Melbourne

Okruh Technická data
Místo: Austrálie Výkon (P): 12
Datum: Červenec 12, 2024 Ovládání (H): 15
Délka závodu: 307.6km Zrychlení (A): 10
Kol: 58 Přítlak: Střední
Délka kola: 5.303 km Předjíždění: Těžké
Průměrná rychlost: 226.07 km/h Tuhost zavěšení: Měkké
Konaných Velkých cen: 35 Spotřeba paliva: Střední
Počet zatáček: 17 Opotřebení pneumatik: Střední
Čas pro zajetí do boxů: 16.5s Úroveň přilnavosti: Nízká
Kategorie: F1
Rekordy
Prohlédněte si nejlepší kvalifikační kola od všech manažerů
Sezona Nejlepší kvalifikační kolo
S98, R5
Březen 22, 2024
Lorenzo Di Buono 1:25.081s
Sezona Master
S98, R5
Březen 21, 2024
Alexander Michaels 1:27.592s
Sezona Pro
S86, R17
Duben 8, 2022
Andreas Ramann 1:28.928s
Sezona Amateur
S86, R17
Duben 7, 2022
Dave Hawkes 1:30.405s
Sezona Rookie
S86, R17
Duben 8, 2022
Firuza Mamajanova 1:33.791s
Prohlédněte si nejlepší závodní kola od všech manažerů
Sezona Rekordy na trati
S100, R1
Červenec 12, 2024
Harsh Sheth 1:24.455s
Sezona Master
S98, R5
Březen 22, 2024
Alexander Michaels 1:26.787s
Sezona Pro
S79, R1
Listopad 20, 2020
Nevzat Kasapoglu 1:27.811s
Sezona Amateur
S72, R15
Říjen 18, 2019
Sylvain Elsass 1:29.388s
Sezona Rookie
S89, R17
Říjen 14, 2022
Dawid Janczak 1:31.574s

Traťové rekordy na mokru
Prohlédněte si nejlepší kvalifikační kola od všech manažerů
Sezona Nejlepší kvalifikační kolo
S79, R1
Listopad 20, 2020
Yug Desai3 1:40.082s
Sezona Master
S80, R17
Březen 19, 2021
Lee Harding 1:41.920s
Sezona Pro
S80, R17
Březen 19, 2021
Jason Claydon 1:43.146s
Sezona Amateur
S80, R17
Březen 19, 2021
Witek Dzideczek 1:45.407s
Sezona Rookie
S80, R17
Březen 19, 2021
Erika Morganti 1:49.367s
Prohlédněte si nejlepší závodní kola od všech manažerů
Sezona Rekordy na trati
S80, R17
Březen 19, 2021
Alessandro Casagrande 1:39.490s
Sezona Master
S80, R17
Březen 19, 2021
Mark Philips 1:40.343s
Sezona Pro
S80, R17
Březen 19, 2021
Sébastien Boulanger 1:41.966s
Sezona Amateur
S80, R17
Březen 19, 2021
Rory Collins 1:45.050s
Sezona Rookie
S80, R17
Březen 19, 2021
Simonas Andriulis 1:47.207s
Popis

Grand Prix Austrálie se původně konal v Adelaide, kde Keke Rosberg vyhrál inaugurační závod v roce 1985. Zatímco závod v Adelaide byl tradičně jeden z posledních v sezóně, a tak byl svědkem vzrušujících bojů mistrovství světa. Kdo by mohl zapomenout na výbuch pneumatiky Nigel Mansella v roce 1986 nebo kontroverzní střet Schumachera a Hilla v '94? Závod také označilposlední vítězství Ayrtona Senny ve grand prix v roce 1993. Poslední Adelaide Grand Prix Austrálie se konalo v roce 1995, ačkoli příležitost byla poznamenána smutkem, když bzl Mika Häkkinen vážně zraněný v tréninkové havárii. Naštěstí, jak všichni víme, Mika se úplně uzdravenil. V roce 1996, Aussie GP se stěhovalo na východ až k Melbourne a fantastické nové tratě v Albert Parku. Závod nyní otevírá sezonu a nadále poskytuje velké závodění. Jacques Villeneuve se představil v ohromujícím GP debutu v roce '96, když Williams měl Polepozici a skončil druhý. Ve stejném roce, ITV Martin Brundle byl neuvěřitelně šťastný, že uniknul masivnímu pádu v prvním kole, v němž jeho Jordan vletěl do děsivé sekvence otáček.

