Sepang

Krug Tehnički podaci
Lokacija: Malezija Snaga: 14
Datum: 20 Kol, 2019 Upravljanje: 11
Dužina utrke: 310.4km Ubrzanje: 14
Krugova: 55 Aerodinamički potisak: Srednja
Dužina kruga: 5.644 km Pretjecanje: Normalno
Prosječna brzina: 220.14 km/h Čvrstoća ovjesa: Srednja
Velika nagrada održana: 32 Potrošnja goriva: Srednja
Broj zavoja: 17 Trošenje guma: Srednja
Ulazak/izlazak iz boksa: 24s Grip razina: Jako visoko
Kategorija: bivša F1
Rekordi
Pregled najbolje krugove kvalifikacija svih menadžera
Sezona Najbolji kvalifikacijski krug
S14, R1
7 Tra, 2009
Jari Aareskoski2 1:33.239s
Sezona Master
S47, R12
2 Lip, 2015
Piotr Wechterowicz 1:34.347s
Sezona Pro
S69, R14
6 Tra, 2019
Sagar Abhyankar 1:35.376s
Sezona Amateur
S69, R14
9 Tra, 2019
Aleksey Odegov 1:37.052s
Sezona Rookie
S69, R14
8 Tra, 2019
Kristof Aelbrecht 1:39.855s
Pogledaj najbolje krugove utrka svih menadžera
Sezona Rekord staze
S64, R4
17 Tra, 2018
Roland Postle5 1:32.290s
Sezona Master
S55, R5
30 Ruj, 2016
Michał Wilczyński 1:33.529s
Sezona Pro
S64, R4
17 Tra, 2018
Ilya Vedenikov 1:34.149s
Sezona Amateur
S69, R14
9 Tra, 2019
Jason Claydon 1:36.472s
Sezona Rookie
S32, R15
18 Ruj, 2012
Radek Sus 1:38.476s
Opis

Staza Sepang je ostavila jak dojam kada je priključena F1 kalendaru, 1999. godine.Vozačima i timovima su se svidjeli brzi zavoji i široki otvoreni pravci, pa im nije smetalo ni praktično nepostojanje bilo kakvih popratnih objekata.Debitantska utrka na ovoj stazi, 1999. donijela je jednu od najvećih kontroverzi u skorijoj F1 povijesti, kada su Ferariji Eddija Irvinea i M. Schumachera diskvalificirani sa prvog i drugog mjesta, zbog korištenja ilegalnih komponenti na bolidu - da bi im kasnije taj plasman bio vraćen.

Naredne dvije utrke su ponovno protekle u dominaciji Ferrarija, 2000.godine je Schumacher ovdje proslavio titulu, dva tjedna nakon pobjede u Japanu, a godinu dana kasnije su on i Barrichello priredili nevjerojatan povratak, nakon gubitka skoro cijele minute, zbog odluke da prijeđu na gume za kišu.

2002. dominaciju Ferrarija prekida Ralf Schumacher, nakon ubjedljive pobjede kojoj je prethodio incident njegovog starijeg brata i timskog kolege Montoye u prvom zavoju.Obojica spomenutih vozača su se sjajno vratili u utrku i završili na podiju, a Kolumbijac je tada zaradio prvu kaznu prolaska kroz bokseve, u povijesti Formule 1.Kimi Raikonen je 2003. donio slavu McLarenu, svojom prvom pobjedom na ovoj stazi.

