Grand Prix Racing Online Forum > Mentor forum > Bosnian/Croatian/Serbian-Mentor Forum Add this topic to your ignore list Add this topic to your watchlist
Page [1
Author Topic: Bosnian/Croatian/Serbian-Mentor Forum 25 replies
Vahid Puskarevic
(Group Pro - 19)



Posts: 308
  Country:
Bosnia-Herzegovina 
Certified: 
Like this post (18)   Dislike this post (1)
Old post #1 posted Jul 9th 2013, 21:47:27 (last edited May 29th 2014, 22:14:10 by Damir Sen) Quote 
Dobrodošli na Bosnian/Croatian/Serbian-Mentor-Forum

Sistem rada ovog foruma je isti kao i rad glavnog mentor foruma kojeg mozete naci na GPRO. Forum se sastoji od sljedecih dijelova:

MENTORA
U ovom postu cemo stalno ažurirati popis svih onih koji nude pomoć za početnike, tj. mentora (pogledaj post broj 2). Osobe koje su zainteresirane da budu mentori, neka mi se jave privatnom porukom ili ovdje, pa cemo ih dodati na spisak mentora.

NOVI IGRACI
Ovaj post će sadržavati ažurirani popis igrača koji traže pomoć od mentora (pogledaj post broj 3)
To su igraci koji imaju manje od 17 trka iza sebe (mogu imati i vise utrka ali nisu postigli neki znacajniji uspjeh) i kojima trebaju dodatna upustva kako bi bili uspješniji.

AKTIVNA MENTORSTVA
Ovaj post će sadržavati ažurirani popis aktivnog mentorstva (pogledaj post broj 4). Svaki novi igrac ima mentora sljedeće 3 utrke od dana sklapanja dogovora sa mentorom

________________________________

Kako odabrati mentora?
Jednostavno poslati privatnu poruku mentoru ili sacekati da neki od mentora vas odabere, a potom nakon sklopljenog dogovora ovdje objaviti ko je mentor i kome... a admini ce onda azurirati post broj 4.

________________________________

PRAVILA za mentore:
1. Koristite svoj ​​zdrav razum.
2. Nemojte objaviti točne podatke.
3. Vazno je samo davati smjernice u ovoj igrici, a ne tocne podatke za setup ili gorivo. Vazno je da novi igraci dodju sami na to i da shvate kako ova igrica funkcionira i da ih zainteresira.
4.Ako niste sigurni kako odgovoriti na pitanje ne odgovarajte, nego zatrazite pomoc od nekog kolege koji mozda zna odgovor.
5. Druzite se s novim igracima, upoznajite se i dijelite iskustva, budite prije svega PRIJATELJI!

Korisne stranice za početnike:

/hr/GPRORules.asp

/hr/GPROFAQ.asp

/hr/GPRONoobGuide.asp

http://gpro-balkan.webs.com/

i Hrvatski/BiH /Srpski forum


Vahid nažalost nema vremena za voditi Mentor-forum pa je meni dodijeljen nastavak vođenja,zahvaljujem mu na svemu što je do sada odradio ovdje.
Nadam se da ćemo ovim forumom puno pomoći novim igračima i pomoći nacijama da budu još uspješnije u ovoj odličnoj igri :)

Damir Sen
Semir Prosic
(Group Pro - 5)



Topic mod
Posts: 318
  Country:
Bosnia-Herzegovina 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #2 posted Mar 22nd 2015, 03:12:01 (last edited Sep 20th 2016, 19:20:55 by Semir Prosic) Quote 
MENTORI

Damir Sen /gb/ManagerProfile.asp?IDM=169638

Filip Maksimovic /gb/ManagerProfile.asp?IDM=570189

Dusan Sevarlic /gb/ManagerProfile.asp?IDM=498359

Branislav Hrnjak /gb/ManagerProfile.asp?IDM=587171

Vukasin Ristic
(Group Rookie - 68)


Posts: 3
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #3 posted Nov 29th 2017, 12:48:49 Quote 
Postoji i dalje pomoc mentora?
Dusan Sevarlic
(Group Pro - 13)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #4 posted Nov 29th 2017, 12:59:25 Quote 
Naravno da postoji :)
Dusan Sevarlic
(Group Pro - 16)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #5 posted Oct 16th 2018, 09:05:14 Quote 
Samo da obavestim društvo da sam preuzeo uvu poslednju dvojicu što su zatražili pomoć, a i treći mi se javio PM-om mimo ovog foruma, tako da bih zamolio ostale mentore da preuzmu eventualne nove menadžere.

Isto tako, ako neko od mentora trenutno nema vremena, volje, itd. bilo bi dobro da obavesti o tome Damira da bismo znali čime raspolažemo.




Damir Sen
(Group Pro - 23)



Topic mod
Posts: 768
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #6 posted Oct 16th 2018, 09:27:24 Quote 
tu smo uvijek na raspolaganju slobodno pitajte ako vam nesto nije jasno ili ovdje ili privatnom porukom
Branislav Hrnjak
(Group Pro - 7)



Posts: 1383
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #7 posted Oct 24th 2018, 00:44:25 Quote 
Dolaze novi igrači ! Veći broj naših ( Ex Yu ) timova ima slobodnih mesta. To bi trebao biti najlakši način upućivanja u GPRO osnove, što je pred uslov ostanka novih igrača u igri.
Dusan Sevarlic
(Group Pro - 16)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #8 posted Oct 24th 2018, 12:04:26 Quote 
Vas nekoliko što se se javili za pomoć poslednjih nekoliko dana, obavezno proučite gpro balkan, krenite od podešavanja bolida za trku i računanja guma i goriva. Posle toga pitajte bilo koga od mentora sve što vam nije jasno.

Ako ste već u komunikaciji sa nekim od mentora, samo samo nastavite :)

Quote ( Branislav Hrnjak @ October 24th 2018,00:44:25 )

Dolaze novi igrači ! Veći broj naših ( Ex Yu ) timova ima slobodnih mesta. To bi trebao biti najlakši način upućivanja u GPRO osnove, što je pred uslov ostanka novih igrača u igri.


Slažem se s tobom da je dobar tim pravo mesto za napredak. Na žalost, u mnogim timovima komunikacije skoro da i nema, a to baš i nije korisno za nove igrače...

Goran Slunjski
(Group Master - 3)



Posts: 1133
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (2)
Old post #9 posted Oct 24th 2018, 14:01:41 Quote 
Novim igračima:
Ja sam vođa tima Legion - XIII i bratskog tima Legion - XIII-II s kojim dijelimo forum,chat i sve informacije.
Timovi su internacionalni,što znači da koristimo engleski jezik,al nije nam važno u detalje nego bitno da razumijete o ćemu se radi. Nedavno me susjed iz Bosne ,Dzeno,pitao za pomoć oko igre,nakon što sam mu pomogao ponudio sam mu i mjesto u timu i čovjek raste iz utrke u utrku,postavlja puno pitanja i na forumu i na chatu i vidi se napredak... forum je jako aktivan u zadnje vrijeme.

Tako da ukoliko nekome ne smeta engleski jezik kao službeni ,može mi se javiti,nama će uskoro vjerovatno trebat jedan član u bratskom timu,a imamo 7-8 igrača koji konstantno na forumu izučavaju nove članove i pitanje je minuta kad se čeka odgovor.

Činjenica je da je u ovoj igri jako teško napredovat bez pravog tima, tako da bi svakome preporučio da si nađe jedan i da ga se drži i kad nauči da unapređuje taj tim sa novim idejama,podacima i kalkulatorima... to je po meni i sma bit ove igre i zbog toga je drugačija / zanimljiva.
Dusan Sevarlic
(Group Pro - 16)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10 posted Nov 7th 2018, 18:25:28 Quote 
Ozrene i Nenade,

Za početak proučite na gpro balkan (link u prvom postu) podešavanje bolida za trku i računanje guma i goriva.

Proučite pravila, a i ostali linkovi su korisni, kao i wiki.

Ako vam nešto od toga nije jasno, pitajte privatnim porukama.

Dusan Sevarlic
(Group Pro - 16)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #11 posted Nov 30th 2018, 15:33:16 Quote 
Dragi prijatelji,

Dobili smo pritužbe od strane admina da na ovom forumu imamo previše postova!!!

Mentor forumi ne služe za konkretna pitanja i rasprave nego za traženje mentora i svi postovi stariji od nekoliko dana moraju da se brišu!!!

Damir će ovih dana ovde napraviti malo reda, a vas ostale molim da konkretna pitanja postavljate privatnim porukama...

Ili na nekom od nacionalnih foruma...

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=3839#scroll

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=4165#scroll

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=5689#scroll

Goran Radivojevic
(Group Rookie - 85)



Posts: 11
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #12 posted Dec 15th 2018, 17:24:48 Quote 
Pozdrav svima, vratio sam se u igru posle duzeg vremena pauze pa mi treba mentor i mesto u nekom od nasih timova.
Rodoljub Jovanovic
(Group Rookie - 69)


Posts: 2
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #13 posted Jan 28th 2019, 21:49:47 Quote 
Pozdrav svima, slucajno sam naisao na ovu igru i zeleo sam da vidim kako izgleda. Koliko vidim, igra ima malo veze sa realnoscu , u principu se svodi na to da provalis mehanizam same igre. Tesko da to covek moze da uradi sam, a deluje mi kao besmisleno gubljenje vremena iako je ideja same igre zanimljiva. Posem u ovom delu foruma evo za savet, da li da potrazim mentora ili da odustanem?
Dusan Sevarlic
(Group Pro - 16)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #14 posted Jan 28th 2019, 22:23:25 Quote 
Quote ( Rodoljub Jovanovic @ January 28th 2019,21:49:47 )

Koliko vidim, igra ima malo veze sa realnoscu


A kako to vidiš???

Tako što si posle dve trke potrošio više love nego što imaš na napucavanje bolida?

Pa zar to nije sasvim realno?

