Профил на менаџерот: Mikko Huttunen

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mikko Huttunen
Држава: Финска
Пол:Не е определено
Се приклучи:Авг 29, 2007
Последна интеракција: Јул 18 2016, 11:29:08
Постови на форумот:25  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (166)
Освоени поени:0 (338)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (27)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (2.04)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 21, 2007)
Достигнувања:

4% отклучени

(16/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mikko Huttunen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 5, Трка 16
Број на најавувања:1734
Време поминато на ГПРО:665.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 A-44 37 0 0 0 0 0 0 - - 17888 Pipirelli $15.391.350 Пензиониран
52 A-44 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $24.038.266 Задржи група
51 R-152 2 0 7 1 4 76 17 4.47 W ? Pipirelli $50.613.529 Промовиран
50 R-152 11 0 0 0 0 23 16 1.44 R2 - Pipirelli $43.449.678 Задржи група
14-49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
13 M-2 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $-24.200.091 Пензиониран
12 M-2 25 0 0 0 0 0 12 0 - - blank $2.671.434 Задржи група
11 M-2 14 0 0 0 0 10 17 0.59 - 37 blank $17.498.140 Задржи група
10 M-2 23 0 0 0 0 6 17 0.35 - ? blank $18.752.685 Задржи група
9 A-10 2 5 12 8 1 117 17 6.88 - ? blank $31.510.792 Промовиран
8 A-10 5 1 4 2 0 48 17 2.82 - ? blank $19.095.930 Задржи група
7 A-10 14 0 1 0 0 12 17 0.71 - 193 blank $20.147.102 Задржи група
6 R-10 8 1 3 1 0 46 17 2.71 - ? blank $11.135.110 Промовиран*
5 R-10 24 0 0 0 0 0 2 0 - - blank $4.584.653 Задржи група