Page « 1 2 3 ... 336 [337338 ... 343 344 345 » Quick go to page:
Author Topic: Srbija - forum 10328 replies
Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10080 posted Feb 6th 2021, 12:11:38 Quote 
Po projekciji idemo prvo na Francuze pa bi valjalo sl dve trke da izdominiramo. Sledecu sigurno trebamo nekog vozaca koji zna po kisi da vozi.
Onda ukrstanje sa Poljacima koje mozemo da prodjemo ali polufinale opet Italijani. Tu stvarno nemamo neke sanse. Mada i oni posustanu do tada.

Drugi deo kostura: Portugal , Engleska, Grcka, Brazil...
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10081 posted Feb 6th 2021, 22:28:29 Quote 
Još jednon hvala na trudu vrijednom selektoru. :)
Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10082 posted Feb 6th 2021, 23:15:43 Quote 
Selektor nam je sjajan i to treba često istaći, tako da se i ja pridružujem Vladimiru.

Na žalost ja sam omanuo prošlu trku. Nisam mislio da će baš takva kastrofa biti iako je moja grupa mnogo jaka...
Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10083 posted Feb 10th 2021, 10:55:55 Quote 
Quote ( Andrej Rilke @ February 6th 2021,23:15:43 )

Selektor nam je sjajan i to treba često istaći, tako da se i ja pridružujem Vladimiru.

Na žalost ja sam omanuo prošlu trku. Nisam mislio da će baš takva kastrofa biti iako je moja grupa mnogo jaka...


sta da kazem kad sam ja morao da skinem sako i kravatu i sednem u bolid malo da vam pokazem kako se osvajaju podijumi po kisi.

Ne brini Rilke ovo je zagrevanje Francusku smo naguzili 1:0 bile to lagan prolaz. Ceka nas Poljska koja redja lose rezultate poslednje 3 trke 11.8 , 16.4, 6.0 izgleda da im se tim raspada i selektor odustao od postavke tima. Vozilo je samo 5 vozaca proslu trku ahahahaahahahah.

Znaci smesi nam se repriza polufinala protiv Italije a mi smo tanki sa klupom za rotacije e sad oni su isto izgleda tanki po kisi a mi mozemo da izbacimo i preko 25 poena po kisi. Znaci imamo lepu sansu ako rokne kisa prvu trku protiv Italijana.

p.s. Evo i Jancic ulete u poslednjem krugu u pit zbog kise i proklete prognoze pa ispustio pobedu, nije mu toliko to znacilo jer je pao samo na 2.mesto koliko Hrnjaku koji je ispao iz bodova.

Luda trka.
Dusan Sevarlic
(Group Amateur - 82)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10084 posted Feb 11th 2021, 17:50:20 Quote 
OFF TOPIC!!!

Ovaj forum je dugo bio mrtav i jako je dobro što je ponovo oživeo zahvaljujući wolrd cup-u.

Lepo je to... Skupljamo najbolji mogući tim i trudimo se kao reprezentacija...

Ali šta je sa novim igračima???

Nekada je ovaj forum bio mesto na kojem su početnici dobijali osnovne smernice, mesto na kojem su postavljali pitanja i dobijali odgovore (ovakve ili onakve, ali ipak odgovore)...

Bilo je i rasprava, ponekad i svađa... Neko nešto pita, dobije 2-3 različita odgovora i onda se zakuva rasprava na tu temu...

Te rasprave (svađe) su bile osnova za učenje svih nas koji smo tada počinjali. Neko je iz toga izvukao više, neko manje, već u zavisnosti od toga koliko je ko bio u stanju da čita između redova.

Danas toga nema :(

Niko ništa ne pita, a trebalo bi jer ovaj forum tome služi!!!


Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 940
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10085 posted Feb 11th 2021, 17:53:40 Quote 
Svi sve znate :)
Dusan Sevarlic
(Group Amateur - 82)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10086 posted Feb 11th 2021, 18:49:37 Quote 
Neki znaju manje, neki više, već u zavisnosti od teme, ali niko ne zna sve.

Uvek postoji nešto što ne znaš...
Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10087 posted Feb 11th 2021, 19:30:43 Quote 
ja pocetku moje GPRO karijere sam bukvalno ceo forum prelistavao nocima (tad sam zaredjao neke nocne smene na poslu) i citao i citao, sto nas sto ovaj glavni forum na engleskom. PA hvatas cake fore. Ideje sta kad koje gume, koliko goriva to je za mene bilo kao spansko selo. Nalio 40L u prvoj trci i imao 7 pitova ahahahahaahah.

