Side « 1 2 3 ... 2076 [20772078 ... 2376 2377 2378 » Gå til side:
Forfatter Emne: Magyar Nyelvű Fórum 71333 svar
Tibor Szuromi
(Gruppe Amateur - 104)


Indlæg: 11903
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (2)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62251 Skrevet Sep 12 2015, 20:42:46 Citat 
Quote ( Máté Patakfalvi @ September 12th 2015,20:39:31 )

Es ha barmi mas jatekkal jatszol, jol tudod, hogy az elso eset all fent kivetel nelkul mindenhol.
Azért van olyan ahol nem; de mindegy.
Viszont ha a támogató ilyen előnyt kap, akkor a nem támogató megy el (nagyon helyesen).
Persze az sem hátrány, ha egy játék "családias". (Csak az a baj, hogy itt van olyan, aki ebből akar jól megélni - főállásban.)
Máté Patakfalvi
(Gruppe Rookie - 94)


Indlæg: 76
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (3)   Kan ikke lide dette indlæg (1)
Gammelt indlæg #62252 Skrevet Sep 12 2015, 20:59:23 (senest redigeret Sep 12 2015, 21:00:07 af Máté Patakfalvi) Citat 
Tibi mit ertesz a csaladiassag alatt?:)

Tudjatok mit? Ha mindenkeppen kell, hogy elonye legyen valakinek, akkor legyen annak, aki letette a gpro tesztet. Azt nem bannam, ha igy lenne masoknak elonye ellenem. (zoldfulu szubjektiv velemenyem)
Tibor Szuromi
(Gruppe Amateur - 104)


Indlæg: 11903
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62253 Skrevet Sep 13 2015, 05:27:51 Citat 
Quote ( Máté Patakfalvi @ September 12th 2015,20:59:23 )

Ha mindenkeppen kell, hogy elonye legyen valakinek
Nem kell. Baromság.

Családias :) :) :)
Lajos Veres
(Gruppe Amateur - 120)


Indlæg: 668
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (3)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62254 Skrevet Sep 13 2015, 08:06:47 Citat 
Quote ( Veres Tamás @ September 12th 2015,20:41:45 )

Ha ezt nekem írtad,akkor nem nagyon értek ezzel egyet...ez olyan mint mikor x ország lakói fizetik az adót,a benne élő kisebbség pedig nem, és ugyanolyan jogai vannak... szerintem pont ez az igazságtalan... Én nem azt mondom hogy csesszünk ki azokkal akik nem fizetnek, csak simán azt hogy aki fizet az kevesebb randomot kapjon...
Kettő megoldásom is lenne,
1. aki nem fizet,hozzáférhessen pár olyan dolgokhoz (pl szponzor előrehaladás) amihez most nem...tehát még előnye is lenne,viszont aki meg fizet annak kevesebb randomja lenne,valami előny kell hogy legyen azoknak aki fizet...különben mi értelme fizetni? az nem motivál egy fizető játékost se,hogyha azt látja hogy semmi előnye nem származik abból hogyha fizet...ezért lenne az az ötletem,hogy ne az legyen az előny hogy jelentéktelen dolgokat láthatnak,amit mások nem,hanem a randomnál legyen előnye,mondjuk 50%-al kevesebb esélye legyen a randomra
2. ehhez kapcsolódik, többféle előfizetés lehetne, lehetne egy csomag amiben az eddigi előnyök megmaradnak + hozzá mondjuk 50%-al kevesebb esély a randomra, a másik csomag amire elő lehetne fizetni az olcsóbb lenne és abban csak az egyik szerepelne,amit választanak..


Ezzel több gond is van.
Egyrészt korántsem értek egyet azzal, hogy a pénz tegyen különbséget egy netes játékban való eredményességben, ugyanis az nem a játékos tudását tükrözné. A hasonlatod pedig nem ül, mert itt a jelenlétével már mindenki ad a közösbe, amiért mindenki ugyanazt kapja, ha pedig valaki plusz eredményességet vehetne pénzből, azt korántsem lehet adóhoz hasonlítani.
Másrészt hogyan tudnád ellenőrizni azt, hogy feleannyi randomot kapsz, mint ha nem lennél támogató? Nem is ismerjük rendesen a randomok természetét, de egyértelmű, hogy sokszor amit randomnak neveztünk, több tényezővel is összefüggésben van.
Hamadszor, ha tegyük fel támogatóként is több randomod lenne egy szezonban, mint egy nem támogatónak (ami simán előfordulhatna), vastagon reklamálnál, holott lehet, hogy a következő két szezonban fogja ezt ellensúlyozni a program.
Veres Tamás
(Gruppe Amateur - 110)


Indlæg: 5060
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (5)
Gammelt indlæg #62255 Skrevet Sep 13 2015, 09:15:03 Citat 
Ezt ki lehetne dolgozni szerintem...pl lehetne egy garancia hogy maximum 1 randomot kap az aki előfizet...a játékot programok írják,ezt meg lehet szerintem csinálni, a lényeg hogy kell hogy előnyben legyen az aki előfizet, mert ha nincs előnyben akkor minek fizetni? jelenleg olyan felesleges előnyölhöz jut aki fizet,ami tényleg felesleges...pl verseny kommentátor,valakit meg lehet kérdezni aki támogató szükség esetén...a lényeg hogy szerintem így lenne igazságos
Norbert Páldeák
(Gruppe Pro - 5)



Indlæg: 511
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (8)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62256 Skrevet Sep 13 2015, 09:30:07 Citat 
Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:15:03 )

Ezt ki lehetne dolgozni szerintem...pl lehetne egy garancia hogy maximum 1 randomot kap az aki előfizet...a játékot programok írják,ezt meg lehet szerintem csinálni, a lényeg hogy kell hogy előnyben legyen az aki előfizet, mert ha nincs előnyben akkor minek fizetni? jelenleg olyan felesleges előnyölhöz jut aki fizet,ami tényleg felesleges...pl verseny kommentátor,valakit meg lehet kérdezni aki támogató szükség esetén...a lényeg hogy szerintem így lenne igazságos
Na ez a nagy baj a mai világban. El sem tudjátok képzelni hogy valaki nem ellenszolgáltatásokért, előnyökért áldoz be egy kis anyagi dolgot. Egyszerűen csak azért támogatunk valamit mert azt szeretnénk hogy az a valami hosszútávon is boldoguljon, fejlődjön, vagy csak éppen maradjon úgy ahogy most van. De mindenképp maradjon meg !!!
Tibor Szuromi
(Gruppe Amateur - 104)


Indlæg: 11903
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (1)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62257 Skrevet Sep 13 2015, 09:35:37 (senest redigeret Sep 13 2015, 09:37:01 af Tibor Szuromi) Citat 
A hátrányos megkülönböztetés sohasem igazságos. (Még akkor sem, ha a "hátrányos" megkülönböztetett ezzel előnybe jut.)

Olyan dolgokat lehetne kapni a támogatónak, ami a vetélkedésben nem jelent előnyt, hogy (pl) láthassa a versenyt "élőben" (ahogy haladnak az autók kis pontonként ábrázoltan). Tudom, ezt megcsinálni komoly munka lenne. Egyszerűbb így, hogy csak a körök (valójában nem is körpályán haladunk a képek alapján) végén elfoglalt helyet mutatják meg.
Quote ( Lajos Veres @ September 13th 2015,08:06:47 )

Ezzel több gond is van.
Egyrészt korántsem értek egyet azzal, hogy a pénz tegyen különbséget egy netes játékban való eredményességben, ugyanis az nem a játékos tudását tükrözné.
Kíváncsi lennék, hogy ehhez mit szólnának a nemzetközi fórumon, ahol most ezen az áremelésen görcsölnek.
Quote ( Norbert Páldeák @ September 13th 2015,09:30:07 )

Na ez a nagy baj a mai világban. El sem tudjátok képzelni hogy valaki nem ellenszolgáltatásokért, előnyökért áldoz be egy kis anyagi dolgot. Egyszerűen csak azért támogatunk valamit mert azt szeretnénk hogy az a valami hosszútávon is boldoguljon, fejlődjön, vagy csak éppen maradjon úgy ahogy most van. De mindenképp maradjon meg !!!
Pontosan erről beszélek én is egyfolytában. :)
Veres Tamás
(Gruppe Amateur - 110)