Povijest
Sezona Utrka Pobjednik Pole pozicija Najbrži krug
3 15 Leandro Sereno
1h30:42.839s
Leandro Sereno
3:12.738s
Leandro Sereno
1:36.588s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
4 Test staza Total test laps: 112391
Your test laps: ???
- Leandro Sereno
1:34.159s
Prethodna testiranja
Rezultati testiranja
5 5 Petar Totev2
1h31:58.231s
Maxim Kotov
3:14.226s
Vladimir Islentiev
1:38.206s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
7 1 Cristian Iorga1
1h31:37.910s
Peter Helcmanovsky
3:17.224s
Cristian Iorga1
1:38.174s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
8 9 Edvinas Pranculevicius
1h30:24.094s
Edvinas Pranculevicius
3:14.642s
Jari Aareskoski
1:35.912s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
9 15 Maxim Kotov2
1h30:13.538s
Gatis Laugalis1
3:15.324s
Vladimir Islentiev
1:36.713s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
11 14 Jari Aareskoski
1h28:49.686s
Leandro Sereno
3:10.082s
Jari Aareskoski
1:34.131s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
12 15 Jari Aareskoski
1h28:26.182s
Jari Aareskoski
3:09.379s
Heidi Aareskoski
1:33.843s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
14 1 Jari Aareskoski2
1h28:05.989s
Jari Aareskoski2
3:06.813s
Jari Aareskoski2
1:33.553s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
16 12 Jari Aareskoski2
1h28:20.738s
Jari Aareskoski2
3:08.315s
Jari Aareskoski2
1:33.632s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
18 15 Toygun Senler
1h28:54.991s
Toygun Senler
3:10.907s
Vladimir Islentiev2
1:34.681s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
19 7 Vladimir Islentiev2
1h31:02.455s
Toygun Senler1
3:10.599s
Toygun Senler1
1:34.753s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
21 15 Zdenek Hladik
1h32:50.657s
Zdenek Hladik
3:26.125s
Zdenek Hladik
1:34.557s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
22 5 Zdenek Hladik
1h29:02.324s
Zdenek Hladik
3:25.792s
Zdenek Hladik
1:34.947s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
29 13 Justinas Smyšliajevas3
1h28:25.325s
Atis Praudins
3:09.085s
Toygun Senler3
1:33.560s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
30 2 Atis Praudins
1h29:30.138s
Leandro Sereno2
3:11.395s
Heidi Aareskoski2
1:35.009s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
32 15 Atis Praudins
1h28:50.581s
Atis Praudins
3:08.944s
Atis Praudins
1:33.916s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
33 2 Toygun Senler4
1h28:53.045s
Atis Praudins
3:09.169s
Rimantas Sagatas1
1:34.231s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
35 9 Leandro Sereno5
1h39:58.204s
Sion Francis
3:37.972s
Leandro Sereno5
1:47.577s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
37 13 Leandro Sereno5
1h28:39.011s
Leandro Sereno5
3:10.685s
Leandro Sereno5
1:35.027s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
39 14 Rafael Mantovani
1h39:18.747s
Ian Lynch
3:37.599s
Vsevolod Demydov1
1:35.656s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
41 1 Leandro Sereno6
1h28:30.086s
João Monteiro1
3:08.222s
Radek Sus
1:33.586s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
46 11 Leandro Sereno6
1h35:10.897s
Roland Postle2
3:24.946s
Roland Postle2
1:35.710s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
47 12 Leandro Sereno6
1h41:32.590s
Christos Bobolis
3:23.957s
Vsevolod Demydov2
1:48.699s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
49 12 Christos Bobolis1
1h29:00.907s
Jan Pavlicek
3:09.600s
Jan Pavlicek
1:34.518s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
52 2 Ioannis Dimitroglou
1h28:30.001s
Jukka Sireni
3:09.472s
Dmitry Shevel
1:33.376s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
55 5 Christos Bobolis3
1h29:19.810s
Maxim Kotov2
3:09.297s
Grzesiek Jakubiak
1:33.042s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
59 8 Jukka Sireni1
1h34:04.497s
Rimantas Sagatas2
3:10.029s
Alexey Manukalov
1:32.774s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
61 1 Paulo Pinto1
1h27:44.540s
Ioannis Dimitroglou3
3:08.713s
Paulo Pinto1
1:32.808s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
63 14 Roland Postle5
1h28:07.252s
Roland Postle5
3:08.723s
Roland Postle5
1:32.938s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
64 4 Roland Postle5
1h27:16.636s
Alex Holland
3:08.582s
Roland Postle5
1:32.290s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
67 10 Radek Sus
1h28:40.347s
Toni Söyrinki
3:23.791s
Michael Keeney
1:33.106s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
69 14 Alpo Kaakinen
1h39:41.277s
Max Watson
3:09.046s
Yug Desai
1:35.153s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke