Indianapolis Oval

Krug Tehnički podaci
Lokacija: S.A.D. Snaga: 17
Datum: Nije u kalendaru Upravljanje: 9
Dužina utrke: 804.4km Ubrzanje: 2
Krugova: 200 Aerodinamički potisak: Niska
Dužina kruga: 4.022 km Pretjecanje: Jako lagano
Prosječna brzina: 425.41 km/h Čvrstoća ovjesa: Mekane
Velika nagrada održana: 10 Potrošnja goriva: Jako visoko
Broj zavoja: 4 Trošenje guma: Niska
Ulazak/izlazak iz boksa: 45s Grip razina: Niska
Kategorija: nije F1
Rekordi
Pregled najbolje krugove kvalifikacija svih menadžera
Sezona Najbolji kvalifikacijski krug
S47, R15
12 Lip, 2015
Jan Pavlicek 36.885s
Sezona Master
S65, R2
12 Lip, 2018
Joan Centellas 38.021s
Sezona Pro
S65, R2
10 Lip, 2018
Richard Farrelly 38.653s
Sezona Amateur
S58, R2
28 Ožu, 2017
Silvia Czugut 40.138s
Sezona Rookie
S47, R15
12 Lip, 2015
Grzesiek Guzik 41.879s
Pogledaj najbolje krugove utrka svih menadžera
Sezona Rekord staze
S65, R2
12 Lip, 2018
Radek Czech1 34.036s
Sezona Master
S65, R2
12 Lip, 2018
Gergő Csernátoni 35.258s
Sezona Pro
S65, R2
12 Lip, 2018
Tiago Mendes 36.403s
Sezona Amateur
S31, R4
5 Lip, 2012
Tom Bernat 37.457s
Sezona Rookie
S26, R13
9 Kol, 2011
Diego Andres Valencia Arana 38.451s
Opis

Indianapolis Motor Spidvej, smješten u predgrađu Indianapolisa u SAD-u, mjesto na kome se održavaju utrke 500 milja Indianapolisa i Brickyard 400.

Staza postoji još od 1909. godine i prva je staza koja je dobila naziv "Speedway". Sa fiksnih 257,000 sjedala i mogućnošću proširenja do čak 400,000, ovo je sportska ustanova s najvećim kapacitetom, na svijetu.

Relativno ravna za američke uvjete, ovaj oval dug 2,5 milje ima skoro pravokutni oblik, uz dimenzije koje se nisu bitnije mijenjale još od vremena izgradnje: četiri zavoja duga po 1/4 milje,dva 5/8 milja duga glavna pravca, i dva 1/8 milja kraća smjera.

Povijest
Sezona Utrka Pobjednik Pole pozicija Najbrži krug
25 11 Leandro Sereno2
0h52:03.919s
Chris Brady
1:18.355s
Paul Lynch
36.325s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
26 13 Paul Lynch
0h52:17.476s
Zdenek Hladik3
1:16.045s
Paul Lynch
36.542s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
28 7 Toygun Senler3
0h59:28.028s
Justinas Smyšliajevas2
1:16.811s
Tomasz Kaminski
35.892s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
31 4 Tomasz Kaminski
0h51:53.474s
Tomasz Kaminski
1:18.046s
Nuno Vicente
35.456s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
36 10 João Monteiro
0h51:26.860s
Vsevolod Demydov
1:16.120s
Leandro Sereno5
35.760s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
40 11 Aleksej Sutkin
0h52:59.754s
Rimantas Sagatas2
1:16.979s
Aleksej Sutkin
35.726s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
47 15 Vsevolod Demydov2
0h50:54.342s
Leandro Sereno6
1:16.375s
Jan Pavlicek
35.164s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
53 5 Danny Bayliss
0h51:42.156s
Evaldas Ruseckas
1:18.256s
Jan Pavlicek1
35.836s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
58 2 Jarosław Nowacki
0h50:36.258s
Florencia Caro
1:17.229s
Erwin Verkade
34.142s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke
65 2 Radek Czech1
2h7:23.878s
Ioannis Dimitroglou3
1:17.511s
Radek Czech1
34.036s
Rezultati kvalifikacija
Pregled rezultata | Repriza zadnje utrke