Sakhir

Krug Tehnički podaci
Lokacija: Bahrein Snaga: 16
Datum: Nije u kalendaru Upravljanje: 11
Dužina utrke: 308.5km Ubrzanje: 9
Krugova: 57 Aerodinamički potisak: Niska
Dužina kruga: 5.412 km Pretjecanje: Normalno
Prosječna brzina: 241.92 km/h Čvrstoća ovjesa: Mekane
Velika nagrada održana: 29 Potrošnja goriva: Jako visoko
Broj zavoja: 14 Trošenje guma: Srednja
Ulazak/izlazak iz boksa: 25.5s Grip razina: Jako visoko
Kategorija: F1
Rekordi
Pregled najbolje krugove kvalifikacija svih menadžera
Sezona Najbolji kvalifikacijski krug
S69, R11
29 Ožu, 2019
Roland Postle6 1:21.982s
Sezona Master
S69, R11
28 Ožu, 2019
Carlos Esparza 1:22.807s
Sezona Pro
S65, R16
30 Srp, 2018
David Jones-Winkley 1:23.984s
Sezona Amateur
S43, R13
23 Ruj, 2014
Shane Ferguson 1:25.785s
Sezona Rookie
S46, R12
31 Ožu, 2015
Josh Clark 1:28.552s
Pogledaj najbolje krugove utrka svih menadžera
Sezona Rekord staze
S58, R7
14 Tra, 2017
Sergey Seravin 1:20.541s
Sezona Master
S69, R11
29 Ožu, 2019
Carlos Esparza 1:21.710s
Sezona Pro
S52, R7
1 Tra, 2016
Ivan Andjelic 1:23.059s
Sezona Amateur
S10, R17
29 Kol, 2008
Daneks Britāls 1:24.234s
Sezona Rookie
S46, R12
31 Ožu, 2015
Dávid Guti 1:26.595s
Opis

Ova staza smještena je usred pustinje nedaleko od glavnog grada Bahreina. Izgrađena je 2004. godine i predstavlja jednu od najmodernijih staza u kalendaru F1.Stazu koja oslikava Arapsko kulturno nasljeđe, dizajnirao je Herman Tilke, a troškove izgradnje koji su iznosili oko 150 milijuna dolara financirao je šeik Salman bin Hamad, počasni predsjednik Auto-moto Fedracije Bahreina.

Prva utrka održana je 2004. po nešto hladnijem vremenu koje je odgovaralo Ferarijima i njihovim Bridgestone gumama koji su uzeli dvostruku pobjedu s više od 30 sekundi prednosti nad najbližim pratiocima.Sljedeće 2005. godine ovdje je pobijedio Fernando Alonso, koji je i osvojio titulu te sezone.

Zbog toga što je smještena u pustinji ova staza je organizatorima zadavala velike muke zbog toga što je vjetar konstantno nanosio pijesak na stazu, nešto što nije viđeno u Formuli 1, još od utrka u nizozemskom Zandvoortu.Najveći izazov spriječiti da fini sitan pijesak dospije u motore bolida, ali i izabrati pravu komponentu guma, zbog pijeska na stazi koji može drastično promijeniti karakteristike same staze.Također otvoren prostor oko staze zadaje muke vozačima prilikom "učenja" ove staze, jer nema mnogo objekata koji bi se mogli koristiti kao orijentacijske točke prilikom kočenja.

Povijest
Sezona Utrka Pobjednik Pole pozicija Najbrži krug
3 17 Petar Totev
1h23:27.080s
Petar Totev
2:48.791s
Petar Totev
1:25.497s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
4 3 Petar Totev1
1h25:12.183s
Vaidotas Valiukas
2:53.764s
Petar Totev1
1:27.443s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
6 2 Georgi Georgiev
1h23:43.413s
Valentino Barosso
2:48.030s
Cristian Iorga1
1:25.834s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
7 4 Cristian Iorga1
1h24:11.103s
Ivan Mishinev
2:53.430s
Cristian Iorga1
1:27.007s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
8 13 Maxim Kotov1
1h29:56.631s
Edvinas Pranculevicius
3:07.117s
Jari Aareskoski
1:25.483s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
10 17 Leandro Sereno
1h20:36.791s
Leandro Sereno
2:44.742s
Leandro Sereno
1:22.341s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
12 2 Jari Aareskoski
1h20:40.105s
Jari Aareskoski
2:45.865s
Jari Aareskoski
1:22.181s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
13 16 Jari Aareskoski1
1h21:38.058s
Jari Aareskoski1
2:48.388s
Jari Aareskoski1
1:23.726s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
14 6 Heidi Aareskoski
1h25:16.146s
Heidi Aareskoski
3:02.352s
Heidi Aareskoski
1:25.044s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
17 3 Jari Aareskoski3
1h21:41.153s
Jari Aareskoski3
2:48.330s
Jari Aareskoski3
1:23.921s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
19 1 Vladimir Islentiev2
1h21:01.082s
Toygun Senler1
2:46.598s
Toygun Senler1
1:23.123s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
21 16 Zdenek Hladik
1h21:19.288s
Nuno Vicente
2:49.570s
Zdenek Hladik
1:23.816s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
25 3 Edvinas Pranculevicius2
1h21:15.843s
Zdenek Hladik2
2:48.044s
Zdenek Hladik2
1:23.204s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
28 1 Justinas Smyšliajevas2
1h31:20.266s
Toygun Senler3
3:08.611s
Justinas Smyšliajevas2
1:34.357s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
30 10 Leandro Sereno2
1h21:16.952s
Leandro Sereno2
2:47.140s
Leandro Sereno2
1:23.293s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
33 8 Rimantas Sagatas1
1h22:38.785s
Ioannis Dimitroglou
2:59.265s
Mindaugas Sarocka
1:23.390s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
35 17 Vsevolod Demydov
1h32:10.744s
João Monteiro
3:09.706s
Christer Andersson
1:35.174s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
38 15 Vsevolod Demydov
1h21:21.090s
Ian Lynch
2:47.538s
Ian Lynch
1:23.303s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
41 2 Christos Bobolis
1h21:05.640s
Christos Bobolis
2:47.527s
Alexander Ilyin
1:23.030s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
43 13 Ian Lynch
1h21:08.928s
João Monteiro1
2:47.447s
Ian Lynch
1:23.393s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
46 12 Devashis Tamhane
1h21:26.950s
Roland Postle2
2:48.109s
Devashis Tamhane
1:23.606s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
48 11 Christos Bobolis
1h20:53.474s
Christos Bobolis
2:46.926s
Vsevolod Demydov2
1:23.274s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
49 6 Christos Bobolis1
1h25:11.823s
Vsevolod Demydov2
2:46.737s
Vsevolod Demydov2
1:23.053s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
52 7 Roland Postle4
1h21:20.107s
Jukka Sireni
2:46.340s
Ioannis Dimitroglou
1:22.529s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
58 7 Justinas Smyšliajevas4
1h20:57.456s
Florencia Caro
2:45.408s
Sergey Seravin
1:20.541s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
61 2 Alexei Malkin
1h30:52.510s
Vladimir Islentiev2
3:12.038s
Jakab Zoltan
1:22.572s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
64 1 Roland Postle5
1h20:41.070s
Theodosis Vogiatzis
2:45.499s
Łukasz Dudek
1:21.049s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
65 16 Toni Söyrinki
1h25:29.569s
Theodosis Vogiatzis
2:46.334s
Manuel João
1:22.058s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
69 11 Róbert László2
1h20:08.164s
Roland Postle6
2:45.177s
Róbert László2
1:20.767s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke