Página « 1 2 3 ... 1934 [19351936 ... 1938 1939 1940 » Ir a la página:
Autor Tema: Polska, Biało-Czerwoni! 58181 respuestas
Tomek Kiełpiński
(Grupo Amateur - 80)



Moderador del tema
Mensajes: 5682
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57983 Publicado el 18-Feb-2022, 15:53:36 Citar 
Quote ( Adrian Dyra @ February 18th 2022,15:41:23 )

Życz mi zdrowia kolego :)


Zdrówka :-)


Quote ( Adrian Dyra @ February 18th 2022,15:41:23 )

O proszę, masz żyłkę detektywa.


Raczej pamięć do nazwisk. Twój imiennik ("nazwisnik"? :-)) jeździł z nami dawno temu w zespole. Spytałem, bo sporo ludzi wraca z nowym kontem, bo hasła do starego zapomnieli :-)
Piotr Szmit
(Grupo Pro - 5)


Mensajes: 1361
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57984 Publicado el 18-Feb-2022, 21:00:11 Citar 
Quote ( Adrian Dyra @ February 17th 2022,21:04:32 )

Przy ov kierowcy 90 i motywacji 225, gdy motywacja spadnie do 0 ov spadnie mniej wiecej do ilu? Tak na oko. Kompletnie nie wiem jak to liczyć, a chciałem zaplanować rozwój kierowcy w rookie.


Adrian, zapytaj wujka Google. Serio w tej chwili jest tyle kalkulatorów on-line, dostępnych za darmo lub za symboliczną opłatą, że nie będziesz miął problemu ze zdobyciem szczegółowych informacji.
O ile umiesz dodawać i odejmować. Reszta matematyki też się przyda, ale raczej do ustalania strategii ;)

Linków Ci nie podeślę, zabrania tego regulamin forum, ale wierzę w Ciebie! Znajdziesz ;)
Łukasz Dudek1
(Grupo Pro - 6)



Mensajes: 216
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57985 Publicado el 18-Feb-2022, 23:44:58 Citar 
Quote ( Tomek Kiełpiński @ February 18th 2022,15:53:36 )

Twój imiennik ("nazwisnik"? :-)) jeździł z nami dawno temu w zespole


Season 31, Race 1 Adrian Dyra joined the team
Season 31, Race 10 Adrian Dyra was kicked out from the team

Za długo to nie pojeździł ;)
Mateusz Zaborny
(Grupo Retired)



Mensajes: 4719
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57986 Publicado el 20-Feb-2022, 01:28:37 Citar 
Quote ( Tomek Kiełpiński @ February 18th 2022,12:31:32 )


Hej :-) Wracasz? :-)

Kusi, a warto?
Rafal Celejewski
(Grupo Elite)



Mensajes: 5394
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (1)   No me gusta este mensaje (1)
Mensaje viejo #57987 Publicado el 20-Feb-2022, 15:35:11 Citar 
https://www.youtube.com/watch?v=sZtwXFaTpjE
Tomasz Skwaryło
(Grupo Amateur - 6)


Mensajes: 7
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57988 Publicado el 4-Mar-2022, 08:29:11 Citar 
Hej!

Mam takie pytanie bo sytuacja w moje grupie mnie nurtuje. Czy granice dla OW kierowcy się zmieniła dla poszczególnych klas rozgrywkowych? Pytam bo zgodnie z instrukcją w Amatorach nie da się podpisać kontraktu z kierowcą, który ma więcej niż 110 OW. Natomiast u mnie już w pierwszym dniu sezonu, kierowcy mieli 140.

W odpowiedzi do wcześniej podanego na forum pytania, motywacja podnosi OW o około 21 pkt., więc gdy to odejmę to nadal część kierowców miało większe OW niż wymagane dla AMA. Jak więc udało im się przedłużyć kontrakt mając 140 OW?

Dlatego pytam co mi umyka? bo nie ogarniam.
Tomek Kiełpiński
(Grupo Amateur - 80)



Moderador del tema
Mensajes: 5682
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (1)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57989 Publicado el 4-Mar-2022, 08:36:53 Citar 
Hej! Umyka Ci to, że nie ma limitu między sezonami, tak jak w Rookie. Można wejść do AMA, przedłużyć kontrakt na 17+17 i spokojnie nabijać OV :-)
Cezary Skonieczny
(Grupo Master - 4)



Mensajes: 129
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (1)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57990 Publicado el 4-Mar-2022, 08:39:07 Citar 
Możesz podpisać kontrakt z kierowcą 17 + 17.

NIe możesz podpisać kontraktu z kierowcą który ma OW większy niż wymagany w danej grupie, ale możesz takie kierowcę mieć :)

Planuj przyszłość swojego kierowcy :)
Marcin Milczarek
(Grupo Pro - 19)



Mensajes: 563
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (1)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57991 Publicado el 4-Mar-2022, 19:00:12 Citar 
@Tomasz Skwaryło (A6) Innymi słowy, ci co mieli już w pierwszym wyścigu 140 byli w trakcie trwającego kontraktu. Nabili wysokie OW w poprzednim sezonie i z takim weszli do obecnego sezonu, będąc cały czas w tej samej klasie.
To nie jest tak, że każdy kontraktuje kierowcę na start sezonu. Możesz go mieć na dwa sezony, a nawet na przestrzeni trzech sezonów, gdyż kontrakt może zaczynać się w środku sezonu.
Tomasz Skwaryło
(Grupo Amateur - 6)


Mensajes: 7
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57992 Publicado el 4-Mar-2022, 19:57:49 Citar 
A no właśnie swoim kierowcą jeżdżę od 80 sezonu i jeszcze nie zmieniłem. W takim razie pozostaje mi tylko ciągle przedłużać kontrakt i może coś z tego będzie.
Łukasz Matusiak
(Grupo Pro - 15)


Mensajes: 106
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57993 Publicado el 12-Mar-2022, 19:18:52 Citar 
Jest jakaś inna możliwość na usunięcie konta tutaj oprócz maila do GPRO?
Szymon Jakiś
(Grupo Rookie - 16)



Mensajes: 4
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57994 Publicado el 21-Mar-2022, 17:34:52 Citar 
Tak z ciekawości... Da się znaleźć gdzieś "rozpiskę" ile paliwa tankować mniej więcej na które opony, czy trzeba to samemu wyliczać? :) (Domyślam się, że w przypadku Rookie i Amateur raczej trzeba skupić się na oponach twardszych, bo Pity będą dosyć wolne).
Druga rzecz, która mnie zastanawia (pewnie ze 2-3 wyścigi przed końcem będzie pora zainwestować w jakiegoś kierowcę ) na których cechach najlepiej się skupić, a które łatwo się trenuje?
I trzecia. W tym sezonie na pewno nie awansuję, więc mam półtora sezonu aby się "przygotować" na Amateur (O ile następnego sezonu nie zepsuję :P ). Tak więc w co (poza rozwojem kierowcy ) warto będzie jeszcze zainwestować podczas sezonu (Infrastrukturę, testy, bolid czy "mrozić kasę"? )
Niby dopiero jeden wyścig w karierze, ale mam wrażenie, że raczej na pewno przez parę sezonów będę tutaj zaglądać ;) )
Szymon Jakiś
(Grupo Rookie - 16)



Mensajes: 4
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57995 Publicado el 21-Mar-2022, 17:42:02 Citar 
No i jeszcze jedna rzecz... Przy jakim % zużycia spodziewać się awarii danych części? (Obstawiam, że nie warto wchodzić ponad 70%, ale nawyki z F1 od Codemasters mogą mnie tu trochę mylić :P )
Tymoteusz Wojnarowski
(Grupo Amateur - 37)



Mensajes: 349
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57996 Publicado el 21-Mar-2022, 18:38:10 (última edición el 21-Mar-2022, 18:38:48 por Tymoteusz Wojnarowski) Citar 
Podpowiem, że jak zajrzysz na szczegóły toru na najbliższy wyścig: /gb/TrackDetails.asp?id=13 to jest tam taki napis: "Zużycie paliwa: Średnie", na innych torach mogą być inne napisy, więc może Ci to zasugerować, że z paliwem to nie tak łatwo, że można zawsze tyle samo paliwa na takie same opony lać ;)

A co do drugiego pytania - musisz zapisywać sobie % zużycia przed i po każdym wyścigu i będziesz wiedział ile się zużywają i kiedy może być awaria
Tomek Kiełpiński
(Grupo Amateur - 80)



Moderador del tema
Mensajes: 5682
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57997 Publicado el 22-Mar-2022, 09:29:55 Citar 
Quote ( Szymon Jakiś @ March 21st 2022,17:34:52 )

Domyślam się, że w przypadku Rookie i Amateur raczej trzeba skupić się na oponach twardszych, bo Pity będą dosyć wolne


Różnicę prędkości między mieszankami dość łatwo jest sprawdzić w czasie Practice. Po kilku wyścigach będziesz miał ogólny obraz jak to działa.

Quote ( Szymon Jakiś @ March 21st 2022,17:34:52 )

Da się znaleźć gdzieś "rozpiskę" ile paliwa tankować mniej więcej na które opony, czy trzeba to samemu wyliczać? :)


A tu zainwestuj w testy. Pamiętając o tym:

Quote ( Tymoteusz Wojnarowski @ March 21st 2022,18:38:10 )

est tam taki napis: "Zużycie paliwa: Średnie", na innych torach mogą być inne napisy, więc może Ci to zasugerować, że z paliwem to nie tak łatwo, że można zawsze tyle samo paliwa na takie same opony lać ;)


I nie zapominając, że jest też informacja o zużyciu opon :-) Na tym torze: średnie.
Tomasz Skwaryło
(Grupo Amateur - 6)


Mensajes: 7
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57998 Publicado el 22-Mar-2022, 09:39:08 Citar 
@Szymon Jakiś

Ta gra nie należy do prostych, dlatego jest tak fascynująca :)

Z paliwem podpowiem ci tak. Każdy tor ma inne zużycie, co kolega powyżej już podpowiedział. Do tego dochodzą komponenty bolidu, które mogą zmniejszać spalanie, jak i sam kierowca oraz decyzje co do taktyki jazdy. Rób notatki, ściągaj dane i za kilka sezonów tor będziesz miał oklepany.

W przypadku kierowcy zalecam samouczek, gdyż część cech się trenuje, część rośnie sama. Poeksperymentuj, baw się, na początku (mam na myśli rookie) podpowiem, że ważna jest koncentracja, ale inne cechy też mają pozytywny wpływ na wyścig.

Co do zużycia części, komponenty w okolicy 90% spowodują, że "może" stać się tak, że bolid zacznie dymić i nie ukończysz wyszyciu, z naciskiem na "może". Zalecam tutaj jak w przypadku paliwa, prowadzić notatki, gdyż każdy tor inaczej wpływa na uszkodzenie części.
Szymon Jakiś
(Grupo Rookie - 16)



Mensajes: 4
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #57999 Publicado el 22-Mar-2022, 10:36:30 Citar 
Dziękuję za porady :)
Jeszcze jedno, co trochę mnie zastanawia :) Da się gdzieś przetestować jazdę na mokrym? Czy muszę czekać aż pojawi mi się deszcz w treningu lub na testach?
Domyślam się, co mniej więcej muszę przestawić, ale nie mam wiedzy "o ile", przez co mój kierowca w czasie deszczu widzę sporo traci (wystarczyłby mi jeden tor, bym mógł porównać sesje sucho / mokro. To pozwoli już mniej więcej się orientować w których ustawieniach bolidu grzebać w razie zmiennej pogody w wyścigu :P ).
Tomek Kiełpiński
(Grupo Amateur - 80)



Moderador del tema
Mensajes: 5682
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58000 Publicado el 22-Mar-2022, 16:17:00 Citar 
Stanowczo testy. Mniej zmiennych do wzięcia pod uwagę.
Szymon Jakiś
(Grupo Rookie - 16)



Mensajes: 4
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58001 Publicado el 25-Mar-2022, 13:26:48 Citar 
Warto pchać sie do jakiegoś zespołu, czy najpierw pojeździć ze dwa sezony i zobaczyć jak będzie się radzić w grze? :)
Marcin Milczarek
(Grupo Pro - 19)



Mensajes: 563
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58002 Publicado el 25-Mar-2022, 18:51:05 Citar 
Bycie w zespole nie przeszkadza w sprawdzeniu się w grze. Przy okazji możesz od zespołu otrzymać podpowiedzi/porady co do gry. Jeżeli jakiś zespół dysponuje wolnymi miejscami i nie ma oczekiwań co do wyników wobec swoich członków, to możesz sobie w takim zespole pojeździć, a potem ewentualnie zrezygnować z gry.
Mateusz Zaborny
(Grupo Rookie - 114)



Mensajes: 4719
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (1)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58003 Publicado el 25-Mar-2022, 19:45:40 (última edición el 25-Mar-2022, 19:46:28 por Mateusz Zaborny) Citar 
Quote ( Szymon Jakiś @ March 25th 2022,13:26:48 )

Warto pchać sie do jakiegoś zespołu, czy najpierw pojeździć ze dwa sezony i zobaczyć jak będzie się radzić w grze? :)

Biorąc pod uwagę powyższe posty - zdecydowanie warto. Nie chciałbym zabrzmieć arogancko, ale twoje zapytania dotyczą absolutnie podstawowych zagadnień gry, na które większość nawet przeciętnych zespołów dawno ma odpowiedzi. Myślę, że korzystniej będzie wykorzystać swoją energię i ten zapał nowicjusza, żeby przekierować to na pracę w grupie - wyjdzie lepiej dla obu stron ;).
Ian Orangestorm
(Grupo Rookie - 104)


Mensajes: 3
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58004 Publicado el 1-Abr-2022, 21:30:02 Citar 
Siema!
Ania Piekarska
(Grupo Elite)



Mensajes: 713
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58005 Publicado el 5-Abr-2022, 10:26:11 Citar 
Czy ktoś jest zainteresowany prowadzeniem polskiej dużyny w world cup? /ExternalLink.asp?destination=GPROWorldCup

Ja się tym zajmuję od dłuższego czasu i mogę się zajmować dalej, ale robię to głównie z braku innych zainteresowanych. Jak ktoś chce przejąć drużynę to chętnie oddam prowadzenie i podzielę się poradami.

W grze trzeba albo dobrze oszacować kto z naszych rodaków (głównie Master/Pro) dobrze pojedzie w sezonie, albo mieć czas i chęci pisać wiadomości do wszystkich potencjalnych kandydatów (plus ocenić czy ich plan jest wykonalny).

Żeby przejąć drużynę trzeba się zgłosić jako kandydat na stronie world cup, do dziś do 20.
Rafał Hermanowicz
(Grupo Rookie - 105)



Mensajes: 1
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58006 Publicado el 5-Abr-2022, 11:02:13 Citar 
Czesc, wrocilem do gry po pewnym okresie przejsciowym i teraz zamierzam pograc dluzej.
Chetnie dolaczylbym do jakiegos zespolu, takze jesli ktos ma wolnego slota, to dajcie znac.
Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia w kolejnych wyscigach / sezonach.
Sebastian Janczewski
(Grupo Amateur - 38)



Mensajes: 58
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58007 Publicado el 5-Abr-2022, 21:01:40 Citar 
Quote ( Szymon Jakiś @ March 25th 2022,13:26:48 )

Warto pchać sie do jakiegoś zespołu, czy najpierw pojeździć ze dwa sezony i zobaczyć jak będzie się radzić w grze? :)

Szymon jak chcesz spróbować ,i zobaczyć jak wygląda prac w zespole to mamy miejsce w drugim Teamie .Zobaczysz jak to wygląda od środka .Pozdrawiam .jak coś to pisz na priv , to Ci wszystko napiszę

Andrzej Jr Ziobro
(Grupo Rookie - 90)


Mensajes: 88
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58008 Publicado el 5-Abr-2022, 22:01:20 Citar 
Po długiej przerwie wróciłem i może jest jakiś zespół bez spiny (nie żeby ktoś mi mówił jakie dokładnie ustawienia i strategie, tylko raczej podpytać czy wymienić się doświadczeniami) z wolnymi miejscami?
Dominik Poruś
(Grupo Amateur - 46)


Mensajes: 1
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58009 Publicado el 10-Abr-2022, 09:17:45 Citar 
Mam pytanie, bo nie nabiłem minusa i przeniosło mnie do AMA, tylko że jestem w tragicznym położeniu, bez kasy. Miałem zamiar pojeździć jeszcze jeden sezon w Rookie.
Da się jakoś zdegradować jeszcze do pierwszego wyścigu czy sezon raczej mam pograny?
Jeśli się nie da, co powinienem robić w takim sezonie?
Sebastian Janczewski
(Grupo Amateur - 38)



Mensajes: 58
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58010 Publicado el 10-Abr-2022, 10:38:30 Citar 
Quote ( Dominik Poruś @ April 10th 2022,09:17:45 )

Mam pytanie, bo nie nabiłem minusa i przeniosło mnie do AMA, tylko że jestem w tragicznym położeniu, bez kasy. Miałem zamiar pojeździć jeszcze jeden sezon w Rookie.
Da się jakoś zdegradować jeszcze do pierwszego wyścigu czy sezon raczej mam pograny?
Jeśli się nie da, co powinienem robić w takim sezonie?
Nie jest to żadna tragedia ,bardzo fajnie można się odbudować w Ama i poszerzyć wiedzę na temat GPRO.W tym sezonie do Roksów nie da rady wrócić . Nie spiesz się odbuduj Finanse ,zacznij trenować kiero i postaraj się o utrzymanie .
Wieslaw Lipski
(Grupo Rookie - 122)


Mensajes: 32
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58011 Publicado el 3-May-2022, 17:02:21 Citar 
Witam.
Czy ktoś próbował zajmować się wpływem temperatury i wilgotności na zjawiska pogodowe (deszcz)?
Starałem się to rozgryźć,ale bez żadnego skutku. Przeanalizowałem historię wyścigów GPRO w Ahvenisto i natrafiłem na takie przypadki:
temp. 45 st.. wilg. 35% - deszcz,
temp. 37 st., wilg. 91% - sucho.
Wniosek taki, że im wyższa temperatura i bardziej suche powietrz to pada deszcz - wszystko wbrew logice i prawom fizyki.
W takim razie w jakim celu jest podawana wartość wilgotności?
Tymoteusz Wojnarowski
(Grupo Amateur - 37)



Mensajes: 349
  País:
Polonia 
Certificado: 
Me gusta este mensaje (0)   No me gusta este mensaje (0)
Mensaje viejo #58012 Publicado el 5-May-2022, 19:49:41 Citar 
Z tego co ja wiem, to ogólna zasada jest taka, że jeżeli jest wysokie prawdopodobieństwo deszczu, to wtedy im wyższa wilgotność, tym wyższa szansa na na deszcz. Jak jest małe prawdopodobieństwo deszczu, to na wilgotność się nie patrzy.

A jak chcesz konkretniejsze dane, to przeanalizuj wszystkie wyścigi na wszystkich torach ;)
Página « 1 2 3 ... 1934 [19351936 ... 1938 1939 1940 » Ir a la página:

Responder a este tema