Antal kvalificerede managere


Kvalificeret i alt: 5655 af 12088 (46.78%)

Hurtigste managere alt efter niveau

K1 i Elite (af 31 kvalificerede -> 77.5%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  W. Teuwen  Elite  1:09.648s 
2  P. Noworyta  Elite  + 0.012s 
3  I. Dimitroglou4  Elite  + 0.436s 
4  R. Sus  Elite  + 0.624s 
5  G. Alvarez  Elite  + 0.626s 
6  M. Lissarrague  Elite  + 0.757s 
7  T. Vogiatzis  Elite  + 0.775s 
8  P. Both  Elite  + 0.845s 
9  C. Esparza  Elite  + 0.921s 
10  B. Hrnjak  Elite  + 1.160s 
K2 i Elite (af 29 kvalificerede -> 72.5%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  P. Noworyta  Elite  1:10.497s 
2  G. Alvarez  Elite  + 0.164s 
3  W. Teuwen  Elite  + 0.192s 
4  P. Both  Elite  + 0.521s 
5  M. Lissarrague  Elite  + 0.674s 
6  C. Flament  Elite  + 0.789s 
7  R. Vidal  Elite  + 0.792s 
8  G. Safranyik  Elite  + 0.794s 
9  C. Esparza  Elite  + 1.034s 
10  R. Sus  Elite  + 1.037s 
K1+K2 i Elite (af 29 kvalificerede)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  P. Noworyta  Elite  2:20.157s 
2  W. Teuwen  Elite  + 0.180s 
3  G. Alvarez  Elite  + 0.778s 
4  P. Both  Elite  + 1.354s 
5  M. Lissarrague  Elite  + 1.419s 
6  R. Sus  Elite  + 1.649s 
7  I. Dimitroglou4  Elite  + 1.669s 
8  T. Vogiatzis  Elite  + 1.912s 
9  C. Esparza  Elite  + 1.943s 
10  C. Flament  Elite  + 2.104s 

K1 i Master (af 155 kvalificerede -> 77.5%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  A. Horsley  M1  1:09.505s 
2  J. Hitchen  M4  + 0.689s 
3  F. Sosa  M5  + 0.749s 
4  P. Otworowski  M1  + 0.903s 
5  A. Squizzato  M3  + 1.168s 
6  O. Radna  M4  + 1.257s 
7  M. Ascencio  M4  + 1.283s 
8  R. Mandler  M5  + 1.291s 
9  B. Topčić  M2  + 1.305s 
10  A. Viljanen  M4  + 1.309s 
K2 i Master (af 154 kvalificerede -> 77%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  A. Horsley  M1  1:10.695s 
2  F. Sosa  M5  + 0.462s 
3  J. Hitchen  M4  + 0.515s 
4  O. Radna  M4  + 0.577s 
5  P. Otworowski  M1  + 0.769s 
6  A. Viljanen  M4  + 0.913s 
7  A. Squizzato  M3  + 0.952s 
8  B. Topčić  M2  + 1.007s 
9  I. Andjelic  M3  + 1.088s 
10  G. Slunjski  M2  + 1.089s 
K1+K2 i Master (af 154 kvalificerede)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  A. Horsley  M1  2:20.200s 
2  J. Hitchen  M4  + 1.204s 
3  F. Sosa  M5  + 1.211s 
4  P. Otworowski  M1  + 1.672s 
5  O. Radna  M4  + 1.834s 
6  A. Squizzato  M3  + 2.120s 
7  A. Viljanen  M4  + 2.222s 
8  B. Topčić  M2  + 2.312s 
9  R. Mandler  M5  + 2.454s 
10  E. Silva  M3  + 2.602s 

K1 i Pro (af 702 kvalificerede -> 70.2%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  K. Müür  P4  1:11.148s 
2  F. Lupo  P17  + 0.031s 
3  M. Werner  P3  + 0.036s 
4  G. Denoy  P4  + 0.090s 
5  P. Williams  P16  + 0.154s 
6  U. Gibis  P17  + 0.205s 
7  L. Kovácsi  P25  + 0.263s 
8  M. Žic  P7  + 0.362s 
9  D. Krowiak  P8  + 0.467s 
10  S. Thornton  P18  + 0.473s 
K2 i Pro (af 694 kvalificerede -> 69.4%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  U. Gibis  P17  1:11.583s 
2  K. Müür  P4  + 0.133s 
3  F. Lupo  P17  + 0.270s 
4  P. Williams  P16  + 0.495s 
5  J. Salas  P3  + 0.535s 
6  L. Molendi  P2  + 0.601s 
7  G. Denoy  P4  + 0.659s 
8  M. Werner  P3  + 0.667s 
9  M. Žic  P7  + 0.671s 
10  D. Magnani  P23  + 0.676s 
K1+K2 i Pro (af 694 kvalificerede)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  K. Müür  P4  2:22.864s 
2  U. Gibis  P17  + 0.072s 
3  F. Lupo  P17  + 0.168s 
4  P. Williams  P16  + 0.516s 
5  M. Werner  P3  + 0.570s 
6  G. Denoy  P4  + 0.616s 
7  M. Žic  P7  + 0.900s 
8  L. Kovácsi  P25  + 0.902s 
9  L. Molendi  P2  + 0.965s 
10  J. Salas  P3  + 1.168s 

K1 i Amateur (af 2487 kvalificerede -> 67.38%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  N. Borzenkov  A49  1:12.444s 
2  S. Porta  A3  + 0.158s 
3  A. Gattulli  A84  + 0.610s 
4  K. Aelbrecht  A42  + 0.642s 
5  D. Abdalla  A3  + 0.656s 
6  K. Linkus  A83  + 0.747s 
7  K. Britse  A49  + 0.778s 
8  M. Simone  A53  + 0.788s 
9  J. Mäenpää  A36  + 0.848s 
10  F. Sandoval  A10  + 0.853s 
K2 i Amateur (af 2464 kvalificerede -> 66.76%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  S. Porta  A3  1:13.746s 
2  J. Claydon  A25  + 0.091s 
3  K. Linkus  A83  + 0.115s 
4  M. Gajkowski  A63  + 0.183s 
5  K. Aelbrecht  A42  + 0.360s 
6  M. Czarkowski  A46  + 0.387s 
7  N. Borzenkov  A49  + 0.488s 
8  A. Gattulli  A84  + 0.518s 
9  A. Fuzatto  A93  + 0.560s 
10  N. Van Heijster  A21  + 0.649s 
K1+K2 i Amateur (af 2464 kvalificerede)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  S. Porta  A3  2:26.348s 
2  N. Borzenkov  A49  + 0.330s 
3  K. Linkus  A83  + 0.704s 
4  K. Aelbrecht  A42  + 0.844s 
5  M. Gajkowski  A63  + 0.961s 
6  A. Gattulli  A84  + 0.970s 
7  K. Britse  A49  + 1.272s 
8  M. Czarkowski  A46  + 1.299s 
9  J. Mäenpää  A36  + 1.343s 
10  J. Claydon  A25  + 1.371s 

K1 i Rookie (af 2343 kvalificerede -> 32.74%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  F. Van Rossum  R159  1:15.394s 
2  M. Skrzypiec  R38  + 0.526s 
3  W. Pickering  R148  + 0.729s 
4  C. Davis  R65  + 0.780s 
5  D. Ulrich  R122  + 0.961s 
6  R. Scott  R20  + 1.252s 
7  F. Cehan  R117  + 1.356s 
8  A. Pearson  R74  + 1.430s 
9  M. Zamora  R175  + 1.484s 
10  S. Kołodziej  R186  + 1.484s 
K2 i Rookie (af 2314 kvalificerede -> 32.33%)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  D. Ulrich  R122  1:17.535s 
2  F. Van Rossum  R159  + 0.505s 
3  R. Bodó  R22  + 0.528s 
4  C. Sousa  R131  + 0.557s 
5  M. Skrzypiec  R38  + 0.581s 
6  M. Baranowski  R117  + 0.699s 
7  W. Pickering  R148  + 0.744s 
8  M. El Fathy  R1  + 0.764s 
9  T. Báder  R4  + 0.835s 
10  D. Aleksic  R119  + 0.855s 
K1+K2 i Rookie (af 2314 kvalificerede)
# Managernavn Nat Gruppe Omgangstid
1  F. Van Rossum  R159  2:33.434s 
2  D. Ulrich  R122  + 0.456s 
3  M. Skrzypiec  R38  + 0.602s 
4  W. Pickering  R148  + 0.968s 
5  R. Bodó  R22  + 1.646s 
6  D. Aleksic  R119  + 2.052s 
7  J. Berthet  R92  + 2.057s 
8  M. El Fathy  R1  + 2.071s 
9  F. Cehan  R117  + 2.072s 
10  M. Matrtaj  R95  + 2.131s