Профил на менаџерот: Marco Francucci

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Marco Francucci
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 21, 2009
Последна интеракција: Денес во 20:50:37
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (1168)
Освоени поени:2 (1740)
Победи:0 (33)
Подиуми:0 (129)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 0.17 (1.49)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(97/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marco Francucci Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 14
Број на најавувања:11558
Време поминато на ГПРО:2297.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 7
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Julian Boyd (116)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: CARBONARA TEAM ITA
Екипен пласман:208
Поени на тимот:193.9332

Спонзори

Falcon (A7) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-7 9 0 1 0 0 17 17 1 R1 3259 Pipirelli $45.282.224 Задржи група
83 A-7 22 0 0 0 0 3 16 0.19 - 4068 Pipirelli $22.359.597 Задржи група
82 P-7 30 0 0 0 0 0 17 0 - 716 Yokomama $-2.816.163 Испаднат
81 A-50 4 2 2 2 0 50 17 2.94 QF 950 Pipirelli $53.296.566 Промовиран
80 A-50 11 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1272 Pipirelli $42.306.601 Задржи група
79 A-50 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 3721 Pipirelli $27.480.138 Задржи група
78 P-8 23 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 4372 Yokomama $-5.306.974 Испаднат
77 P-8 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 5118 Yokomama $15.229.558 Задржи група
76 P-8 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - 634 Yokomama $13.437.680 Задржи група
75 A-78 2 5 10 1 1 104 17 6.12 W 1937 Pipirelli $55.380.442 Промовиран
74 A-78 12 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 1424 Pipirelli $49.076.552 Задржи група
73 A-78 7 0 1 0 0 28 17 1.65 QF 1465 Pipirelli $42.993.070 Задржи група
72 A-78 21 0 0 0 0 0 17 0 R2 1894 Pipirelli $35.838.883 Задржи група
71 P-2 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 566 Yokomama $20.150.417 Испаднат
70 P-2 24 0 0 0 0 8 17 0.47 - 576 Yokomama $40.059.132 Задржи група
69 A-38 4 1 5 2 0 66 17 3.88 R1 4058 Pipirelli $40.421.659 Промовиран
68 A-38 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1419 Pipirelli $49.885.406 Задржи група
67 A-38 5 1 2 0 0 43 17 2.53 F 1077 Pipirelli $39.640.388 Задржи група
66 A-38 24 0 0 0 0 0 16 0 R1 4165 Pipirelli $38.647.509 Задржи група
65 R-18 2 3 10 8 1 97 17 5.71 QF 3772 Pipirelli $44.152.698 Промовиран
64 A-42 6 1 5 0 0 51 17 3 QF 1060 Pipirelli $-47.427.820 Испаднат
63 A-42 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 4441 Pipirelli $19.917.693 Задржи група
62 P-8 29 0 0 0 0 0 17 0 QF 697 Dunnolop $23.921.823 Испаднат
61 A-122 3 1 9 1 1 90 17 5.29 SF 725 Pipirelli $51.668.381 Промовиран
60 A-122 8 0 2 0 3 30 17 1.76 QF 1399 Pipirelli $41.701.049 Задржи група
59 A-122 5 0 2 2 0 49 17 2.88 QF 2397 Pipirelli $38.365.916 Задржи група
58 A-122 11 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 1530 Pipirelli $19.372.663 Задржи група
57 A-122 23 0 0 0 0 0 17 0 - 3243 Pipirelli $28.841.225 Задржи група
56 A-122 9 0 1 0 0 32 17 1.88 QF 2904 Pipirelli $30.142.965 Задржи група
55 A-122 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2225 Pipirelli $25.863.789 Задржи група
54 P-7 30 0 0 0 1 0 16 0 R1 6027 Dunnolop $7.549.317 Испаднат
53 P-7 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 5007 Dunnolop $25.303.126 Задржи група
52 A-112 2 2 7 3 0 81 17 4.76 SF ? Pipirelli $69.019.897 Промовиран
51 A-112 9 1 2 0 0 32 17 1.88 QF 889 Pipirelli $40.574.685 Задржи група
50 P-6 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 274 Dunnolop $4.684.433 Испаднат
49 A-108 3 1 7 1 0 68 17 4 QF 702 Pipirelli $59.380.087 Промовиран
48 A-108 13 0 0 0 0 18 17 1.06 R1 1022 Pipirelli $28.126.849 Задржи група
47 A-108 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1711 Pipirelli $24.668.286 Задржи група
46 P-16 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $5.822.433 Испаднат
45 P-16 22 0 0 0 0 3 17 0.18 QF ? Dunnolop $11.807.967 Задржи група
44 P-16 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Dunnolop $9.575.870 Задржи група
43 A-17 2 8 14 5 2 133 17 7.82 F 353 Pipirelli $95.507.809 Промовиран
42 A-17 4 0 5 0 0 47 17 2.76 SF ? Pipirelli $87.519.509 Задржи група
41 A-17 4 0 6 0 0 55 17 3.24 R1 667 Pipirelli $64.224.539 Задржи група
40 A-17 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $36.320.034 Задржи група
39 A-17 19 0 0 0 0 6 17 0.35 SF 720 Pipirelli $30.920.110 Задржи група
38 A-17 10 0 1 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $37.180.136 Задржи група
37 A-17 20 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $16.257.293 Задржи група
36 P-5 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $-2.954.312 Испаднат
35 A-34 3 3 7 0 2 66 17 3.88 SF ? Pipirelli $65.925.549 Промовиран
34 A-34 14 0 0 0 0 18 17 1.06 R2 732 Pipirelli $37.900.658 Задржи група
33 P-3 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $15.596.323 Испаднат
32 P-3 21 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Dunnolop $35.296.994 Задржи група
31 P-3 16 0 1 0 0 12 17 0.71 - ? Dunnolop $36.967.995 Задржи група
30 P-3 6 0 1 0 0 23 17 1.35 QF ? Badyear $42.678.894 Задржи група
29 P-3 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 158 Dunnolop $20.043.913 Задржи група
28 A-7 3 1 7 5 0 67 17 3.94 SF ? Pipirelli $59.516.105 Промовиран
27 A-7 10 1 2 0 0 27 17 1.59 R1 637 Pipirelli $36.291.252 Задржи група
26 P-15 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 365 Dunnolop $24.046.994 Испаднат
25 A-5 3 1 8 1 0 86 17 5.06 SF 356 Pipirelli $49.677.080 Промовиран
24 A-5 14 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $16.268.117 Задржи група
23 A-5 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 895 Pipirelli $30.092.281 Задржи група
22 R-160 2 0 5 0 0 72 17 4.24 QF 1211 Pipirelli $9.385.230 Промовиран
21 A-14 32 0 0 0 0 0 17 0 QF 1095 Pipirelli $12.227.586 Испаднат
20 A-14 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $21.484.822 Задржи група
19 A-14 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1120 Pipirelli $16.374.397 Задржи група
18 R-8 3 1 4 0 0 72 17 4.24 QF ? Pipirelli $5.150.032 Промовиран
17 R-8 11 0 0 0 0 29 17 1.71 F 1264 Pipirelli $2.919.993 Задржи група
16 R-8 19 0 0 0 0 1 4 0.25 - - blank $21.161.919 Задржи група