Indlæg: 5060
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (8)
Gammelt indlæg #62258 Skrevet Sep 13 2015, 09:36:16 Citat 
Az élet így működik,már ne is haragudj..ha az aki komoly pénzeket fizet a játékba,de ugyanannyit kap belőle mint az aki ingyen játszik akkor mi motiválja őt hogy fizessen? semmi...ezért van elég kevés előfizető,mert a többség nem fizet feleslegesen,azért hogy apróságokat esetleg láthasson ezáltal...viszont ha lenne garancia,hogy maximum 1 randomot kap akkor az nem is előny,de mégis motiválja a közösséget hogy fizessen elő...
Mindenki fizessen egy kicsit a kasszába..mi ezzel a probléma? így igazságos szerintem,nem pedig úgy hogy kevés ember fizessen sokat és mások meg ingyen játszanak...
Gergő Csernátoni
(Gruppe Master - 5)



Indlæg: 384
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (14)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62259 Skrevet Sep 13 2015, 09:40:29 (senest redigeret Sep 13 2015, 09:43:10 af Gergő Csernátoni) Citat 
Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:15:03 )

Ezt ki lehetne dolgozni szerintem...pl lehetne egy garancia hogy maximum 1 randomot kap az aki előfizet...a játékot programok írják,ezt meg lehet szerintem csinálni, a lényeg hogy kell hogy előnyben legyen az aki előfizet, mert ha nincs előnyben akkor minek fizetni? jelenleg olyan felesleges előnyölhöz jut aki fizet,ami tényleg felesleges...pl verseny kommentátor,valakit meg lehet kérdezni aki támogató szükség esetén...a lényeg hogy szerintem így lenne igazságos


Pont így lenne a legrosszabb. Sajnos sok minden már így működik a világban, nem kell egy játék is így működjön. Ennek a kreditesdinek az akar a lényege lenni, hogy támogassuk a játékot. Ha nem sportszerű előnyhöz jutnának a fizetősek azzal a játék el is indulna a lejtőn és előbb utóbb tönkre menne.

Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:36:16 )

Az élet így működik,már ne is haragudj..ha az aki komoly pénzeket fizet a játékba,de ugyanannyit kap belőle mint az aki ingyen játszik akkor mi motiválja őt hogy fizessen?

Vannak bajok..Nagyon rosszul látod a dolgokat.
Tibor Szuromi
(Gruppe Amateur - 104)


Indlæg: 11903
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (5)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62260 Skrevet Sep 13 2015, 09:46:00 Citat 
Norberttel és Gergővel is maximálisan egyetértek. :)

Hajrá magyarok!
Veres Tamás
(Gruppe Amateur - 110)


Indlæg: 5060
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (5)
Gammelt indlæg #62261 Skrevet Sep 13 2015, 09:48:09 (senest redigeret Sep 13 2015, 09:48:28 af Veres Tamás) Citat 
Én látom rosszul? érdekes te sem vagy támogató,meg Tibor kivételével egy se,aki nekem állt...most gondolj bele,ha én se lennék támogató meg más se mert minek?! akkor meddig működne a játék? kicsit kapjatok már a fejetekhez légyszives, pár száz ember tartja életben a játékot, azért hogy ti , a döntő többség ingyen játszhassatok....de ha szerinted én látom rosszul a dolgot,akkor oké..mindenkinek meg van a véleménye
Tibor Szuromi
(Gruppe Amateur - 104)


Indlæg: 11903
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (6)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62262 Skrevet Sep 13 2015, 09:52:10 (senest redigeret Sep 13 2015, 09:53:52 af Tibor Szuromi) Citat 
A támogatás önkéntes.
Ha adományozok és itt azt teszem, akkor azért nem várok el cserébe semmit sem (nem is kapok az esetek többségében - esetleg csak megköszönik).
Itt adnak valamit; amire én egyáltalán nem tartok igényt.
Előnyöm nem származik belőle.
Ez így a helyes.
Gergő Csernátoni
(Gruppe Master - 5)



Indlæg: 384
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (7)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62263 Skrevet Sep 13 2015, 10:02:12 Citat 
Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:48:09 )

kicsit kapjatok már a fejetekhez légyszives


Rendben, odakapunk.
Róbert László2
(Gruppe Master - 5)



Emnets moderator
Indlæg: 1838
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (3)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62264 Skrevet Sep 13 2015, 10:12:05 Citat 
Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:48:09 )

Én látom rosszul? érdekes te sem vagy támogató,meg Tibor kivételével egy se,aki nekem állt...most gondolj bele,ha én se lennék támogató meg más se mert minek?! akkor meddig működne a játék? kicsit kapjatok már a fejetekhez légyszives, pár száz ember tartja életben a játékot, azért hogy ti , a döntő többség ingyen játszhassatok....de ha szerinted én látom rosszul a dolgot,akkor oké..mindenkinek meg van a véleménye


Tamás! cirka 2100-an támogatják jelenleg a játékot, nem pedig "pár százan".

Ne legyél naiv, szerinted a GPRO bevétele csak a támogatóktól jön? A nem támogatókra öntött reklámhegyek nem hoznának semmit a konyhára? Aligha hiszem, hogy onnan nem jönne befelé semmi sem.

Ennek a játéknak a fő vonzereői közé tartozik az, hogy sem "pay to play", sem "pay to win" elemek nincsenek benne. Az általad felvázolt előnyök elmozdítanák a játékot egy olyan irányba, mely szerintem aláásná a játszottságát. Én legalábbis nem tudnám a továbbiakban komolyan venni a GPRO-t, ha a támogatásért cserébe előnyöket biztosítanának. Az már nem is támogatás lenne, hanem előfizetés... vagy fizetés a győzelemért.

A kulcsszó itt szerintem a támogatás. Ha úgy véled, hogy a támogatásra tett erőfeszítéseid (itt, jelen esetben a supporter kreditek vásárlása) nem a számodra megfelelő irányba mozdítják a játékot, akkor ne támogasd. De kérlek, ne várd el azt, hogy alakítsák át a játékot a támogatások helyett előfizetésessé, vagy "pay to win" játékká.
Veres Tamás
(Gruppe Amateur - 110)


Indlæg: 5060
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (7)
Gammelt indlæg #62265 Skrevet Sep 13 2015, 10:13:59 (senest redigeret Sep 13 2015, 10:17:52 af Veres Tamás) Citat 
Tibor: akinek fontos a játék az szerintem támogató,aki pedig csak kihasználja hogy ingyen játszhat más emberek finanszírozzák neki,az önzőségre vall,kicsit ingyenélőnek mondanám...aki nem tesz bele a közösbe,de mégis ugyanannyit kap.. én azért fizetek hogy a játék fennmaradhasson,de több ilyen kéne, különben csődbe fog menni, vagy pedig a végén futamonként 1 euróba fog kerülni a támogatás,és majd azért megy csődbe... nagyon rossz ez a logika amit követtek,szerintem.. egyszerűen be kell látni hogy az embereket nem motiválja a támogatásra semmi jelenleg, mivel ingyen is ugyanolyan sikereket elérhetnek és ez így nem jó, hisz én magam is gondolkozok hogy minek fizessek elő,igazából csak az adatgyűjtésben segít,kevesebb dolgot kell lementenem,feljegyeznem..

Quote ( Róbert László @ September 13th 2015,10:12:05 )

Tamás! cirka 2100-an támogatják jelenleg a játékot, nem pedig "pár százan".

Ne legyél naiv, szerinted a GPRO bevétele csak a támogatóktól jön? A nem támogatókra öntött reklámhegyek nem hoznának semmit a konyhára? Aligha hiszem, hogy onnan nem jönne befelé semmi sem.


szóval 2100 játékos tart el 10400-at? nem igazságos szerintem,de legyen igazad,remélem hogy sok bevétele van a gpro-nak máshonnan is, de azért mégiscsak válságos a helyzet, hisz nem véletlen írtak már több témát ezzel kapcsolatban és nem véletlen emelték fel a díjakat... valahogy motiválni kell a többieket azt a 8000 aktív játékost aki ingyen játszik hogy fizessenek valamennyit ők is,ne másoktól várják hogy majd ők fizetnek helyettük is.:/ általában ez "nagyban" is így működik,az országokban is.
Róbert László2
(Gruppe Master - 5)



Emnets moderator
Indlæg: 1838
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (8)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62266 Skrevet Sep 13 2015, 10:28:25 (senest redigeret Sep 13 2015, 10:29:05 af Róbert László) Citat 
Tamás! Maradjunk annyiban, hogy egyikünk sem látja át a GPRO miből szerez bevételt. Én ettől még kizártnak tartom, hogy csak a supporterekből lenne bevétele.

A véleményedet elolvastuk. Itt is, és a nemzetközi fórumon is közzétetted. Én úgy vélem, egyik helyen sem fogadták kitörő lelkesedéssel. Engem azért ez elgondolkoztatna.
Patrik Balogh
(Gruppe Amateur - 99)



Indlæg: 1196
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62267 Skrevet Sep 13 2015, 10:32:40 (senest redigeret Sep 13 2015, 10:37:58 af Patrik Balogh) Citat 
"általában ez "nagyban" is így működik,az országokban is."

Biztos vagyok benne, hogy a Vatikánban nem így működik. ;)

"viszont ha lenne garancia,hogy maximum 1 randomot kap akkor az nem is előny,de mégis motiválja a közösséget hogy fizessen elő..."

Szerintem az 1 random/szezon az előny. Még ha jól is el lehet leplezni.
Veres Tamás
(Gruppe Amateur - 110)


Indlæg: 5060
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (2)
Gammelt indlæg #62268 Skrevet Sep 13 2015, 10:38:20 (senest redigeret Sep 13 2015, 10:43:35 af Veres Tamás) Citat 
Mert az emberek nem akarnak beletenni csak kivenni ezért nem értenek velem eg
gyet... (önzőség sztem) Én nem akarok tovább vitatkozni mert felesleges:/ Vègszónak annyit mondanék, hogy képzeljünk el egy országot ahol 10.4 millioan élnek és ebből 2.1 millio adózik... aki tanul politikát és közgazdaságtant vagy csak simán gondolkodik az tudja hogy ez az ország csődbe menne elég hamar.. vagy talán tud bárki mondani olyan országot ahol csak 20% dolgozik és nem megy csődbe? ezen gondolkodjatok el mielőtt nekem "támadtok"

Patrik: nemhiszem, sokan vannak akik nem támogatók és nincs randomjuk egész szezonban. Ezért nem mondanám előnynek
Róbert Kis
(Gruppe Amateur - 59)



Indlæg: 681
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62269 Skrevet Sep 13 2015, 11:10:28 Citat 
Szerintem az volna a megoldás, ha valami módon lehetetlenné tennék komplett adatbázisok excelbe való letöltését. Mindjárt több haszna volna a supporteri pilótapic-szűrésnek például.
Az már valódi előny lenne a supporterek számára úgy, hogy a nem suopporterek sem kerülnének nagyobb hátrányba, mint most.
Ez csak egy példa, biztos lehetne még hasonlódolgokat találni...
Tibor Szuromi
(Gruppe Amateur - 104)


Indlæg: 11903
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62270 Skrevet Sep 13 2015, 11:14:35 Citat 
A supporteri - említett - szűrő nagyon gagyi jelen formájában.
Róbert Kis
(Gruppe Amateur - 59)



Indlæg: 681
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62271 Skrevet Sep 13 2015, 11:16:28 Citat 
Quote ( Tibor Szuromi @ September 13th 2015,11:14:35 )

A supporteri - említett - szűrő nagyon gagyi jelen formájában.