Dule ozivi forum ali da bude svadja kao muza i zene koji ce da se poubijaju medjusobno. Da leti perje
Branislav Hrnjak
(Group Pro - 17)



Posts: 1383
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10088 posted Feb 11th 2021, 20:07:08 Quote 
Ni svađe nisu što su nekad bile
Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 940
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10089 posted Feb 11th 2021, 20:40:29 Quote 

Quote ( Predrag Marmut @ February 11th 2021,19:30:43 )

ja pocetku moje GPRO karijere sam bukvalno ceo forum prelistavao nocima (tad sam zaredjao neke nocne smene na poslu) i citao i citao, sto nas sto ovaj glavni forum na engleskom. PA hvatas cake fore. Ideje sta kad koje gume, koliko goriva to je za mene bilo kao spansko selo. Nalio 40L u prvoj trci i imao 7 pitova ahahahahaahah.


...i jos si u minusu i cekaju te sezone amatera...koje baceno vrijeme ufff :D
Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10090 posted Feb 11th 2021, 21:03:39 (last edited Feb 11th 2021, 21:07:33 by Andrej Rilke) Quote 
Quote ( Predrag Marmut @ February 11th 2021,19:30:43 )

ja pocetku moje GPRO karijere sam bukvalno ceo forum prelistavao nocima (tad sam zaredjao neke nocne smene na poslu) i citao i citao, sto nas sto ovaj glavni forum na engleskom.


Quote ( Kristijan Mihovic @ February 11th 2021,20:40:29 )


...i jos si u minusu i cekaju te sezone amatera...koje baceno vrijeme ufff :D


Aiiii ... pa zar čitanje mojih mudrolija, a i saveta koje su davali drugi igrači na ovom forumu gubljenje vremena!?

Da je čitanje glavnog foruma gubljenje vremena to se slažem... posebno je gubljenje vremena za nas koji nemamo pojma sa engleskim 😂...
Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 940
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10091 posted Feb 12th 2021, 08:25:13 Quote 
Hahaha,..Rilke ma ja samo malo zezam Predraga :)

To je onako konstruktivan prc da se malo trgne i izadje iz tog minusa :)
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10092 posted Feb 12th 2021, 09:12:55 Quote 
Minus na racunu u GPRO korespondira sa minusima na privatnim racunima u stvarnom zivotu. :D Tako da to i nije daleko od istine. Evo ja opet grebem dno tegle u potrazi za opstankom - svi znamo kako je lijep zivot u ovim nasim banana republikama.

Elem, sad da se bacimo malo na konstruktivnu raspravu - imam jednu bombu:

Kakva su vasa iskustva sa hibridnim podesavanjima bolida za trke sa mjesovitim vremenskim uslovima? Jeste li uopste pokusavali takvo nesto?
Mato Nikic
(Group Master - 3)



Posts: 782
  Country:
Bosnia-Herzegovina 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10093 posted Feb 12th 2021, 11:38:44 Quote 
Nisam to do sada ispitivao. Mada bi prvo pokušao eventualno na test stazi vidjeti kolika je razlika u vremenu suhog setupa na kiši i obrnuto.
Branislav Mihic
(Group Master - 4)



Posts: 194
  Country:
Denmark 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10094 posted Feb 12th 2021, 11:45:22 Quote 
Quote ( Vladimir Jelicic @ February 12th 2021,09:12:55 )



Kakva su vasa iskustva sa hibridnim podesavanjima bolida za trke sa mjesovitim vremenskim uslovima? Jeste li uopste pokusavali takvo nesto?


Ovo je meni uvijek faktor kad je (velika) mogucnost promijene vremena tokom trke. Na primjer, ja sam isao sa 85% kisnog setup-a za proslu trku.
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10095 posted Feb 12th 2021, 12:18:44 (last edited Feb 12th 2021, 12:19:13 by Vladimir Jelicic) Quote 
Prosla i pretprosla trka su bile idealan primjer lutrije od vremenskih uslova, s tim da je Slovakiaring katastrofalan po gubitku vremena na pogresnim gumama.

Moj savjet vam je da, ako vec posjedujete kalkulatore za podesavanje bolida, iskorstite preostale krugove za istrazivanje ovih razlika.


Quote ( Branislav Mihic @ February 12th 2021,11:45:22 )

Quote ( Vladimir Jelicic @ February 12th 2021,09:12:55 )

Ovo je meni uvijek faktor kad je (velika) mogucnost promijene vremena tokom trke. Na primjer, ja sam isao sa 85% kisnog setup-a za proslu trku.


