Atis Praudins
3:09.169s
Rimantas Sagatas1
1:34.231s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
35 9 Leandro Sereno5
1h39:58.204s
Sion Francis
3:37.972s
Leandro Sereno5
1:47.577s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
37 13 Leandro Sereno5
1h28:39.011s
Leandro Sereno5
3:10.685s
Leandro Sereno5
1:35.027s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
39 14 Rafael Mantovani
1h39:18.747s
Ian Lynch
3:37.599s
Vsevolod Demydov1
1:35.656s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
41 1 Leandro Sereno6
1h28:30.086s
João Monteiro1
3:08.222s
Radek Sus
1:33.586s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
46 11 Leandro Sereno6
1h35:10.897s
Roland Postle2
3:24.946s
Roland Postle2
1:35.710s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
47 12 Leandro Sereno6
1h41:32.590s
Christos Bobolis
3:23.957s
Vsevolod Demydov2
1:48.699s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
49 12 Christos Bobolis1
1h29:00.907s
Jan Pavlicek
3:09.600s
Jan Pavlicek
1:34.518s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
52 2 Ioannis Dimitroglou
1h28:30.001s
Jukka Sireni
3:09.472s
Dmitry Shevel
1:33.376s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
55 5 Christos Bobolis3
1h29:19.810s
Maxim Kotov2
3:09.297s
Grzesiek Jakubiak
1:33.042s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
59 8 Jukka Sireni1
1h34:04.497s
Rimantas Sagatas2
3:10.029s
Alexey Manukalov
1:32.774s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
61 1 Paulo Pinto1
1h27:44.540s
Ioannis Dimitroglou3
3:08.713s
Paulo Pinto1
1:32.808s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
63 14 Roland Postle5
1h28:07.252s
Roland Postle5
3:08.723s
Roland Postle5
1:32.938s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
64 4 Roland Postle5
1h27:16.636s
Alex Holland
3:08.582s
Roland Postle5
1:32.290s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
67 10 Radek Sus
1h28:40.347s
Toni Söyrinki
3:23.791s
Michael Keeney
1:33.106s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
69 14 Alpo Kaakinen
1h39:41.277s
Max Watson
3:09.046s
Yug Desai
1:35.153s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu