Page « 1 2 3 ... 337 [338339 ... 343 344 345 » Quick go to page:
Author Topic: Srbija - forum 10328 replies
Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10110 posted Feb 18th 2021, 11:09:23 (last edited Feb 18th 2021, 11:09:39 by Predrag Marmut) Quote 
Quote ( Andrej Rilke @ February 6th 2021,23:15:43 )

Selektor nam je sjajan i to treba često istaći, tako da se i ja pridružujem Vladimiru.


Lako je meni da budem selektor kad ti pobedjujes u Masteru. Nakrivim sesir i briga me.

Aj sad da pobedimo Poljake i to na njjhovoj stazi Poznanj.

Imam jednu dilemu da li rizikovati sa sjajnim Markom Rodicem Pro 16 koji je na A gumama pobedio po suvoj trci, nema bas vozaca za kisu. Ili da nastavimo sa Goranom Milenkovicem A-64 koji ima odlicne rezultate i siguran je na podijumima? Mozda da sacekamo kvalifikacije ipak je Pro Pro. 3.mesto u Pro daje 3.6 poena a pobeda u Ama daje 4 poena.
Uz rotaciju gde sam ubacio Djordje Nikolica Pro-1 umesto mene A-75 jer ipak on skuplja sigurne podijume u poslednje dve trke.

Ja sam naravno preko sekretarice Saveza F1 Srbije uspeo da udjem u reprenzetaciju preko veze cisto da i ja dobijem medalju na kraju takmicenja ahahaahahhahaha, mito i korupcija !!!!
Toni Hajder
(Group Master - 3)



Posts: 503
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (5)   Dislike this post (0)
Old post #10111 posted Feb 19th 2021, 17:48:01 Quote 
Eto, partija je jos jedan velikan... Mirno more kapetane panonske ravnice
Branislav Hrnjak
(Group Pro - 17)



Posts: 1383
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10112 posted Feb 19th 2021, 18:20:37 Quote 
Bože, zašto uzimaš sve te najbolje ???????

Nikola Jancic
(Group Pro - 18)



Posts: 34
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10113 posted Feb 19th 2021, 22:42:18 Quote 
Hoću ovako javno da se izvinim selektoru na loše odradjenoj trci i porazu od Poljaka kojem sam ja ponajviše kumovao
Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10114 posted Feb 20th 2021, 00:29:29 Quote 
Quote ( Nikola Jancic @ February 19th 2021,22:42:18 )

Hoću ovako javno da se izvinim selektoru na loše odradjenoj trci i porazu od Poljaka kojem sam ja ponajviše kumovao

Ne sekiraj se bice to bolje u utorak, krivo mi sto sad likuju jer je bila staza bas u Poljskoj.
Ma Poljaci su za nas nista. Narocito na kisnim trkama nemaju neke sanse
Pogoduje nam pobeda Spanije protiv Italije. 1:0 vode. Mi Poljake gazimo sa iole dobrim rezultatima svih. Red je i da oni kiksnu barem jednom.
Vladimir Blagojevic
(Group Rookie - 108)


Posts: 800
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10115 posted Feb 20th 2021, 01:23:43 Quote 
Da li je to u najavi nas stari dobri obicaj lako cemo, jeli selektore :) Ipak imamo dve kriticne pozicije u timu, ne cvetaju ni nama ruze.

