Pagina « 1 2 3 ... 1700 [17011702 ... 2376 2377 2378 » Vai alla pagina:
Autore Topic: Magyar Nyelvű Fórum 71339 risposte
Béla Ormos
(Gruppo Rookie - 41)



N° post: 716
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (2)   Post sgradito (2)
Vecchio Post #50971 Data 13 Feb 2014, 11:12:58 Quota 
Quote ( Lajos Veres @ February 13th 2014,10:25:52 )

Sztem épp arra gondolt, hogy az adatgyűjtés során egy kezdő sokat tanulhat a játékról. Ha egy program egy gombnyomásra lementi az adatokat, akkor az sztem is akadályozza a gyors belerázódást. Később biztosan egyszerűsítheti a dolgokat, mert nem kell annyi időt tölteni az adatgyűjtéssel, de az elején tényleg jó tudni, hogy milyen adat miért fontos, és erre sztem akkor jön rá gyorsabban az ember, ha ő maga gyűjti ki az adatokat és ezzel együtt értelmezi is azokat.


Ezzel egyáltalán nem értek egyet. A GO lényege pontosan az, hogy adatot gyűjt. Nem válogat, nem rág a szádba semmit, csak akár szezonok múlva is vissza tudod nézni mi hol merre mennyi volt az adott versenyen. Tippet maximum annyiban ad, hogy a fejlesztő véleménye szerint hasznos adatokat alapból berakja a táblázatokba. De ezeken természetesen változtatni fogsz, ahogy gyűlik a tapasztalatod.
Én az első versenytől javasolnám a GO használatát, mert az nem jó érzés, amikor rájössz, hogy "jajj, ezt is irni kellett volna".
Márk Robotka-Benkeházi
(Gruppo Amateur - 49)



N° post: 52
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (3)   Post sgradito (2)
Vecchio Post #50972 Data 13 Feb 2014, 11:34:29 Quota 
Quote ( Lajos Veres @ February 13th 2014,10:25:52 )

Quote ( Márk Robotka-Benkeházi @ February 13th 2014,10:11:22 )

Én csak 2 szezonnal kezdtem korábban mint te, de apu már a 29-et tapossa. Tapasztalat van bőven, és GO inkább adatgyűjtő mint segítő eszköz. De a PIT stratégiája jól működik, amennyiben jó adatot írsz be. Na ehhez kell a sok-sok tapasztalat/verseny. Én kezdetektől használom, de emellett kell még más is, hogy pontos beállítást tudj végrehajtani. Ez alatt a hőmérséklet változásra gondolok, de szerintem ez is lerágott csont már itt fórumon. Na meg a szárnyeltolás is. De nem hiszem hogy egy párfutamos kezdőnek minden fortély birtokában kell lennie a kezdetektől, hisz akkor hol marad a felfedezés varázsa. :)

Sztem épp arra gondolt, hogy az adatgyűjtés során egy kezdő sokat tanulhat a játékról. Ha egy program egy gombnyomásra lementi az adatokat, akkor az sztem is akadályozza a gyors belerázódást. Később biztosan egyszerűsítheti a dolgokat, mert nem kell annyi időt tölteni az adatgyűjtéssel, de az elején tényleg jó tudni, hogy milyen adat miért fontos, és erre sztem akkor jön rá gyorsabban az ember, ha ő maga gyűjti ki az adatokat és ezzel együtt értelmezi is azokat.

Hidd el ez nagyon nem így van. Ha ezen az úton jársz még sokáig fogsz keringeni az erdőben, mire meglátod a fán lévő turista jelzéseket, amit tapasztalt erdőjárók festettek fel azért, hogy a bóklászó emberek ki tudjanak jutni az erdőből.
A GO nem dolgozza fel az adatokat csak gyűjti. A pit stratégiát sem maga ajánlja fel, hanem az általad beírt adatok alapján kalkulál egy egyenletes box stratégiát.
Később a kézzel gyűjtött adatokat nem tudod bevinni a GO-ba, így szenvedni fogsz. De csináld, ahogy jónak látod, Én csak a saját tapasztalatomról írok. A tanácsot illik meghallgatni, de nem kötelező megfogadni. Ezt nálamnál okosabb embertől hallottam.
Lajos Veres
(Gruppo Rookie - 369)


N° post: 668
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (4)
Vecchio Post #50973 Data 13 Feb 2014, 12:35:54 Quota 
Quote ( Béla Ormos @ February 13th 2014,11:12:58 )

A GO lényege pontosan az, hogy adatot gyűjt. Nem válogat, nem rág a szádba semmit, csak akár szezonok múlva is vissza tudod nézni mi hol merre mennyi volt az adott versenyen.


Sztem félreértesz vmit, azon nincs "vita", hogy adatot kell gyűjteni. A kérdés annyi közöttünk, hogy eleinte a kézi módszer jobb-e, vagy a GO, de én egyre inkább úgy látom, hogy ez szemlélet kérdése.

Quote ( Márk Robotka-Benkeházi @ February 13th 2014,11:34:29 )

Hidd el ez nagyon nem így van. Ha ezen az úton jársz még sokáig fogsz keringeni az erdőben, mire meglátod a fán lévő turista jelzéseket, amit tapasztalt erdőjárók festettek fel azért, hogy a bóklászó emberek ki tudjanak jutni az erdőből.
A GO nem dolgozza fel az adatokat csak gyűjti.


Az utolsó mondatod agyonüti az előtte lévőket. Miért keringene az erdőben az, aki nem használ ilyen adatgyűjtőt? Adatot gyűjteni én is tudok, a mikénten van a hangsúly.
Az adatgyűjtés nyilvánvalóan alapvető fontosságú, de azokat használni is tudni kell. Ha csak a GO által gyűjtött adatokat beadjuk a GO pitstratégiájának, akkor biztosan nem fogunk nagyon mellényúlni, de már a 10 futamos "pályafutásom" alatt előfordult (nem egyszer), hogy szükségem volt eltolt taktikára, (amivel el is értem az eddig legjobb eredményemet). Na most ha jól értem ezt a GP pitstratégiája nem tudja, de ami a lényeg, hogy a GO-n nevelkedett 10 futamos újonc nem is nagyon fogja tudni megvalósítani az ilyen eltolt taktikát, vagy legalábbis rosszabb eséllyel, mint aki eddig sem csak tolta be az adatokat a fekete dobozba.
Károly Szabó
(Gruppo Amateur - 26)



N° post: 79
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (2)
Vecchio Post #50974 Data 13 Feb 2014, 13:01:42 (Ultima modifica 13 Feb 2014, 13:02:51 da Károly Szabó) Quota 
Quote ( Márk Robotka-Benkeházi @ February 13th 2014,09:40:42 )

Quote ( Károly Szabó @ February 13th 2014,09:30:27 )

Quote ( Márk Robotka-Benkeházi @ February 13th 2014,08:44:48 )
Szervusz Dávid!


Pedig most ezt tetted. Ezt a linket meg lehet osztani, mert pont saját fejlesztés és legális a használata. :P
Nézd meg az adatlapom és láthatod, hogy van tapasztalat is a háttérben.
De hogy még jobban alátámasszam itt van belső link is:
/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=2376#scroll
/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=17367i
/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=19600
/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=5424


Rendben. Akkor bocsika a tudálékosság miatt. :-)
Dávid Benkő
(Gruppo Rookie - 240)


N° post: 12
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (2)
Vecchio Post #50975 Data 13 Feb 2014, 17:30:25 Quota 
Quote ( Márk Robotka-Benkeházi @ February 13th 2014,08:44:48 )

Szervusz Dávid!

Javaslom ezen program használatát:
http://www.mbjerg.dk/gpro/

kvai után ment és verseny után is. Nagyon hasznosak lesznek a későbbiekben az ezen tárolt adatok. Legális a használata. :)

Ha kell valamilyen szintű mentor szívesen segítek. Írj PM-et.

Quote ( Jakab Gipsz @ February 13th 2014,08:37:59 )

sziasztok

Srácok olyan kérdésem lenne, hogy mely módon lehet kiszámolni, ohgy mennyi üzemanyag kell egy verseny távra ??

Sziasztok !!

Neked is javaslom a fenti programot, annak van PIT kalkulátora.

Edit mondja, hogy változtass nevet, mert tuti bannolnak majd miatta, hisz 100% nem ez az eredeti neved. ;)



Köszi már használatban volt :D. Jó kis cucc.

Attila Robotka
(Gruppo Pro - 24)



N° post: 577
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (2)   Post sgradito (1)
Vecchio Post #50976 Data 13 Feb 2014, 21:28:09 (Ultima modifica 13 Feb 2014, 21:37:27 da Attila Robotka) Quota 
Quote ( Lajos Veres @ February 13th 2014,12:35:54 )Az utolsó mondatod agyonüti az előtte lévőket. Miért keringene az erdőben az, aki nem használ ilyen adatgyűjtőt? Adatot gyűjteni én is tudok, a mikénten van a hangsúly.
Az adatgyűjtés nyilvánvalóan alapvető fontosságú, de azokat használni is tudni kell. Ha csak a GO által gyűjtött adatokat beadjuk a GO pitstratégiájának, akkor biztosan nem fogunk nagyon mellényúlni, de már a 10 futamos "pályafutásom" alatt előfordult (nem egyszer), hogy szükségem volt eltolt taktikára, (amivel el is értem az eddig legjobb eredményemet). Na most ha jól értem ezt a GP pitstratégiája nem tudja, de ami a lényeg, hogy a GO-n nevelkedett 10 futamos újonc nem is nagyon fogja tudni megvalósítani az ilyen eltolt taktikát, vagy legalábbis rosszabb eséllyel, mint aki eddig sem csak tolta be az adatokat a fekete dobozba.