Da li u privatnom životu kupuješ novi komplet guma za 500 eur ako ti je budžet 200?

Quote ( Rodoljub Jovanovic @ January 28th 2019,21:49:47 )

da li da potrazim mentora ili da odustanem?


Pomoć ti svakako treba, a da li da odustaneš... to samo od tebe zavisi...

Razmisli, pa se javi privatnom porukom...

Rodoljub Jovanovic
(Group Rookie - 69)


Posts: 2
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #15 posted Jan 29th 2019, 00:40:29 Quote 
Pare sam potrosio posle prve trke jer vec tada sam razmisljao o odustajanju samo me zanimalo sta se dobija sa vecim nivoom. Definitivno cu odvesti jos par trka i odustati, hvala u svakom slucaju. Pozdrav.
Horvatko Horvat-humus
(Group Rookie - 118)


Posts: 3
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #16 posted Feb 28th 2019, 07:15:34 Quote 
Pozdrav svima, novi sam pa ako je ko voljan biti mi mentor, neka mi se slobodno javi.
Ilija Milićević
(Group Rookie - 164)



Posts: 1
  Country:
Bosnia-Herzegovina 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #17 posted Mar 27th 2020, 05:14:32 Quote 
Pozdrav svima , trebao bih mentora.
Strpljiva i smirena osoba spremna pokazati sve male tajne ove igre.

Tek sam pristupio ,ne bih da ulaze u nista dok ne sacekam Vas !

Hvala


Aleksandar Tot
(Group Rookie - 106)



Posts: 42
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #18 posted Apr 15th 2020, 22:46:36 Quote 
Pozdrav. :)

Moja malenkost je pocela da igra pre nesto jace od nedelju dana. Pročitah šta sam mogao po forumima i tutorijalima, pa me zanima ima li slobodnih mentora za par nejasnoća koje bih pitao. I naravno da mi udeli par korisnih saveta.

Srdačan pozdrav
Damir Sen
(Group Amateur - 75)



Topic mod
Posts: 768
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #19 posted Apr 15th 2020, 23:03:19 Quote 
Tko ima kakve nejasnoće oko igre slobodno pitajte iskusnije igrače na privatne poruke
Đorđe Šarac
(Group Rookie - 54)



Posts: 1
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #20 posted May 11th 2020, 20:19:16 Quote 
Pozdrav,
Nakon dužeg vremena vraćam se igrici, pa me zanima da li neki tim ima slobodno mesto kako bih napredovao. Hvala.
Denis Komljenović
(Group Rookie - 1)


Posts: 87
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #21 posted Jun 8th 2020, 13:20:15 Quote 
Lassie se vraća, pa tako i ja :-)
Luka Čančar
(Group Rookie - 51)



Posts: 5
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #22 posted Dec 10th 2020, 13:11:34 Quote 
Pozdrav svima. Novi sam ovdje i ako sam jednom bio pokusao prije par godina ali zbog nedostatka vremena i sveg ostalog nisam se puno zadrzo. Sad je situacija takva da imam viska vremena a i volim ovakve igre za razmisljanje. Ako ima koja dobra dusa da mi se javi i da mi pomogne na pocetku. Hvala :)
Denis Komljenović
(Group Rookie - 92)


Posts: 87
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #23 posted Jan 15th 2021, 17:07:42 Quote 
Lijepi pozdrav svima na ovom forumu! Evo ja sam se vratio nakon duže pauze i spreman sam pokušati krenuti u nove pobjede
Denis Komljenović
(Group Rookie - 97)


Posts: 87
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #24 posted Nov 14th 2021, 12:24:28 Quote 
Lijep pozdrav svima! Evo mene, vratio sam se željan dobrih rezultata pa ako je netko voljan pomoći tu sam.
Mato Nikic
(Group Master - 3)



Posts: 782
  Country:
Bosnia-Herzegovina 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #25 posted May 10th 2022, 22:59:44 Quote 
evo baš gledam rezultate večerašnje utrke, samo 9 igrača iz BiH...

iz tog razloga pišem ovaj post...

tu sam za sve aktivne a pogotovo nove igrače sa prostora Bosne i Hercegovine, javite se ako treba bilo kakva pomoć oko gpro...

poruka za nove igrače:
igra se možda s početka čini kompleksna, dosadna i sve ide tako polako...utrke samo utorkom i petkom, itd.....ali daj te joj šansu, polako i vidjet ćete da je veoma zabavna...
javite se ako ste novi i ne znate kako i šta, tu sam za prve korake a naravno i
za prve riječi ;-)
Stefan Cadoski
(Group Rookie - 129)


Posts: 3
  Country:
North Macedonia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #26 posted Feb 7th 2024, 19:42:50 Quote 
E pozdrav moze neko da mi pomgne kako da zapocnem da igram igricu i da mi objasni neke opste stvari ako mozete kontaktirajteme na cado_123
Page [1
Grand Prix Racing Online Forum > Mentor forum > Bosnian/Croatian/Serbian-Mentor Forum Add this topic to your ignore list Add this topic to your watchlist

Reply to this topic