Novi izbori pocinju uskoro. Ne bi bilo zgoreg malo napetosti, da jos neko digne dva prsta. Ne znam kakvo je sada stanje jer otkako nisam selektor, nisam vise u toku sa brojem akrivnih menadzera i stanja u domacim timovima ali znam da su tad bila tek dva ili mozda tri tima na kojima si mogao graditi stub reprezentacije. Ostatak su cinili tek poneki istaknuti pojedinci.
Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (4)   Dislike this post (0)
Old post #10116 posted Feb 20th 2021, 13:39:33 Quote 
kao sto znas ne gledam timove nego pojedince koji imaju sigurne podijume i pobede. Svakako se sve svodi na 3 tima koji daju reprenzetativce uglavnom.
Sad da imamo vise clanova u zajednici onda bi i izbor vozaca za reprenzetaciju bio veci.
Nama ide na ruku sto Poljaci prakticno igraju sa 7 menadzera i ne mogu da dobace neke poene a mi opet imamo jedan od losijih skorova proslu trku. Zaista znam da mozemo i umemo da prebacimo 30 poena a kako je trenutno stanje stvari ako Spanija pobedi Italiju mozda mozemo i do titule jer i na drugoj strani Portugal Brazil... ne odskacu nista specijalno.

Nigde nisam rekao lako cemo. Bilo je tesno i sa Francuskom koja je otresla pod sa nama kad je izjednacila na 1:1 treba zapeti svakako u sledece dve trke a kisni start svakako vise pogoduje nama nego Poljacima.

Generalno sa ovako malom zajednicom mi protiv velikih zajednica kao sto su Italija, Brazil, Engleska mi nemamo ama nikakve sanse pa opet nekako plivamo u top 4 reprenzetacije iz sezone u sezonu.
Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10117 posted Feb 20th 2021, 17:29:05 Quote 
Na celu ovu igru u velikoj meri utiče sreća... Tu ni jedan selektor ne može da pomogne niti da nešto promeni...

Kako bi bilo koji selektor znao da će Nikola biti 9. ... Kako bi bilo koji selektor znao da ću ja biti 4. (u nekim drugim grupama bi bio 1.)... itd itd

Sve što je Predrag napisao se potpuno slažem... Moje mišljenje o selektoru se zna i prava je sreća da u opšte ima neko da se bavi reprezentacijom... pa još sa tolikim entuzijazmom...


Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10118 posted Feb 21st 2021, 15:26:00 (last edited Feb 21st 2021, 15:39:58 by Predrag Marmut) Quote 
Rilke da te nema trebalo bi te izmisliti : sa Yoko gumama u Masteru ih deres sve redom!!!
Drzim ti fige za podijum sl trku a ostalima naravno pobede i da smrvimo te Poljake.

Ti mu ipak dodjes predvodnik kao stariji i iskusniji u Masteru a ostali Pro, Ama...

p.s. kad bi smo imali 4 Mastera koji jure promociju i 4 Pro vozaca koji redjaju podijume i pobede bila bi lagana zlatna medalja ali kako nama tako i drugima.
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10119 posted Feb 21st 2021, 18:39:09 Quote 
Ja sam vec nekoliko sezona u paklu od Master grupe, a kao nagradu sam dobio i gubitak 3 sponzora u poslednjih 10-ak trka. Ne znam sta bucnost krije i da li cu ostajati u Masteru, ali mi je zao sto ne mogu vise pomoci.
Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 939
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10120 posted Feb 22nd 2021, 08:56:17 (last edited Feb 22nd 2021, 08:56:59 by Kristijan Mihovic) Quote 
Znaci ides u elitu :) ?

Gubitak 3 sponzora?
Istek ugovora ili su te napustili radi nezadovoljstva?

Meni se sponzor bunio treci put nakon sto sam zavrsio sedmi, tako da i ja ocekujem da me napusti nakon sljedece utrke.
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10121 posted Feb 22nd 2021, 10:03:17 Quote 
Napustili me, brate. Nezadovoljni uzasnim rezultatima, kao i sam sto sam. Elita nista po trenutnim planovima i situaciji, jedino da naredne sezone svi izbjegavaju promociju, ali bas svi. :D
Ivica Paunovic
(Group Master - 2)


Posts: 296
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10122 posted Feb 22nd 2021, 19:54:48 Quote 
Quote ( Bora Janić @ February 12th 2021,13:59:31 )

2) Da li misliš da konverzije mokro-kiša koje koristimo (verovatno svi imamo iste formule) nisu dovoljno precizne i razlikuju se od staze do staze?
konversije suvo mokro po mom iskustvu se ralikuju sa svaku stazu ,,tako da konverzije kao obrazac za suvo mokro niisu standard razlikuju se za svaku stazu ,,,


Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10123 posted Feb 23rd 2021, 19:08:17 Quote 
Evo da se u napred izvinim reprezentaciji, jer sam drugi put ove sezone zaboravio da treniram vozača i ostaće bez energije mnogo pre kraja trke, jer sam stavio visoke rizike...

