Профил на менаџерот: Felipe Bragoni

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Felipe Bragoni
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 26, 2007
Последна интеракција: Јан 9 2012, 20:09:18
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (320)
Освоени поени:0 (416)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (28)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(19/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Felipe Bragoni Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 5, Трка 4
Број на најавувања:2139
Време поминато на ГПРО:386.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
29-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
28 A-62 38 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $-18.531.940 Пензиониран
27 R-116 3 2 5 0 0 56 16 3.5 SF - Pipirelli $9.806.652 Промовиран
26 R-116 7 0 3 1 0 39 17 2.29 QF 1695 Pipirelli $6.271.668 Задржи група
25 R-116 9 0 2 0 0 30 17 1.76 R1 1840 Pipirelli $-23.488.502 Задржи група
24 R-116 8 1 3 0 0 48 17 2.82 SF 1725 Pipirelli $-20.168.288 Задржи група
23 A-31 37 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Pipirelli $-12.725.539 Испаднат
22 R-26 5 1 3 1 0 52 17 3.06 R2 ? Pipirelli $9.038.724 Промовиран
21 R-26 9 0 1 0 0 33 17 1.94 QF 1683 Pipirelli $-19.147.083 Задржи група
20 R-26 10 0 0 0 0 19 17 1.12 QF 1974 Pipirelli $3.213.386 Задржи група
19 R-26 12 0 0 0 0 17 17 1 SF 1668 Pipirelli $-18.602.860 Задржи група
18 R-26 11 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 1516 Pipirelli $-5.042.949 Задржи група
17 R-26 20 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-24.299.269 Задржи група
16 R-26 18 0 0 0 0 0 12 0 R2 - blank $-29.413.080 Задржи група
15 A-15 35 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-23.825.556 Испаднат
14 R-87 5 1 4 1 0 50 17 2.94 - ? blank $9.000.925 Промовиран*
13 R-87 18 0 1 0 0 6 17 0.35 - ? blank $-9.544.690 Задржи група
12 R-87 9 0 4 0 0 28 17 1.65 - ? blank $-15.016.086 Задржи група
11 R-87 16 0 0 0 0 7 14 0.5 - - blank $-12.847.305 Задржи група
8-10 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
7 A-3 39 0 0 0 0 0 5 0 - - blank $-1.319.332 Пензиониран
6 R-10 14 0 1 0 0 16 17 0.94 - ? blank $1.097.724 Промовиран*
5 R-10 35 0 0 0 0 0 14 0 - - blank $-18.991.204 Задржи група