Az mindegy. Előnyt jelentene ebben a formában is, ha nem tudnád letölteni a teljes piacot.
Lajos Veres
(Gruppe Amateur - 120)


Indlæg: 668
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (2)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62272 Skrevet Sep 14 2015, 10:02:52 Citat 
Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:36:16 )

Az élet így működik,már ne is haragudj..ha az aki komoly pénzeket fizet a játékba,de ugyanannyit kap belőle mint az aki ingyen játszik akkor mi motiválja őt hogy fizessen? semmi...ezért van elég kevés előfizető,mert a többség nem fizet feleslegesen,azért hogy apróságokat esetleg láthasson ezáltal...viszont ha lenne garancia,hogy maximum 1 randomot kap akkor az nem is előny,de mégis motiválja a közösséget hogy fizessen elő...
Mindenki fizessen egy kicsit a kasszába..mi ezzel a probléma? így igazságos szerintem,nem pedig úgy hogy kevés ember fizessen sokat és mások meg ingyen játszanak...


Az a baj, hogy azzal nem számolsz, hogy ezzel hány játékost veszítene a gpro.
Béla Ormos
(Gruppe Amateur - 78)



Indlæg: 716
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (6)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62273 Skrevet Sep 14 2015, 10:27:14 Citat 
Quote ( Tibor Szuromi @ September 12th 2015,19:59:24 )

Nem is tudom, hogy van-e valami amiért érdemes ennyit fizetni. A 0,4€-róval szívesen támogattam a GPRO-t; a fenti összeggel már nem kívánom.


Mivel a támogatásod (mivel támogatás!), nem azért adod, hogy előnyt szerezz, ezért a korábbi összeget ugyanúgy fizetheted. Max nem leszel minden futamon támogató, ami meg hát végülis ki érdekel? A támogató nem azért támogató, mert előnyhöz jut, hanem azért, mert hozzá kíván járulni a játék fenntartásához. A korábbi összeggel ezt ugyanúgy megteheted, csak rövidebb ideig lesz jó.


Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:15:03 )


Ezt ki lehetne dolgozni szerintem...pl lehetne egy garancia hogy maximum 1 randomot kap az aki előfizet...a játékot programok írják,ezt meg lehet szerintem csinálni, a lényeg hogy kell hogy előnyben legyen az aki előfizet, mert ha nincs előnyben akkor minek fizetni? jelenleg olyan felesleges előnyölhöz jut aki fizet,ami tényleg felesleges...pl verseny kommentátor,valakit meg lehet kérdezni aki támogató szükség esetén...a lényeg hogy szerintem így lenne igazságos


Ez a lépés ezt a játékot megölné. Pont azért játszom ezzel a játékkal, mert mindenki egyenlő. A legyenek egyenlőbbek hozzáállás szerintem nem egyenlő magával az ördöggel. Ha így lesz, én biztosan abbahagyom! És biztosan nem vagyok egyedül. Egyébként nem hiába támogatók vannak itt, nem pedig előfizetők. Nagy a különbség! És itt azért fizet valaki, hogy biztosítsa a játék működését. Azért ez elég nagy előny szerintem...

Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:36:16 )

Mindenki fizessen egy kicsit a kasszába..mi ezzel a probléma? így igazságos szerintem,nem pedig úgy hogy kevés ember fizessen sokat és mások meg ingyen játszanak...


Köszönöm mindenkinek aki fizet! Én megmaradok a reklámoknál. Azzal támogatom a játékot.
De egy másik példa: wikipédia... Mit ad annak aki fizet? Semmit! Mégis minden évben kicsengetik a fenntartását.
A kisebbséges példádat meg végképp nem értettem... A szlovák rendszámú porchesoskra gondoltál? Őket látom, hogy nem fizetnek... De ez egy kissé messzire vezet, nem egészen értem, hogy nem lett kigyomlálva...

Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:48:09 )

Én látom rosszul? érdekes te sem vagy támogató,meg Tibor kivételével egy se,aki nekem állt...most gondolj bele,ha én se lennék támogató meg más se mert minek?! akkor meddig működne a játék? kicsit kapjatok már a fejetekhez légyszives, pár száz ember tartja életben a játékot, azért hogy ti , a döntő többség ingyen játszhassatok....de ha szerinted én látom rosszul a dolgot,akkor oké..mindenkinek meg van a véleménye


Ha a reklámokból nem tudja magát fenntartani a játék, akkor valamit nagyon pocsékul csinálnak... Ezt mind fejlesztő mondom. Azt biztosan rosszul látod, hogy csak a támogatókból tartja el magát a játék, de az kétségtelen, hogy sokat segít, minden tisztelet azoknak, akik tényleg a támogatás miatt fizetnek!

A reklámok mellet pedig vannak szponzorok is. Nem tudom figyelte-e már valaki, de például én láttam a Vodafone-t és az F-secure-t is mint szponzor. Egy linkkel az oldalukra. Bár ahhoz, hogy valóban megjelenjenek, tényleg láthatóvá kéne válniuk a versenyen is...
Veres Tamás
(Gruppe Amateur - 110)


Indlæg: 5060
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (6)
Gammelt indlæg #62274 Skrevet Sep 14 2015, 10:45:14 Citat 
szerintem a reklámok elég kevés ehhez... ha nem lenne válságos a helyzet,akkor nem emelnének árakat.. szóval lehet hogy sokan abbahagynák a játékot, de továbbra is azt gondolom hogy aki nem tud szezononként 1-2 000 ft-ot a játékra áldozni az eleve nem is veszi komolyan, aki cigizik annak elég lenne 2 doboz cigiről lemondania,de önzőség miatt nem teszik, másrészről igazságtalan hogy pár ember, pl én kifizetek 4-5000 ft-ot és gyakorlatilag semmi haszna nincs neki.
János Fűtő
(Gruppe Rookie - 122)


Indlæg: 10
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (2)
Gammelt indlæg #62275 Skrevet Sep 14 2015, 11:07:14 Citat 
Én sms-el szoktam támogatni a játékot. Éppen kb 1órája 5,31 egységgel. Ez szűken majdnem az egész szezonra elég, vagyis kb 1.5-2 hónapra. 5080Ft-ról van szó. Ez legyen egy hónapban 2500-3000Ft. Mindenki gondolkozzon el azon, hogy mennyi felesleges hülyeségre költjük a pénzünket aminek abszolút semmi értelme. Jó megértem, hogy vannak olyanok, akiknek az is gondot jelent, hogy túléljék a hónapot. De ehhez a témához hozzászólók 95%-a megtehetné azt, hogy támogassa a játékot, és még előfordulhatna az is, hogy a futamonkénti támogatás összege nem nőne, hanem még csökkenhetne is.
Béla Ormos
(Gruppe Amateur - 78)



Indlæg: 716
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (4)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62276 Skrevet Sep 14 2015, 11:10:28 Citat 
Quote ( Veres Tamás @ September 14th 2015,10:45:14 )

kifizetek 4-5000 ft-ot és gyakorlatilag semmi haszna nincs neki.


Dehogy nincs! Működik a játék! És a reklámoknak fedezniük kellene a fenntartást. Ha megélni nem is lehet belőle, ráfizetés biztosan nem lehet. Ezt hidd el egy szakmabelinek.

Persze értem én a problémád, de a megoldás nem a pay to win bevezetése, mert az rövidtávon megélhetés, hosszútávon nem vezet sehova, csak a csődhöz. Arról nem is beszélve, hogy akkor igazából nem is ingyenes a játék. A baj sokkal inkább a hozzáállásuk. Ha a nép változást akar, akkor változtatni kell. Ennyi a hosszú életű játék titka... Nekem is évekbe telt ezt felfogni, és még most se sikerült hozzá igazán alkalmazkodni... Több fejlesztés kell, (például a fentebb emlitett "szponzorok"), és több lesz a támogató és a játékos is, az alternativ bevételekről sem megfeledkezve.
Tibor Szuromi
(Gruppe Amateur - 104)


Indlæg: 11903
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (6)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62277 Skrevet Sep 14 2015, 11:22:17 (senest redigeret Sep 14 2015, 11:23:52 af Tibor Szuromi) Citat 
Béla!
Nagyon jól mondod.

Én úgy gondolom, hogy a mentalitással nagyon nagy baj van (és elsősorban nem a változtatások elmaradására gondolok).
Ha valaki(k) ebből akar(nak) jól megélni, akkor "alázatosnak" kell lenni(e)ük. Nem szabad magas lóról tárgyalni, ill. a felhasználót semmibe venni. (Sajnos számtalan ilyen megnyilvánulást tapasztaltam.)

Mindig a szolgáltató van a felhasználóért (és nem fordítva)! (Régen a szatócs kinyalta a vásárló sejhaját. Csak jó egy ideje kezdet ez megváltozni. Ahol ez nem így működik; ott kevés a kuncsaft.)
Csaba Jánossy
(Gruppe Pro - 13)



Indlæg: 55
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (2)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62278 Skrevet Sep 14 2015, 11:30:17 Citat 
Quote ( Veres Tamás @ September 13th 2015,09:36:16 )

Az élet így működik,már ne is haragudj..ha az aki komoly pénzeket fizet a játékba,de ugyanannyit kap belőle mint az aki ingyen játszik akkor mi motiválja őt hogy fizessen? semmi...ezért van elég kevés előfizető,mert a többség nem fizet feleslegesen,azért hogy apróságokat esetleg láthasson ezáltal...viszont ha lenne garancia,hogy maximum 1 randomot kap akkor az nem is előny,de mégis motiválja a közösséget hogy fizessen elő...


Ez egy játék, nem pedig az élet...
Róbert Villásek
(Gruppe Amateur - 41)



Indlæg: 28
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (3)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62279 Skrevet Sep 14 2015, 11:30:18 Citat 
Kicsit pontosítanék.
Mint marketinges, elég reális rálátásom van az online reklámra. Árakban is.
A GPRO rengeteg felhasználóval rendelkezik. Hétköznap, átlagban (ebben a pillanatban is) több, mint 10ezer felhasználó van az oldalon egy időben. Naponta pedig ez több százezer. Egy-egy reklámbanner elhelyezése többszáz (de akár ezer) euróba kerül egy ilyen oldalon 1 hónapra. Feltételezem, csúcsidőben (futamok alatt) pedig az átlag ár 4szeresét kérik el a megjelenítéshez.
Tehát ha egy-egy játékos "támogatja" a játékot, az nekik csak aprópénz, amire azt szokták mondani ilyenkor, hogy "megvagyunk nélküle is, de mégjobb, ha van" :)
Béla Ormos
(Gruppe Amateur - 78)



Indlæg: 716
  Land:
Ungarn 
Certificeret: 
Synes godt om dette indlæg (0)   Kan ikke lide dette indlæg (0)
Gammelt indlæg #62280 Skrevet Sep 14 2015, 11:40:26 Citat 
Quote ( Róbert Villásek @ September 14th 2015,11:30:18 )

Feltételezem, csúcsidőben (futamok alatt) pedig az átlag ár 4szeresét kérik el a megjelenítéshez.
Tehát ha egy-egy játékos "támogatja" a játékot, az nekik csak aprópénz, amire azt szokták mondani ilyenkor, hogy "megvagyunk nélküle is, de mégjobb, ha van" :)


Annyit pontosítanék, hogy itt javarészt google hirdetések meg egyéb hálózatok hirdetései vannak, szóval kicsit "egyszerűbb" a helyzet, vagyis nem ők kérik a pénzt, hanem a legjobb ajánlat nyer automatikusan. Szóval nincs csúcsidő meg ilyesmi, inkább meghatározó a globális kereslet. Ettől függetlenül szerintem is illik nagy pénzt szakítani ezzel, szóval egy oldalmegtekintés átlagban simán elérheti az 1 Ft-ot. Legyünk óvatosak, és az online managerek inkább csak lézengenek, azaz óránként 1 oldalmegtekintés. Az óránként 10 ezer forint körül van. Bruttó ugye, de 7/24. Persze ebből lejön az adatforgalom meg a tárhely, meg hasonlók, de akkor is.
Side « 1 2 3 ... 2076 [20772078 ... 2376 2377 2378 » Gå til side:

Besvar til dette emne