A fiam annyit akart közölni, hogy kiadja a GO az egyenletes pit-et. Ezen te is változtathatsz és még azt is látod, hogy az milyen mértékű gumikopást okoz. A GO-ból neked kell feldolgozni az adatokat, sőt vannak olyanok akik a GO mellé előveszik a papírkötegeket és leülnek a versenyzőjükkel meg a TD-vel és megbeszélik egy kávé mellet, hogy most mi legyen. :) Ettől még használhatsz Excel táblázatot, úgy mint mi régen a Gergőjét, hogy az alkatrész elhasználódást tervezzük, valamint a szezon stratégiát kiötölje a ember. Lehet vegyesen is alkalmazni, de ami jó benne, hogy ha én kinyitom a GO-t, akkor a S12r11 versenyét is megnézhetem, meg az ott alkalmazott stratégiámat, no és a kopási adatokat. Ez most teljesen olyanra sikeredett mint egy kortes beszéd. :)
Dávid Benkő
(Gruppo Rookie - 240)


N° post: 12
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (1)   Post sgradito (3)
Vecchio Post #50977 Data 13 Feb 2014, 22:32:40 (Ultima modifica 13 Feb 2014, 22:33:05 da Dávid Benkő) Quota 
Holnapi versenyen van esély rá, hogy soft gumival 2 kiállásból meglesz?Vagy a meleg nagyon darálja a gumit?
Gergely Kondár
(Gruppo Pro - 20)



Moderatore
N° post: 1382
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (1)   Post sgradito (0)
Vecchio Post #50978 Data 13 Feb 2014, 22:50:45 Quota 
Necces, de nem lehetetlen, feltéve, ha nem hajszolod bele a pilótát mindenféle könnyelműségbe ;)
Ilyen melegben érdemes megvizsgálni a kevesebb kiállással járó taktika lehetőségét is. Ez még csak a 2. futamod, úgyhogy bármelyik megoldást is választod, szerintem sok tanulságot fogsz tudni levonni belőle.
János Hegedűs
(Gruppo Rookie - 336)


N° post: 3
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (6)
Vecchio Post #50979 Data 13 Feb 2014, 22:51:15 (Ultima modifica 13 Feb 2014, 22:54:17 da János Hegedűs) Quota 
Dávid!
Melegre inkább a közepes és a kemény keverék a jó.
Személyes tapasztalat 30+ °C felett a soft 16-18 körre elég kb.
0 rizikóval
Laszlo Kupcsik
(Gruppo Pro - 5)


N° post: 999
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (1)   Post sgradito (4)
Vecchio Post #50980 Data 14 Feb 2014, 08:13:09 Quota 
Dávid: A gyakorlókörök alatt azt is megnézheted, hogy hány tizedmásodpercet nyersz lágy gumin a keményhez képest (nettó köridő), és ez alapján eldöntheted, hogy érdemes-e lágyabbal menni, vagy inkább keményen kevesebb kiállással
Norbert Meszaros
(Gruppo Pro - 10)


N° post: 594
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (6)   Post sgradito (1)
Vecchio Post #50981 Data 14 Feb 2014, 08:28:09 Quota 
Quote ( János Hegedűs @ February 13th 2014,22:51:15 )

Melegre inkább a közepes és a kemény keverék a jó.
Személyes tapasztalat 30+ °C felett a soft 16-18 körre elég kb.
0 rizikóval


Ez így önmagában igencsak félrevezető. Melyik pályán 16-18 kör?
Például Indy Oval-on akár 30 kör sem lehetetlen.
És akkor még csak 4 tényezőről ( risk, keverék, hőmérséklet és pálya ) beszéltünk, mely befolyásolja a gumikopást.
Ráadásul a hőmérsékletet is igencsak tág határok közt mozoghat még 30 fok fölött. Lehet akár 50 fok is, az meg jelentősen több, mint a 30.
Ilyen kevés futammal a hátunk mögött inkább nyeljük le a véleményünket, ha kérhetem. Még ha a jó szándék is vezérel akkor is, mert azzal nem teszel jót, ha ennyire hiányos és téves információt adsz.
János Hegedűs
(Gruppo Rookie - 336)


N° post: 3
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (1)   Post sgradito (18)
Vecchio Post #50982 Data 14 Feb 2014, 08:42:55 Quota 
Quote ( Norbert Meszaros @ February 14th 2014,08:28:09 )

Quote ( János Hegedűs @ February 13th 2014,22:51:15 )

Ez így önmagában igencsak félrevezető. Melyik pályán 16-18 kör?
Például Indy Oval-on akár 30 kör sem lehetetlen.
És akkor még csak 4 tényezőről ( risk, keverék, hőmérséklet és pálya ) beszéltünk, mely befolyásolja a gumikopást.
Ráadásul a hőmérsékletet is igencsak tág határok közt mozoghat még 30 fok fölött. Lehet akár 50 fok is, az meg jelentősen több, mint a 30.
Ilyen kevés futammal a hátunk mögött inkább nyeljük le a véleményünket, ha kérhetem. Még ha a jó szándék is vezérel akkor is, mert azzal nem teszel jót, ha ennyire hiányos és téves információt adsz.