Historie
Sezona Závod Vítěz Pole position Nejrychlejší kolo
1 1 Nikolay Ivanov
1h33:07.388s
Chris Whiting
3:09.221s
Nikolay Ivanov
1:33.490s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
3 10 Mariano Torregomez
1h29:16.772s
Mariano Torregomez
2:59.628s
Mariano Torregomez
1:30.210s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
8 7 Maxim Kotov1
1h27:11.222s
Edvinas Pranculevicius
2:59.587s
Maxim Kotov1
1:27.983s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
10 15 Vladimir Islentiev1
1h28:10.916s
Vladimir Islentiev1
3:00.119s
Martynas Molneris
1:29.429s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
12 13 Heidi Aareskoski
1h26:11.801s
Gatis Laugalis1
2:54.674s
Heidi Aareskoski
1:26.687s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
13 17 Heidi Aareskoski
1h27:48.857s
Heidi Aareskoski
2:58.979s
Heidi Aareskoski
1:29.048s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
16 14 Vladimir Islentiev2
1h27:49.980s
Vladimir Islentiev2
2:58.755s
Vladimir Islentiev2
1:29.120s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
18 1 Toygun Senler
1h27:05.169s
Tomasz Wypych
2:56.148s
Tomasz Wypych
1:28.308s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
19 5 Toygun Senler1
1h27:11.836s
Toygun Senler1
2:57.210s
Toygun Senler1
1:27.932s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
22 17 Edvinas Pranculevicius1
1h28:38.434s
Edvinas Pranculevicius1
3:23.207s
Zdenek Hladik
1:28.821s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
24 1 Edvinas Pranculevicius2
1h26:48.897s
Edvinas Pranculevicius2
2:56.122s
Edvinas Pranculevicius2
1:27.556s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
27 10 Zdenek Hladik3
1h26:58.207s
Justinas Smyšliajevas1
2:56.112s
Justinas Smyšliajevas1
1:27.995s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
29 17 Justinas Smyšliajevas3
1h26:54.540s
Justinas Smyšliajevas3
2:57.824s
Justinas Smyšliajevas3
1:27.536s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
30 Testovací trať Total test laps: 1041772
Your test laps: ???
- Rimantas Sagatas
1:27.297s
Předchozí testovací údaje
Výsledky testování
32 13 Atis Praudins
1h26:58.271s
Atis Praudins
2:58.145s
Atis Praudins
1:28.097s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
35 7 Leandro Sereno5
1h27:41.269s
Rimantas Sagatas1
3:11.687s
Wojciech Uzikowski
1:28.808s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
37 9 João Monteiro1
1h38:54.668s
João Monteiro1
2:55.479s
Toygun Senler4
1:29.250s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
40 15 Toygun Senler5
1h27:25.689s
Apostolis Goutzos
2:56.399s
Nikolay Borzenkov
1:28.171s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
43 1 Florencia Caro
1h26:41.710s
Florencia Caro
2:53.449s
Florencia Caro
1:26.871s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
46 7 Leandro Sereno6
1h27:18.805s
Leandro Sereno6
3:09.324s
Leandro Sereno6
1:27.967s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
49 11 Roland Postle3
1h27:17.990s
Roland Postle3
2:57.153s
Jukka Sireni
1:27.781s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
52 3 Roland Postle4
1h26:52.217s
Christos Bobolis2
2:57.363s
Krzysztof Malik
1:26.791s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
58 1 Florencia Caro
1h26:40.955s
Florencia Caro
2:55.131s
Max Watson
1:26.295s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
63 15 Radek Czech
1h25:47.497s
Radek Czech
2:57.859s
Christos Bobolis4
1:26.056s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
69 7 Róbert László2
1h26:02.018s
Alpo Kaakinen
2:55.307s
Yug Desai
1:26.093s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
72 15 Jan Velske
1h25:29.659s
Jan Velske
2:56.464s
Jan Velske
1:26.060s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
73 8 Toni Söyrinki
1h25:40.894s
Jan Velske1
2:56.838s
Toni Söyrinki
1:25.603s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
75 1 Roland Postle8
1h28:27.343s
Roland Postle8
2:56.257s
Christos Bobolis4
1:25.439s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
79 1 George Slater
1h25:55.104s
Jasper Coosemans1
3:08.501s
George Slater
1:25.211s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
80 17 Alessandro Casagrande
1h33:27.792s
Alessandro Casagrande
3:23.680s
Ville Pohjanen
1:28.278s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
81 Testovací trať Total test laps: 1233326
Your test laps: ???
- Rémy Pointet
1:27.799s
Předchozí testovací údaje
Výsledky testování
86 17 Bert Huylebroeck
1h25:05.662s
Brad Marshall
2:55.265s
Antonio Gattulli
1:25.575s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
89 17 Bert Huylebroeck1
1h26:00.561s
Dominiek Van West
2:55.254s
Bert Huylebroeck1
1:25.725s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
92 11 Wouter Teuwen
1h25:53.330s
Jasper Coosemans1
2:53.445s
Bruno Caseiro1
1:25.568s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
96 2 Lorenzo Di Buono
1h25:22.253s
Lorenzo Di Buono
2:53.180s
Wouter Teuwen2
1:24.690s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
98 5 Harsh Sheth
1h25:56.224s
Lorenzo Di Buono
2:51.528s
Harsh Sheth
1:25.258s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu
100 1 Harsh Sheth
1h24:10.352s
Harsh Sheth
2:53.323s
Harsh Sheth
1:24.455s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | TV záznam závodu