Sve sam pripremio i onda popodne dodju ljudi, izvedu me iz takta i od ljutnje zaboravim na igiricu... onda se još dodatno iznerviram kad sam video da sam zakasnio 1 minut... sad sam toliko ljut da se nadam da me večeras na poslu neće niko ništa pitati, jer će biti problema...

Posle ove trke po svoj prilici će biti vreme da prestanem da se nadam promociji... moji konkurenti su jači od mene i pri tom troše pare besomučno. Ja ću ih goniti do poslednje trke, pa nek se bar malo istroše, ako već treba da me pobede 😀 ...

Tako da selektore ja vozim do poslednje trke punim gasom, osim ako još po nekad zaboravim da treniram vozača...

Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 939
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10124 posted Feb 23rd 2021, 19:23:58 Quote 
Quote ( Vladimir Jelicic @ February 21st 2021,18:39:09 )

Ja sam vec nekoliko sezona u paklu od Master grupe, a kao nagradu sam dobio i gubitak 3 sponzora u poslednjih 10-ak trka. Ne znam sta bucnost krije i da li cu ostajati u Masteru, ali mi je zao sto ne mogu vise pomoci.


Neznam kako stojis sa paketom i planovima no iskreno jako mi je cudno da igrac tvog kalibra uopce razmislja o nizim rangovima.
Sta se desilo, kako si dosao u takvu situaciju?
Master bi za tebe trebala bit grupa za oporavak i jacanje paketa prije elite...
Ti si tigar,..zarezi malo i neka se ovi ispred sklone :) !!

Quote ( Andrej Rilke @ February 23rd 2021,19:08:17 )

Tako da selektore ja vozim do poslednje trke punim gasom, osim ako još po nekad zaboravim da treniram vozača...


Zao mi je sto te nerviraju, nadam se da ce te brzo proc.
Sto se tice gresaka, zaboravljenog treninga i tih stvari, to se skoro svima dogadja tu i tamo, nemoj brinut ;)

Sto se tice forsiranja do kraja sezone,..ako mislis da nemas sance za promociju onda pametno odvazi sto ti je najprofitabilnije i radije stani na kocnicu i prenesi pare u drugu sezonu nego da sad stisces do kraja pa nakon toga imas nekoliko sezona problema sa parama.

P.s. i daj kreni vise testirat jaooooo :) !!




Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10125 posted Feb 23rd 2021, 23:13:41 Quote 
Nema potrebe Rilke da stiskas gas do daske pukli smo od Poljske samo tako, ova kisno-suva trka nam dosla glave jer smo imali seriju losih rezultata u reprenzetaciji. Cast izuzecima.

Ako nam je za utehu veliki favorit Italija je izgubila od Spanije 0:2 tako da momci koji ste vec obezbedili promociju mozete i kalkulisati i pripremati se za sl sezonu.