Ovo je samo polovina misteije/teme, takoreci. Mnogi od nas su koristili razlicite postotke suvih ili kisnih podesavanja do sada. Ali, moje pitanje se odnosi na jos ekstremniju formu podesavanja bolida - hibridni setup. A to znaci da se razliciti dijelovi bolida razlicito podesavaju za odredjene vremenske uslove. Da li je iko istrazivao oko toga?
Bora Janić
(Group Amateur - 13)



Posts: 67
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10096 posted Feb 12th 2021, 12:29:02 Quote 
Nisam pokušao nikada. Mislim da je to "ziher" vožnja u trkama kada nikako ne možeš da odlučiš da li će biti više kiše ili suvih krugova. Naravno, nekada će ti doneti nekada će ti oduzeti ali nikada onoliko koliko bi dobio/izgbio suvim/kišnim setup-om. Zbog toga je to verovatno dobra taktika za "jake" menadžere a za one kojima treba neko iznenađenje da bi došli do dobrog plasmana mislim da nije dobra taktika.

Svakako, kao što je Mato rekao, treba ispitati uticaj kišnog setupa na suvoj stazi i obrnuto, suvog setupa na mokroj stazi, za istu stazu. Iz toga se može izvući zaključak da li i kada primeniti hibridno podešavanje. Naravno, verovatno je za svaku stazu to drugačije pa treba prikupiti gomilu podataka.
Branislav Mihic
(Group Master - 4)



Posts: 194
  Country:
Denmark 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10097 posted Feb 12th 2021, 12:40:53 Quote 
Quote ( Vladimir Jelicic @ February 12th 2021,12:18:44 )



Ovo je samo polovina misteije/teme, takoreci. Mnogi od nas su koristili razlicite postotke suvih ili kisnih podesavanja do sada. Ali, moje pitanje se odnosi na jos ekstremniju formu podesavanja bolida - hibridni setup. A to znaci da se razliciti dijelovi bolida razlicito podesavaju za odredjene vremenske uslove. Da li je iko istrazivao oko toga?


I to smo gledali u timu. Ali jos uvijek je premalo podataka da bi imali cistu sliku.

Na primjer, za proslu trku, gledao sam cisto suhi kontra cisto mokri setup. Onda sam uzeo najnizu vrijednost od te dve, za svaki dio bolida. I vozio practice lap. Isto tako za najvisu vrijednost.
Moj rezultat je da je "nizi" setup mnogo brzi od "viseg" setup-a. Barem za Bremgarten.
Bora Janić
(Group Amateur - 13)



Posts: 67
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10098 posted Feb 12th 2021, 13:59:31 Quote 
Vladimire, nisam baš razumeo šta si želeo da kažeš.

1) Da li misliš da idealan setup koji nađemo na practice-u nije i najbrži?

2) Da li misliš da konverzije mokro-kiša koje koristimo (verovatno svi imamo iste formule) nisu dovoljno precizne i razlikuju se od staze do staze?

3)Misliš na nešto sasvim treće?
Dusan Sevarlic
(Group Amateur - 82)



Posts: 1435
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10099 posted Feb 12th 2021, 14:27:51 Quote 
Mislim da ja Vlada hteo da kaže da neki delovi bolida budu podešeni za kišu, neki za suvo, a možda neki i mix. Otprilike nešto kao što je Branislav probao.

Stvar je u tome da identična greška na istom delu bolida ne usporava jednako po suvom i po kiši. Kad voziš wet setup po suvom greška u setupu je ista kao kad voziš dry setup po kiši, ali usporavanje nije isto!

Osim toga, identična greška na različitim delovima donosi različito usporavanje, a sve to zajedno se razlikuje od staze do staze.

To što se "niži" setup pokazao kao brži od "višeg" po kiši verovatno znači da bi po suvom "viši" bio brži.

Moguće je da su Tigrovi i još neki timovi u ovome otišli dalje od nas ostalih.

Ja za sada pokušavam da procenim procenat mogućih kišnih krugova i na osnovu do sada sakupljenih podataka za svaku stazu biram wet ili dry setup. Da ne bude zabune, odnos 40/60 u korist kišnih krugova ne znači automatski da je dry setup bolji za određenu trku.

Svakako je tema odlična, a prostora za istraživanje koliko hoćeš :)




Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (1)   Dislike this post (0)
Old post #10100 posted Feb 12th 2021, 15:06:28 Quote 
Hvala Dusane, upravo sam na to mislio.

Naime, izgleda da postoje dijelovi bolida koje je bolje podesiti za suvo, kad su ostali podeseni za kisu i obratno. Mi smo bas dosta krenuli sa testiranjem ovog u toku Practice krugova, cisto da ispitamo opcije i gubitak vremena sa odredjenim podesavanjima.

Sve, naravno, zavisi i od broja kisnih i suvih krugova, ali generalno je cilj smanjiti gubitak vremena tamo gdje je veci, tj. gdje se dosta gubi u brzini krugova. Zbog toga i jesmo provjeravali "sta ako..." teorije, pa se dodje i do interesantnih rezultata. Preporucio bih i vama svima da se malo pozabavite tom tematikom, dosta je toga "neistrazenog" na cemu se moze raditi i cime se mogu poboljsati rezultati.
Andrej Rilke
(Group Master - 2)



Posts: 766
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10101 posted Feb 13th 2021, 12:52:41 Quote 
Au...

Ovaj moj drug Vlada pokrenuo ovu tešku temu o kojoj ja ne znam ni reč da kažem... prvi put mi se to desilo... 😖

Pregazilo me vreme... Kristijan to odavno govori, a sad vidim i da je u pravu... vreme je za penziju sad dok sam još pri vrhu... 😖
Mato Nikic
(Group Master - 3)



Posts: 782
  Country:
Bosnia-Herzegovina 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10102 posted Feb 13th 2021, 13:59:17 Quote 
Ne možeš još. Gpro ti nije uplatio polovicu staža.
Predrag Marmut
(Group Amateur - 54)



Posts: 265
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10103 posted Feb 16th 2021, 22:41:36 Quote 
Au momci , svaka cast oprali smo Francuze jedva 2:1 cutao sam do ove trke i ocekivao da ce da nas pregaze ali Rilke POBEDA u MASTERU, Jancic izdominirao u Pro, Dejan Petrovic 2.mesto u Pro. \

31.2 poena najvise od svih reprenzetacija u ovom kolu.

Kad bi ovako vozili svaku trku pehar bi bio opet nas!!!! Ajmo sad na Poljake.
Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 940
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10104 posted Feb 16th 2021, 23:21:28 Quote 
Neznam ni ja sto reci na ovu temu...prezahtjevno za mene u ovom trenutku.
Sve sokove iz glave mi popije posao, a ostalo sta ostane iscijedi zena i sin tako da nisam u periodu gdje imam ekstra vremena za kalkuliranje takvih stvari :( .

Quote ( Andrej Rilke @ February 13th 2021,12:52:41 )

vreme je za penziju sad dok sam još pri vrhu... 😖


Rilke neznam kako da ti ovo kazem no....master bas i nije vrh,..ima toga jos :D
Aj pokupi trofejcic jedan pa ako zelis u penziju onda slobodno, no prije toga nemoj o tome ni da razmisljas :)
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10105 posted Feb 17th 2021, 14:54:29 Quote 
"Napred kornjaceee!" :D

Svaka cast oklopljenim kolegama koje napreduju sigurnim tempom ove sezone.
Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 940
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10106 posted Feb 17th 2021, 15:01:09 (last edited Feb 17th 2021, 15:02:09 by Kristijan Mihovic) Quote 
Hvala Velimire :)

Slazem se, dobro ide,..a nadamo se i boljim plasmanima kad nam se glavni manageri vrate u vise rangove gdje i pripadaju :)

U amaterima bi trebalo resetirat racun kao i u rookie pa da se manageri ne idu dole oporavljat i vozikat kao da su u wellnessu :)

P.S. Bas mi je zao Sagatasa,..krenuo je opako no nazalost nije potrajalo,..drzim mu fige sljedecu sezonu kad ce vozac bit mnogo spremniji a i gume jace vjerojatno :)


Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10107 posted Feb 17th 2021, 15:59:53 Quote 
Ma uticale su ove kisne lutrija trke i toplije temperature na losiju formu. Ne moze se protiv najskupljih guma.
Kristijan Mihovic
(Group Master - 1)



Posts: 940
  Country:
Croatia 
Certified: 
Like this post (0)   Dislike this post (0)
Old post #10108 posted Feb 17th 2021, 16:25:47 Quote 
Quote ( Vladimir Jelicic @ February 17th 2021,15:59:53 )

Ma uticale su ove kisne lutrija trke i toplije temperature na losiju formu. Ne moze se protiv najskupljih guma.


Da,..H guma nije bas za kisu.

Koje su po tebi najbolje gume M ili BR?
Vladimir Jelicic
(Group Master - 3)



Posts: 2684
  Country:
Serbia 
Certified: 
Like this post (2)   Dislike this post (0)
Old post #10109 posted Feb 18th 2021, 10:26:58 Quote 
Znas kako - najbolje su one na kojima ubodes dobro sezonu.

Ja sam ima priliku voziti i na H i M i BR gumama. Sa M sam usao u Elitu prvi put, pa su mi ostale drage zbog toga, mada smatram da jos uvijek nisu konkurentne. Sa H sam imao podijume, ali su nezahvalne gume ako je vrijeme promjenjivo. BR jesu najbolje gume, ali pojedose sve pare za sezonu-dvije. Nema jednostavno nacina da se duze koriste.

BY je postao popularna solucija poslednjih nekoliko sezona, standardni rezultati, dobre kisne trke, a nisu preskupe. Trenutno najekonomicnija OBP opcija za Elitu, ono sto su Conti gume nekad bile.
Page « 1 2 3 ... 336 [337338 ... 343 344 345 » Quick go to page:

Reply to this topic