Yas Marina

Okruh Technická data
Místo: SAE Výkon: 12
Datum: Není v kalendáři Ovládání: 10
Délka závodu: 305.5km Zrychlení: 17
Kol: 55 Přítlak: Střední
Délka kola: 5.555 km Předjíždění: Těžké
Průměrná rychlost: 218.8 km/h Suspenzní tuhost: Střední
Konaných Velkých cen: 28 Spotřeba paliva: Nízká
Počet zatáček: 21 Opotřebení pneumatik: Střední
Čas pro zajetí do boxů: 18.5s Úroveň přilnavosti: Vysoká
Kategorie: F1
Rekordy
Prohlédněte si nejlepší kvalifikační kola od všech manažerů
Sezona Nejlepší kvalifikační kolo
S45, R1
Prosinec 19, 2014
Leandro Sereno6 1:32.699s
Sezona Master
S67, R13
Listopad 21, 2018
Max Watson 1:34.582s
Sezona Pro
S67, R13
Listopad 22, 2018
Cédrick Flament 1:35.407s
Sezona Amateur
S61, R17
Listopad 22, 2017
Aleksandar Aleksandrov 1:36.896s
Sezona Rookie
S38, R16
Listopad 1, 2013
Anestis Mamplekos 1:39.880s
Prohlédněte si nejlepší závodní kola od všech manažerů
Sezona Rekordy na trati
S68, R7
Leden 11, 2019
Róbert László1 1:31.390s
Sezona Master
S52, R10
Duben 12, 2016
Igor Pererva 1:33.241s
Sezona Pro
S52, R10
Duben 12, 2016
Michał Wilczyński 1:33.936s
Sezona Amateur
S54, R10
Srpen 16, 2016
Ivan Silva 1:34.763s
Sezona Rookie
S61, R17
Listopad 24, 2017
Nicolás Soto 1:36.966s
Popis

Yas Marina Circuit je místem pro Abu Dhabi Grand Prix. Okruh byl navržen Hermannem Tilkem a nachází se na Yas Islandu, asi 30 minut od hlavního města Spojených arabských emirátů Abu Dhabi. Yas Marina je druhá trať F1 na Blízkém východě, přičemž první je v Bahrajnu. Byla navržena jako arabská verze Monaka, dvacet-jedny zatáček v prostředí ostrova u pobřeží Abu Dhabi, kolem přístavu a přes Yas Marina Hotel a částečně přes písečné duny s několika dlouhými rovinkami a ostrými zatáčkami.

Okruh má několik potenciálních míst na předjíždění. Boxy rovně dolů k Turn 1 jsou dobrý pro KERS auta. Od zatáček 2, 3, 4 až 5 bude dobré místo pro vůz, který má dobrou rychlost ze 4 zatáčky a může se dostat vedle kolegy jezdce a přebrzdit ho. Po zatáčce 7 je nejdelší rovinka na Formula One kalendáři ukončená těžkou brzdnou šikanou na přelomu 8. Konečně dlouho zatáčku dolů na 11, potenciálně dobrá pro předjíždění, zejména pro KERS auta.

Výjezd z boxů běží pod skutečnou tratí tunelem. Také část trati vede skrz jeden z hotelů.

Historie
Sezona Závod Vítěz Pole position Nejrychlejší kolo
17 2 Tomasz Wypych
1h28:32.659s
Tomasz Wypych
3:06.708s
Tomasz Wypych
1:33.971s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
18 14 Toygun Senler
1h28:46.792s
Tomasz Wypych
3:12.358s
Vladimir Islentiev2
1:34.745s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
20 6 Toygun Senler2
1h28:16.843s
Toygun Senler2
3:10.834s
Toygun Senler2
1:34.398s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
22 13 Zdenek Hladik
1h32:46.456s
Toygun Senler3
3:10.479s
Toygun Senler3
1:34.930s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
23 8 Edvinas Pranculevicius1
1h28:28.637s
Edvinas Pranculevicius1
3:09.022s
Zdenek Hladik1
1:34.062s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
26 12 Zdenek Hladik3
1h34:11.006s
Zdenek Hladik3
3:37.834s
Zdenek Hladik3
1:34.158s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
28 2 Toygun Senler3
1h27:47.881s
Leandro Sereno2
3:08.852s
Toygun Senler3
1:33.267s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
29 12 Atis Praudins
1h28:28.062s
Marek Marchewka
3:10.268s
Atis Praudins
1:34.152s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
30 3 Leandro Sereno2
1h28:32.791s
Mark Webster
3:10.710s
Denis Grahov
1:34.422s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
31 8 Rimantas Sagatas
1h40:29.525s
Justinas Smyšliajevas4
3:08.182s
Daneks Britāls
1:35.181s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
32 Testovací trať Total test laps: 1080050
Your test laps: ???
- Tomasz Petryk
1:33.524s
Předchozí testovací údaje
Výsledky testování
33 9 Rimantas Sagatas1
1h27:57.461s
Atis Praudins
3:07.935s
Atis Praudins
1:33.360s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
34 13 Leandro Sereno4
1h28:05.927s
Toygun Senler4
3:07.478s
Toygun Senler4
1:33.541s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
35 6 Rimantas Sagatas1
1h27:45.158s
Rimantas Sagatas1
3:07.864s
Rimantas Sagatas1
1:33.134s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
38 16 Rimantas Sagatas2
1h28:05.156s
Rimantas Sagatas2
3:06.732s
Rimantas Sagatas2
1:33.164s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
40 2 Apostolis Goutzos
1h28:43.075s
Apostolis Goutzos
3:08.747s
Nikolay Borzenkov
1:33.688s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
42 16 Frederico Neves
1h41:35.852s
Frederico Neves
3:38.156s
Alexey Manukalov
1:48.829s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
45 1 Leandro Sereno6
1h30:04.609s
Roland Postle1
3:20.980s
Leandro Sereno6
1:33.043s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
48 13 Roland Postle3
1h37:52.062s
Christos Bobolis
3:37.110s
Christos Bobolis
1:34.233s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
50 9 Roland Postle3
1h28:14.324s
Ioannis Dimitroglou
3:09.170s
Roland Postle3
1:33.936s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
51 4 Jan Pavlicek
1h28:10.369s
Jan Pavlicek
3:07.624s
Roland Postle4
1:33.676s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
52 10 Ioannis Dimitroglou
1h28:15.028s
Christos Bobolis2
3:09.088s
Roland Postle4
1:32.993s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
54 10 Christos Bobolis2
1h28:13.989s
Jan Pavlicek2
3:06.908s
Roland Postle4
1:32.961s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
56 3 Vsevolod Demydov2
1h28:38.074s
Christos Bobolis3
3:23.348s
Vsevolod Demydov2
1:33.241s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
57 13 Christos Bobolis3
1h28:15.484s
Christos Bobolis3
3:08.559s
Justinas Smyšliajevas4
1:32.651s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
59 Testovací trať Total test laps: 1192738
Your test laps: ???
- Janne Väänänen
1:33.602s
Předchozí testovací údaje
Výsledky testování
61 17 Roland Postle4
1h27:38.648s
Róbert László
3:08.570s
Roland Postle4
1:32.758s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
64 2 Łukasz Dudek
1h28:13.197s
Christos Bobolis4
3:09.185s
Theodosis Vogiatzis
1:32.863s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
67 13 Geoff Atkin
1h29:57.726s
Ioannis Dimitroglou3
3:22.891s
Michael Keeney
1:32.412s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu
68 7 Róbert László1
1h28:51.518s
Rafal Celejewski
3:22.322s
Róbert László1
1:31.390s
Výsledky kvalifikace
Shrnutí závodu | Záznam závodu