Általánosítva a "normál" pályákra, itt nem az amcsi ovál szutykot és a gumitermelő (alacsony gumikopású) pályákat értem :)
Mondjuk a silverstone épp nem egy gumizabáló pálya, de viszonylag hosszú egy kör.
A hőmérsékletre vissztérve, a 30+ nem az 50 fok, hanem 30-31-32-33-34-35-36-37-38-39.
ezek után a 40-es szekció következik, nálam ezt jelenti a 30+ :)
Természetesen kérhetsz bármit, max azt éred el vele, hogy magad maradsz a topicban :D
mondjuk segíteni akartam, de fölöslegesen ezek szerint.
Valóban kevés futam van a hátam mögött, de erről az unokaöcsém egy idevágó kérdése jut eszembe: "-Közöd?"

Laszlo Kupcsik
(Gruppo Pro - 5)


N° post: 999
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (4)   Post sgradito (5)
Vecchio Post #50983 Data 14 Feb 2014, 09:05:10 Quota 
János, ne szívd mellre! Nagyon rendes tőled, hogy segíteni akartál. Csak hát pontos adatokat továbbra is tilos megosztani, másrészt nem is tudnál pontos adatot mondani neki, mert nem tudod milyen pilótával és kocsival fut. Amúgy Norbinak teljesen igaza volt technikai kérdésekben, csak azt nem kellett volna mondania, hogy inkább maradj csendben. Ha jobban tudunk valamit, akkor javítsuk ki egymást, de semmi szükség a kirekesztésre, meg arra hogy leszóljuk egymást. Volt már abból elég ezen a fórumon.
Márton Kalló
(Gruppo Rookie - 357)



N° post: 1
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (2)   Post sgradito (3)
Vecchio Post #50984 Data 14 Feb 2014, 09:10:38 (Ultima modifica 14 Feb 2014, 09:17:35 da Márton Kalló) Quota 
Quote ( Jakab Gipsz @ February 13th 2014,09:22:38 )


Már csak egy olyan kérdésem lenne, hogy hol tudom megnézni azt, hogy mennyi L üzemanyagot használok el 1km alatt illetve azt, hogy mennyit bír a gumim ???


Bár még én is nagyon "kicsi" vagyok így csak nagyon óvatosan bánj azzal amit mondok, de szerintem egy tesztelést mindenképpen érdemes beiktatni, azt az 1 millát megéri. Igaz csak egy konkrét pályáról lesz adatod, de legalább lesz egy viszonyítási pontod, hogy x hosszúságú, z gumikopásos, w üzemagyang fogyasztásos stb. pályán, y időjárás mellett ilyen meg olyan beállításokkal kb mennyi üzemanyag és mennyi gumi fogy körönként. Mint írtam, ez csak egy nagyon hozzávetőleges viszonyítási alap lesz, de legalább arra lesz adatod, hogy mekkora nagyságrendekben kell gondolkodni.

És mint írtam, még én is nagyon "kicsi" vagyok, alig pár verseny van még csak a hátam mögött és már azért is partizok, mert végre esélyem van bekerülni a 10-be egy időmérőn :D Szóval óvatosan bánj a véleményemmel, de én hasznosnak ítéltem hogy áldoztam a tesztelésre a költségvetésből :)

Persze a történethez az is hozzátartozik, hogy pont a teszt utáni futamon a kapott adatokon felbátorodva sikerült nagyon csúnyán elszámolnom az üzemanyag mennyiséget :))))
Lajos Veres
(Gruppo Rookie - 369)


N° post: 668
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (2)   Post sgradito (5)
Vecchio Post #50985 Data 14 Feb 2014, 09:36:25 Quota 
"A fiam annyit akart közölni, hogy kiadja a GO az egyenletes pit-et. Ezen te is változtathatsz és még azt is látod, hogy az milyen mértékű gumikopást okoz."

Ez rendben van, ezzel nem is vitatkozott senki, a kérdés annyiból indult ki, hogy ennek használata milyen hatással van egy kezdő ismeretszerzésére. Nem az első eredményeire, hanem az ismeretszerzésre.
Adatot én is gyűjtök, de nem a GO-val, és nem is más táblázatával, és úgy gondolom, hogy bár emiatt lehetnek rosszabbak az eredményeim így az elején, de jobban és gyorsabban átlátom a tényezőket. De valóban lehet, hogy túl sokat beszéltünk már erről.


Quote ( Norbert Meszaros @ February 14th 2014,08:28:09 )

Ilyen kevés futammal a hátunk mögött inkább nyeljük le a véleményünket,


Szerintem nagy hülyeséget nem mondott, ugyanis az első mondatában van a lényeg. Másrészt a tapasztaltabbak ritkán nyújtanak segítséget ilyesmiben, kivéve Kupcsik Lacit, bár nyilván erre vannak a mentorok.
Mindenesetre aki nem akar mentort, de szeretné már az első futamokat is élvezni (ezalatt a világot nem fogja megváltani, bármilyen tanácsot is kapjon itt), az kénytelen innen tájékozódni, és így mint a GPRO kezdeti időszakában a tapasztalatlanok osztják meg egymással a azt kevés tapasztalatot, amit szereztek. Ebből kifolyólag nyilván lesz téves információ, ahogy a példa is mutatja, de mégis több hasznos információja lesz, mint eddig volt.

Laszlo Kupcsik
(Gruppo Pro - 5)


N° post: 999
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (1)   Post sgradito (4)
Vecchio Post #50986 Data 14 Feb 2014, 09:47:35 Quota 
A mentorálás és ez a fórum szerintem egymást kiegészítve működik. A mentorálás személyre szabott, jobban odafigyelnek rád. A fórumot viszont többen olvassák, ezért egy hasznos tanács több emberhez eljut.

Quote ( Lajos Veres @ February 14th 2014,09:36:25 )

Másrészt a tapasztaltabbak ritkán nyújtanak segítséget ilyesmiben, kivéve Kupcsik Lacit
Köszi, de azért Kondár Gergely is nagyon hasznosakat írt, meg azért vannak még páran rajtunk kívül.
Dávid Benkő
(Gruppo Rookie - 240)


N° post: 12
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (2)   Post sgradito (2)
Vecchio Post #50987 Data 14 Feb 2014, 09:53:49 Quota 
Köszi mindenkinek. Igazából csak kíváncsi voltam, hogy van e esélye a dolognak. Ugye a tesztből és előző futamból már van több adatom a gumikopásra. Mind a kettő majdnem azonos körülmények között van 20 fok és közepes kopású pálya. A mai verseny meg alacsony kopású,de jóval magasabb hőmérsékleten. Ebből én arra következtettem, hogy egy hasonló km-t fog kibírni. Amíg viszont nincs ilyen adatom nem biztos, hogy jó a gondolkodásom mert nincs mögötte adat.
Norbert Meszaros
(Gruppo Pro - 10)


N° post: 594
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (5)   Post sgradito (1)
Vecchio Post #50988 Data 14 Feb 2014, 10:09:20 (Ultima modifica 14 Feb 2014, 10:16:57 da Norbert Meszaros) Quota 
Quote ( János Hegedűs @ February 14th 2014,08:42:55 )

Általánosítva a "normál" pályákra, itt nem az amcsi ovál szutykot és a gumitermelő (alacsony gumikopású) pályákat értem :)
Mondjuk a silverstone épp nem egy gumizabáló pálya, de viszonylag hosszú egy kör.
A hőmérsékletre vissztérve, a 30+ nem az 50 fok, hanem 30-31-32-33-34-35-36-37-38-39.
ezek után a 40-es szekció következik, nálam ezt jelenti a 30+ :)
Természetesen kérhetsz bármit, max azt éred el vele, hogy magad maradsz a topicban :D
mondjuk segíteni akartam, de fölöslegesen ezek szerint.
Valóban kevés futam van a hátam mögött, de erről az unokaöcsém egy idevágó kérdése jut eszembe: "-Közöd?"


Azt, hogy mit értesz ez alatt, csak te tudhatod, amíg le nem írod ide. Mivel nem írtad le, így félrevezető és hiányos voltál. És továbbra is azt mondom, hogy nem mindegy, hogy melyik pálya, nem mindegy, hogy 30, vagy 39 fok, nem mindegy, hogy 1% páratartalom, vagy 99%, és így tovább.
Lehet, hogy segíteni akartál, csak nem sikerült jól és esetleg a hozzád hasonlóan tapasztalatlanokat félrevezeted.
Az utolsó mondatodról meg csak annyit, hogy lehet itt hepciáskodni, meg arcozni, de ha már az elején leírod magad, lehet később senki nem fog szívesen segíteni, ha kérdéseid lesznek. Márpedig lesznek, ha mélyebben bele akarsz merülni a játékba, hidd el.
Egyébként megfordíthatjuk a dolgot. Nem kell magadban tartanod a tanácsaid, ellenben javaslom akkor mindenki másnak, hogy igencsak nézze meg, ki írta, amit írt és aszerint fogadja meg, vagy hagyja figyelmen kívül.

Quote ( Dávid Benkő @ February 14th 2014,09:53:49 )

Köszi mindenkinek. Igazából csak kíváncsi voltam, hogy van e esélye a dolognak.


A kérdéssel nem volt semmi baj, a választ pedig meg is kaptad Kondár Gergőtől.
Béla Ormos
(Gruppo Rookie - 41)



N° post: 716
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (3)
Vecchio Post #50989 Data 14 Feb 2014, 10:19:45 Quota 
Quote ( Lajos Veres @ February 13th 2014,12:35:54 )

Sztem félreértesz vmit, azon nincs "vita", hogy adatot kell gyűjteni. A kérdés annyi közöttünk, hogy eleinte a kézi módszer jobb-e, vagy a GO, de én egyre inkább úgy látom, hogy ez szemlélet kérdése.


Elképzelhető, hogy szemlélet kérdése. Amikor én kezdtem, akkor még nem volt GO, nem sokkal utána került elő. Sokáig úgy voltam vele, hogy minek nekem ez a "csoda" progi, de ma már tudom, hogy semmit nem csinál meg helyettem, viszont olyanokra "emlékszik", amiről csak szezonok múlva gondolod, hogy van értelme. Ettől függetlenül én mindent kézzel csinálok, a jegyzeteim még most is megvannak, amit az első futamon kezdtem írni, és a mai napig vezetem a szerintem fontos dolgokat, és azokat használom elsősorban.
Lajos Veres
(Gruppo Rookie - 369)


N° post: 668
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (2)
Vecchio Post #50990 Data 14 Feb 2014, 11:08:17 Quota 
Quote ( Laszlo Kupcsik @ February 14th 2014,09:47:35 )

Köszi, de azért Kondár Gergely is nagyon hasznosakat írt, meg azért vannak még páran rajtunk kívül.


Természetesen, amit írnak az hasznos, de ilyen területen, ami az első futamokon támpontokat ad, és olyan dolgok, amelyekre rá kell jönni, ritkán olvasok itt. Kérdések pedig érkeznek bőven, sőt nem olyan régen itt a fórumozók is belátták, hogy más anyanyelvi fórumokon sokkal nagyobb segítséget nyújtanak a kezdőknek, mint nálunk.
Hogy értsd mire gondolok, amit te válaszként írtál a gyakorlókörökkel kapcsolatban, arra nekem is magamtól kellett rájönnöm,
Kevin Parkinson
(Gruppo Amateur - 72)



GPRO Crew
N° post: 14356
  Nazione:
Scozia 
Certificato: 
Post apprezzato (5)   Post sgradito (0)
Vecchio Post #50991 Data 14 Feb 2014, 11:11:44 Quota 
Kérjük, ne feledje ...

9.1 Fórumok

Bárki, aki regisztrál (és azt az adminok elfogadják) jogosult a fórumok használatára. A hivatalos nyelv az angol, egyéb nyelveket csak a nemzeti fórumokon lehet használni. A fórumozás szabályai: Tilos sértő, goromba kifejezéseket használni. Tilos más managereket sértegetni. Tilos vallási vagy politikai tartalmú kijelentéseket tenni. Tilos az illegális (nem jogtiszta) szoftverekkel kapcsolatos bármilyen eszmecsere folytatása. Tilos bármilyen reklám (kivétel, ha az adminok engedélyezik). Tilos bármilyen külső oldalra mutató link elhelyezése a fórumoldalakon. Tilos részletes információkat kiadni a játékról (beállítások, taktika, stb.). A moderátorok döntése végleges!


Köszönöm!

Zsuzsanna Göndör
(Gruppo Pro - 10)



N° post: 295
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (11)   Post sgradito (1)
Vecchio Post #50992 Data 14 Feb 2014, 11:17:22 Quota 
Sziasztok!!
Javaslom a kezdőknek,hogy minden gumi típust próbáljanak ki.
Én amikor kezdtem,teszteltem a gumikat,különböző időjárási hőmérsékletek között!!
Valamelyest tiszta képet lehet kapni,melyik gumi mit bír,és hány körön!!
Attila Robotka
(Gruppo Pro - 24)



N° post: 577
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (5)   Post sgradito (1)
Vecchio Post #50993 Data 14 Feb 2014, 11:35:59 (Ultima modifica 14 Feb 2014, 11:40:54 da Attila Robotka) Quota 
Quote ( Zsuzsanna Göndör @ February 14th 2014,11:17:22 )

Sziasztok!!
Javaslom a kezdőknek,hogy minden gumi típust próbáljanak ki.
Én amikor kezdtem,teszteltem a gumikat,különböző időjárási hőmérsékletek között!!
Valamelyest tiszta képet lehet kapni,melyik gumi mit bír,és hány körön!!

Erre is nagyon jó a tesztelés, hisz ott adott hőmérsékleten más más gumikat használva láthatod mennyit bír egy adott gumiterhelésű pálya.

Quote ( János Hegedűs @ February 13th 2014,22:51:15 )

Dávid!
Melegre inkább a közepes és a kemény keverék a jó.
Személyes tapasztalat 30+ °C felett a soft 16-18 körre elég kb.
0 rizikóval

A köröket leszámítva jó az észrevétel, hisz nagyon melegben a lágyabb és a keményebb keverék között köridőben egyre kisebb a különbség, de a tartósságban viszont sokkal nagyobb. Tehát akár egy kiállással kevesebbel is meg lehet úszni egy futamot, ami akár sok pozíciónyi előnyt jelenthet a futam végén. De mit fentebb említettem érdemes pontosan ezért is tesztelni. Most 23°C-os a teszt, én ezt egy átlagos hőmérsékletnek nevezem. Itt megláthatod, hogy mennyi a normális különbség az egyes gumik között, mind sebességben mind tartósságban. Ehhez képes tudod majd a melegebb és hűvösebb futamokhoz viszonyítani. Mondjuk ebbe is bele lehet kötni hisz a gumiterhelés is befolyásolja, de ettől függetlenül érezhető a különbség. Na ezért jó ez a játék évek óta. :)
Quote ( Lajos Veres @ February 14th 2014,09:36:25 )

Ez rendben van, ezzel nem is vitatkozott senki, a kérdés annyiból indult ki, hogy ennek használata milyen hatással van egy kezdő ismeretszerzésére. Nem az első eredményeire, hanem az ismeretszerzésre.
Adatot én is gyűjtök, de nem a GO-val, és nem is más táblázatával, és úgy gondolom, hogy bár emiatt lehetnek rosszabbak az eredményeim így az elején, de jobban és gyorsabban átlátom a tényezőket. De valóban lehet, hogy túl sokat beszéltünk már erről.

Még egy utolsó észrevétel erejéig aztán részemről ezt le is zárnám. Én javaslom a kezdőknek is hogy használják a GO-t adatgyűjtésre, és ha később valamiért a saját jegyzetükben nem találnak adatot valamire majd előveszik a GO-t. Így akkor mind a két oldal véleménye ki van szolgálva. Szerintem ha megkérdeztek mondjuk 50 sok szezonos játékost, nem valószínű, hogy sokat találtok közülük aki nem használja/használta a GO-t.
Szabolcs Habóczki
(Gruppo Amateur - 87)



N° post: 644
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (14)   Post sgradito (3)
Vecchio Post #50994 Data 14 Feb 2014, 12:16:52 (Ultima modifica 14 Feb 2014, 12:19:17 da Szabolcs Habóczki) Quota 
Egy mondat erejéig szeretném megszakítani a némaságom.

Quote ( Kevin Parkinson @ February 14th 2014,11:11:44 )

Tilos bármilyen külső oldalra mutató link elhelyezése a fórumoldalakon.


Ezek szerint a Youtube az a GPRO alá tartozik? Tele van vele az összes fórum! Most akkor mennyire kell betartani a szabályzatot?

Linkeljek egy pár fórumoldalt?
Dávid Guti
(Gruppo Amateur - 1)



N° post: 1672
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (5)   Post sgradito (1)
Vecchio Post #50995 Data 14 Feb 2014, 12:31:41 Quota 
Quote ( Szabolcs Habóczki @ February 14th 2014,12:16:52 )

Ezek szerint a Youtube az a GPRO alá tartozik?


Ott a pont... :)
Márk Robotka-Benkeházi
(Gruppo Amateur - 49)



N° post: 52
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (1)
Vecchio Post #50996 Data 14 Feb 2014, 13:09:40 Quota 
Quote ( Szabolcs Habóczki @ February 14th 2014,12:16:52 )

Egy mondat erejéig szeretném megszakítani a némaságom.

Quote ( Kevin Parkinson @ February 14th 2014,11:11:44 )

Tilos bármilyen külső oldalra mutató link elhelyezése a fórumoldalakon.

Ezek szerint a Youtube az a GPRO alá tartozik? Tele van vele az összes fórum! Most akkor mennyire kell betartani a szabályzatot?

Linkeljek egy pár fórumoldalt?

Van lista engedélyezett reklámokról és külső oldalakról? Csak azért, nehogy szabályba ütközőt tegyünk legközelebb.
Istvan Büki
(Gruppo Amateur - 88)


N° post: 179
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (2)   Post sgradito (2)
Vecchio Post #50997 Data 14 Feb 2014, 13:15:31 (Ultima modifica 14 Feb 2014, 13:16:25 da Istvan Büki) Quota 
Quote ( János Hegedűs @ February 14th 2014,08:42:55 )

de erről az unokaöcsém egy idevágó kérdése jut eszembe: "-Közöd?"


erre két válaszom is szokott lenni:
-kettő
-Ottó

Nem kell felkapni a vizet, viszont amikor írsz valamit segítő szándékkal fogalmazz pontosan, mert aki nálad jobb az érti mit gondolsz de rajta nem segítesz, aki pedig gyengébb, azt pedig könnyen félre tudod vezetni.

Kezdőknek: Fogyasztásokat, gumikopásokat nem körökben, hanem kilométerben célszerű számolni.
Károly Szanyi
(Gruppo Pro - 10)


N° post: 162
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (5)
Vecchio Post #50998 Data 14 Feb 2014, 14:07:27 Quota 
A szabályok rugalmatlan, betűről betűre vasszigorral betartatása azért valljuk be marhaság. Egy jutúb link azért nem egy gpro fórum link tele adatokkal. Lehet szőrszált hasogatni, hogy azt akkor miért, csak semmi értelme.
Kevin Parkinson
(Gruppo Amateur - 72)



GPRO Crew
N° post: 14356
  Nazione:
Scozia 
Certificato: 
Post apprezzato (5)   Post sgradito (1)
Vecchio Post #50999 Data 14 Feb 2014, 17:36:31 Quota 
Quote ( Szabolcs Habóczki @ February 14th 2014,12:16:52 )

Ezek szerint a Youtube az a GPRO alá tartozik? Tele van vele az összes fórum! Most akkor mennyire kell betartani a szabályzatot?

Linkeljek egy pár fórumoldalt?


Links to external sites are permitted.

Only advertising or referral links are not allowed.

The Hungarian translation of the rules is incorrect and needs fixed. I did not know this when I shared them.

---

Oldalakra mutató linkeket megengedett.

Csak a reklám-vagy hivatkozó linkeket nem engedélyezettek.

A magyar fordítás a szabályok helytelen és szükségletek rögzített. Nem tudtam ezt, amikor megosztottam velük.


---------


9.1 Forums

Any user, who is registered and approved by the administrators, is entitled to use the forums. The official language of the forums is English. Other languages may be spoken in the foreign language forums only. The rules for the forum are:

• No offensive or rude language
• No insulting of other managers
• No religious, political or otherwise inappropriate material
• No discussions related to illegal distribution or use of copyrighted material
• No advertisements (unless previously approved by the GPRO Crew)
• No posting of referral links of any kind (including any links or references to blacklisted websites)
• No revealing detailed information about the game
• Do not post private messages on the forums without prior consent of the sender (if you feel that a private message you received is in any way offensive or inappropriate you should take it up with a member of the GPRO crew directly)
• Post threads in the appropriate forum
• The moderator''s decision is final

---

9.1 Fórum

Bármely felhasználó , aki regisztrált , és jóváhagyta az adminisztrátorok , a jogosult a fórumokon. A hivatalos nyelv a fórumok angol. Más nyelvek is beszélt idegen nyelvű fórumokon csak . A szabályokat a fórumban :

• Nem sértő vagy durva nyelvi
• Nem sértő más vezetők
• Nem vallási, politikai vagy egyéb megfelelő anyagból
• Nem megbeszélések illegális terjesztése vagy használata a szerzői joggal védett anyagok
• Nincs hirdetések (hacsak előzetesen jóváhagyott a GPRO Crew )
• Nincs kiküldetése hivatkozó linkeket bármilyen ( beleértve a vezető vagy mutató hivatkozásokat feketelistára weboldalak )
• Nincs feltáró részletes információk a játékról
• Ne tegye privát üzenetek a fórumon előzetes beleegyezése nélkül a feladó ( ha úgy érzi, hogy egy privát üzenetet kapott, amely bármilyen módon sértő vagy nem megfelelő akkor vegye fel a tagja a GPRO legénység közvetlenül )
• Új szál a megfelelő fórum
• A moderátor '' s döntésem végleges

Roli Bakacsi
(Gruppo Amateur - 10)



N° post: 230
  Nazione:
Ungheria 
Certificato: 
Post apprezzato (0)   Post sgradito (2)
Vecchio Post #51000 Data 14 Feb 2014, 17:42:54 Quota 
Üdv mindenki!
A csapatomban van még 1 szabad hely.
Aki szeretne belépni hozzánk, írjon üzenetet :D

Belépési feltételek:
1) Facebook profil
2) Aktivítás

Bárki jelentkezhet, még nagyon kezdők is...

Üdv: Roli

U.I.: Ferrari szurkolók előnyben :)
Pagina « 1 2 3 ... 1700 [17011702 ... 2376 2377 2378 » Vai alla pagina:

Rispondi a questo topic