Konstantno nam fali kaznena ekspedicija sto vidim kod Poljaka sve same pobede ko od sale obezbedjuju u Pro npr pa i Ama, znaci to kod nas tesko moze da se ocekuje sem kod Duleta Sevarica ove sezone. Kad budemo opet imali takav tim 4-5 ljudi koji sve redom pobedjuju onda cemo ici na titulu. Mozda je mogla i sad titula da padne jer ni jedna reprenzetacija nije nesto odskakala u odnosu na sve ostale ali jbg....
Nikola Jancic
(Group Pro - 18)



Posts: 34
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10126 posted Feb 23rd 2021, 23:31:22 Quote 
Ova trka je bila lutrija i nije ona presudila već prošla gde sam ja kiksnuo, još jednom se izvinjavam našoj maloj zajednici i selektoru jer smo bili zreli da osvojimo kup ponovo.
Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10127 posted Feb 24th 2021, 09:56:12 (last edited Feb 24th 2021, 10:10:37 by Andrej Rilke) Quote 
Quote ( Kristijan Mihovic @ February 23rd 2021,19:23:58 )


Sto se tice forsiranja do kraja sezone,..ako mislis da nemas sance za promociju onda pametno odvazi sto ti je najprofitabilnije i radije stani na kocnicu i prenesi pare u drugu sezonu nego da sad stisces do kraja pa nakon toga imas nekoliko sezona problema sa parama.

P.s. i daj kreni vise testirat jaooooo :) !!


Ja sam sve trke do sad vozio CTR preko 70... to radi cela grupa koja se bori za promociju, a to su veliki troškovi... uz testiranja pre svake trke ti troškovi postaju ogromni... to se vidi i po tome koliko troše moji konkurenti... Shodno tome sam i napravio plan za sezonu, a sad smo prešli pola i povratka više nema. Znači i da smanjim CTR ne mogu da uštedim ništa, jer bi sa CTR 20-30 imao užasne plasmane...

Do kraja imam u planu testove pre svake trke, jer sam tako hteo da pripremim bolid za Elitu... biće to 11 testova ukupno ove sezone... to je dovoljno da bodove držim na 27 - 31 tokom cele sezone... 😀

Imao sam želju da idem u Elitu zbog 6 zvezdica i ništa drugo... Znam da je pehar cilj, ali po greškama koje pravim, kao i po znanju koje imam, vidi se da je to za mene nemoguća misija... a eto imao sam volje da probam malo bolje rezultate da ostvarim tamo, jer na primer sponzore sam namestio za promociju (prvi put u karijeri jedino prazno mesto će biti motor), kako ne bi opet za promociju u Elitu dobio sponzora koji je u rangu Amater lige... bolid sam pripremao... tako da trudio sam se, ali jednostavno ne ide... 😖

No i ako ostanem u ovom rangu, nije propast, jer ću onda tu biti bar još dve sezone, a to će me dovesti dotle da ću biti 3. u istoriji ove igrice koji je odvezao više od 600 trka u Masteru... kad sam počinjao, da mi je neko ponudio ovakve rezultate, odmah bi potpiso pristanak...

Naravno, nadam se i verujem u to, da će se uskoro pojaviti neko sa ovih prostora, ko će me nadmašiti i ko će konačno doneti pehar u naše male zajednice...
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10128 posted Feb 24th 2021, 10:13:44 Quote 
Quote ( Kristijan Mihovic @ February 23rd 2021,19:23:58 )

Quote ( Vladimir Jelicic @ February 21st 2021,18:39:09 )

Ja sam vec nekoliko sezona u paklu od Master grupe, a kao nagradu sam dobio i gubitak 3 sponzora u poslednjih 10-ak trka. Ne znam sta bucnost krije i da li cu ostajati u Masteru, ali mi je zao sto ne mogu vise pomoci.


Neznam kako stojis sa paketom i planovima no iskreno jako mi je cudno da igrac tvog kalibra uopce razmislja o nizim rangovima.
Sta se desilo, kako si dosao u takvu situaciju?
Master bi za tebe trebala bit grupa za oporavak i jacanje paketa prije elite...
Ti si tigar,..zarezi malo i neka se ovi ispred sklone :) !!


Znas kako, bas je sjebano kad shvatis da imas dobrog vozaca, dobrog TD-a i generalno pristojan paket, a ne mozes do bodova nikako na CT 65-70. Grupa je nenormalno kompetitivna vec nekoliko sezona unazad, pogledaj samo kolicinu raspodjele bodova po menadzerima. Svi pritiskaju sve vrijeme, nema izuzetaka.

Mislim da je kod mene presudno bilo to sto nisam imao dovoljno Test CCP's i sto mi motivacija vozaca nije bila preko 150. Jos uvijek nije. Testiranje sam malo popravio, ali sam u medjuvremenu ostao bez sponzora, a time i novca, te sam usao u zajeban loop.

Vidjecu jos sta ce biti do kraja sezone i sta mi je ciniti. Volio bih otici u Elitu da malo sredim paket na jednu sezonu, ali definitivno mi treba dobro poboljsanje finansija.
Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 939
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10129 posted Feb 24th 2021, 10:14:09 (last edited Feb 24th 2021, 10:16:03 by Kristijan Mihovic) Quote 
Quote ( Andrej Rilke @ February 24th 2021,09:56:12 )

Ja sam sve trke do sad vozio CTR preko 70... to radi cela grupa koja se bori za promociju. Shodno tome sam i napravio plan za sezonu, a sad smo prešli pola i povratka više nema. Znači i da smanjim CTR ne mogu da uštedim ništa, jer bi sa CTR 20-30 imao užasne plasmane...


CTR preko 50 znaci treniranje spa sto znaci manji napredak vozaca.
Imas jos pola sezone i ako mislis da se nemozes promovirat onda mozda uz jedan test manje mozes do kraja sezone kupit motor ili mjenjac manje sto je vec 10mil vise na racunu,...ili barem umjesto zadnjeg spustanja nekog dijela na lvl5 pa kupnje lvl6, mozes NE spustit taj dio i kupit lvl7 pa zadnjih 3-4 utrke vozis sa lvl7, prve 3-4 utrke vozis sa lvl7 i imas utrku bonus gdje mozes spustit taj dio,...na taj nacin mozes akumulirat pare.

Quote ( Andrej Rilke @ February 24th 2021,09:56:12 )

Do kraja imam u planu testove pre svake trke, jer sam tako hteo da pripremim bolid za Elitu... biće to 11 testova ukupno ove sezone... to je dovoljno da bodove držim na 27 - 31 tokom cele sezone... 😀


Za elitu ispod CCP120 nemas sto da trazis. Pravo je cudo sto uopce opstajes u masteru sa CCP90 i nize...

Quote ( Andrej Rilke @ February 24th 2021,09:56:12 )

No i ako ostanem u ovom rangu, nije propast, jer ću onda tu biti bar još dve sezone, a to će me dovesti dotle da ću biti 3. u istoriji ove igrice koji je odvezao više od 600 trka u Masteru... naravno nadam se i verujem u to, da će se uskoro pojaviti neko sa ovih prostora, ko će me nadmašiti i ko će konačno doneti pehar u naše male zajednice...


Oprosti mi Rilke no mislim da sakupljanje utrka u masteru (ne)vrijedi isto kao i sakupljanje utrka u pro ili ama ligi,..Elita i trofej u eliti e to je vec drugo,..neznam tko se sa nasih prostora sprema za napad na trofej, no znam da smo Dule i ja na dobrom putu...nadam se da nismo jedini :)
Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10130 posted Feb 25th 2021, 09:37:13 (last edited Feb 25th 2021, 09:40:00 by Andrej Rilke) Quote 
Quote ( Kristijan Mihovic @ February 24th 2021,10:14:09 )


Oprosti mi Rilke no mislim da sakupljanje utrka u masteru (ne)vrijedi isto kao i sakupljanje utrka u pro ili ama ligi,..Elita i trofej u eliti e to je vec drugo,..neznam tko se sa nasih prostora sprema za napad na trofej, no znam da smo Dule i ja na dobrom putu...nadam se da nismo jedini :)


Prvo da kažem ono što je važno...

Upravo na tebe i Duleta sam mislio kad sam napisao da se nadam i verujem u to da će me uskoro neko nadmašiti.

Ceo vaš tim je na dobrom putu da postavi neke nove standarde na ovim prostorima i timski i pojedinačno, tako da sigurno ima tu još kandidata, a verujem da i kod drugih ima igrača koji imaju plan i znaju šta rade, pa sam uveren da će neko uspeti...

Ko god bude bio u toj borbi navijam za njega i pružiću mu podršku i pomoći ću onoliko koliko znam...

E sad ono manje važno...

Quote ( Kristijan Mihovic @ February 24th 2021,10:14:09 )


Quote ( Andrej Rilke @ February 24th 2021,09:56:12 )
Do kraja imam u planu testove pre svake trke, jer sam tako hteo da pripremim bolid za Elitu... biće to 11 testova ukupno ove sezone... to je dovoljno da bodove držim na 27 - 31 tokom cele sezone... 😀

Za elitu ispod CCP120 nemas sto da trazis. Pravo je cudo sto uopce opstajes u masteru sa CCP90 i nize...


Ja eto držim CCP na oko 90 (a bilo je i mnogo) u Masteru sve ove silne sezone. Kladim se da preko 70% ljudi u Masteru nema više od toga... to se vidi iz broja testova koje radi velika većina.

Što se para tiče ti si do sad potrošio 204 mil a ja 195 mil ... imamo bolide sličnih nivoa tokom ovog dela sezone, iste gume i vozače sličnih plata, ... ja vozim drastično veće rizike...

Samo jednom u Eliti sam imao CCP 117 i slažem se da se do titule tamo ne može bez toga...

Na kraju... svaki rang takmičenja je zabavan i ne potcenjujem ni jedan, ali nisam baš siguran da je po težini boravak u Masteru isti kao boravak u Pro ili Amater ligi... Elita je već nešto drugo to se potpuno slažem...

Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10131 posted Feb 25th 2021, 10:32:04 (last edited Feb 25th 2021, 10:32:53 by Andrej Rilke) Quote 
Quote ( Andrej Rilke @ February 25th 2021,09:37:13 )



Ja eto držim CCP na oko 90 (a bilo je i mnogo)


Isrpravka...

Ja eto držim CCP na oko 90 (a bilo je povremeno i mnogo manje)...
Dusan Sevarlic
(Group Amateur - 82)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10132 posted Feb 25th 2021, 11:06:17 (last edited Feb 25th 2021, 11:09:19 by Dusan Sevarlic) Quote 
Quote ( Andrej Rilke @ February 25th 2021,10:32:04 )

Ja eto držim CCP na oko 90


Ova dvojica ispred tebe što imaju po 50 bodova imaju ove sezone svaki po 10 testova, jedan svih 1000 krugova, drugi 970. Prošle sezone su testirali oko 1300 i 1500 krugova, a S&F imaju 46 i 50. Jedan od njih ima 800+ trka u karijeri i verovatno staff exp/tech na 100, a drugi posle 433 trke sigurno nema 100, ali verovatno ima 70+.

To znači da ovaj sa exp/tech 100 sigurno ima preko 130 CCP, a ovaj drugi najmanje 120 (ovo su minimalne brojke i verovatno imaju više, već u zavisnosti od TD-a).

To je približno 1 lvl bolida više u CCP, a pošto sva trojica imate približno iste bolide nije teško izračunati da u proseku kupuju 1 lvl niže delove od tebe. Treba uzeti u obzir i da je njima lakše da za svaku trku koriguju PHA bolida pomoću testova, dok ti sa 460 krugova na 10 trka tu korekciju imaš u proseku tek na svakoj drugoj trci. Tu je i uticaj testova na vozača, iako mnogi misle da je to minimalno u višim rangovima...

Da me ne shvatiš pogrešno, nije da te kritikujem, samo pokušavam da istaknem prednosti velikog broja testiranja...

Inače, 90 CCP se može imati i u ama ako su S&F dovoljno razvijeni.




Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 939
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10133 posted Feb 25th 2021, 11:36:07 (last edited Feb 25th 2021, 11:37:49 by Kristijan Mihovic) Quote 
Quote ( Andrej Rilke @ February 25th 2021,09:37:13 )

Ja eto držim CCP na oko 90 (a bilo je i mnogo) u Masteru sve ove silne sezone. Kladim se da preko 70% ljudi u Masteru nema više od toga... to se vidi iz broja testova koje radi velika većina.

Što se para tiče ti si do sad potrošio 204 mil a ja 195 mil ... imamo bolide sličnih nivoa tokom ovog dela sezone, iste gume i vozače sličnih plata, ... ja vozim drastično veće rizike...


Snaga testiranja je u mnogim stvarima no najbitnije je da su ti bodovi uvijek 100% u WPHA smislu...razmisli malo...prosjecno se vozi sa dijelom potrosenosti 45-50% i to uzima velik dio snage svakog dijela dok su testni bodovi stalno 100%.
To znaci da iako ti se cini da imamo iste bolide, ja zapravo imam prosjecno jedan lavel jaci bolid od tebe u WPHA a i radi testova mogu mnogo bolje korigirat WPHA prema stazi.

Kroz sve sezone u masteru primjetio sam da koliko vise testiram, tako mi bolje ide.
Jeste da je M1 zaista najsporija grupa ove sezone no ne bas toliko puno a moj prosjecni ct do sad je oko 40 sto za master i novog vozaca na yoko i nije visoko zar ne? ...pogotovo sto bi se sa ct50 jos i promovirao bez problema...

Ono sto ti Dule i ja govorimo...nemoj razmisljat puno, samo probaj podignut testiranja na 15-17 i odjednom ces vidjet koliko si bolji brzi i kako sve ide mnogo lakse.
Ako to napravis i ako ulozis malo truda u sponzore onda umjesto voznje u masteru ja ti garantiram da ces vidjet mogucnost napada i na trofej jer koliko vidim sve drugo ti odlicno ide!
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10134 posted Feb 25th 2021, 12:32:11 Quote 
Potpisujem. Samo testiranje. Primarno.
Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10135 posted Mar 2nd 2021, 19:23:05 Quote 
Quote ( Dusan Sevarlic @ February 25th 2021,11:06:17 )



Da me ne shvatiš pogrešno, nije da te kritikujem, samo pokušavam da istaknem prednosti velikog broja testiranja...



Čak i da me kritikuješ nije važno, jer ja naše pisanje, pa i kritike doživljavam kao dobronamerne... naravno ovako doživljavam i druge koji su aktivni na našim forumima...

Nadam se samo da su i drugi čitali ova objašnjenja koja su Dušan i Kristijan napisali, jer posle ovakvih argumenata bilo bi suludo napisati bilo šta kontra...
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10136 posted Mar 8th 2021, 13:14:03 Quote 
Srecan 8. mart nasem GPRO kobaja party-ju! :D
Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 939
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10137 posted Mar 8th 2021, 13:56:19 Quote 

Quote ( Vladimir Jelicic @ March 8th 2021,13:14:03 )

Srecan 8. mart nasem GPRO kobaja party-ju! :D


Sretan 8 Mart curke :) :) :)
Marko Rodić
(Group Pro - 16)



Posts: 10
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10138 posted Mar 11th 2021, 11:34:05 Quote 
Pozdrav ljudi,

Imam ugovor sa vozačem i na sledeću sezonu, a hteo bih da ga promenim. Da li mu plaćam sve ili samo ovu sezonu, ako ga promenim sada?
Branislav Mihic
(Group Master - 4)



Posts: 194
  Country:
Denmark 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10139 posted Mar 11th 2021, 11:35:47 Quote 
Placas pola tekuceg ugovora. Znaci evt. +17 ugovor se ne placa.
Page « 1 2 3 ... 337 [338339 ... 343 344 345 » Quick go to page:

Reply to this topic