Профил на менаџерот: Jaak Tamre

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jaak Tamre
Држава: Естонија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 11, 2006
Последна интеракција: Авг 13 2018, 10:21:54
Постови на форумот:30  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (658)
Освоени поени:0 (1482)
Победи:0 (51)
Подиуми:0 (116)
Пол-позиции:0 (21)
Најбрзи круга:0 (61)
Просечно поени/трка: - (2.25)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 10, 2012)
Достигнувања:

40% отклучени

(140/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jaak Tamre Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 5
Број на најавувања:11345
Време поминато на ГПРО:465 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
67-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 A-46 40 0 0 0 0 0 0 - - 13948 Pipirelli $-7.262.909 Пензиониран
65 A-46 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 1231 Pipirelli $9.256.242 Задржи група
64 P-20 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1912 Badyear $3.348.268 Испаднат
63 M-4 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 136 Badyear $22.672.300 Испаднат
62 P-7 3 3 6 3 2 76 17 4.47 SF 2122 Badyear $21.308.300 Промовиран
61 P-7 5 2 3 1 2 48 17 2.82 SF 167 Dunnolop $30.849.176 Задржи група
60 P-7 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 437 Badyear $45.286.670 Задржи група
59 A-91 2 6 8 4 4 85 17 5 R1 841 Pipirelli $66.473.886 Промовиран
58 A-91 14 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 1385 Pipirelli $35.051.265 Задржи група
57 A-91 10 0 0 0 0 22 17 1.29 QF 1181 Pipirelli $8.096.036 Задржи група
56 P-15 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 423 Dunnolop $3.745.444 Испаднат
55 P-15 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 415 Dunnolop $52.551.572 Задржи група
54 A-97 2 3 11 0 7 88 17 5.18 F 3031 Pipirelli $46.051.823 Промовиран
53 A-97 5 0 6 0 1 57 17 3.35 R2 670 Pipirelli $23.067.849 Задржи група
52 P-16 32 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Yokomama $1.929.030 Испаднат
51 P-16 7 0 0 0 0 24 17 1.41 R2 ? Dunnolop $17.380.944 Задржи група
50 A-90 3 3 9 0 6 93 17 5.47 F ? Pipirelli $34.324.166 Промовиран
49 A-90 4 2 5 0 3 67 17 3.94 R2 570 Pipirelli $21.600.235 Задржи група
48 P-3 29 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Dunnolop $7.962.937 Испаднат
47 A-95 2 2 9 0 4 80 17 4.71 W 465 Pipirelli $44.498.396 Промовиран
46 A-95 6 0 1 0 1 38 17 2.24 R1 528 Pipirelli $18.248.179 Задржи група
45 A-95 5 2 2 0 3 43 17 2.53 R1 ? Pipirelli $18.966.139 Задржи група
44 P-1 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 172 Avonn $20.054.352 Испаднат
43 P-1 9 0 0 0 0 21 17 1.24 R2 189 Avonn $29.945.634 Задржи група
42 A-27 2 3 9 1 8 96 17 5.65 QF ? Pipirelli $25.907.457 Промовиран
41 A-27 5 1 5 0 3 62 16 3.88 QF - Pipirelli $23.855.293 Задржи група
40 A-27 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 718 Pipirelli $11.863.710 Задржи група
39 A-27 12 0 0 0 0 13 16 0.81 R1 - Pipirelli $12.938.150 Задржи група
38 P-20 32 0 0 0 0 0 15 0 - - Yokomama $6.186.111 Испаднат
37 P-20 9 0 0 0 0 17 17 1 QF ? Yokomama $17.734.788 Задржи група
36 P-20 15 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 320 Yokomama $30.646.891 Задржи група
35 A-66 3 4 7 0 2 86 17 5.06 W 259 Pipirelli $30.572.982 Промовиран
34 P-3 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 280 Dunnolop $17.381.311 Испаднат
33 A-32 4 2 5 0 4 51 17 3 R1 ? Pipirelli $25.517.283 Промовиран
32 A-32 12 0 0 0 0 15 17 0.88 QF ? Pipirelli $12.388.574 Задржи група
31 R-136 1 12 15 12 7 149 17 8.76 W ? Pipirelli $17.867.931 Промовиран
30 R-136 3 4 7 0 4 82 16 5.12 R2 - Pipirelli $-15.807.826 Задржи група
13-29 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
12 A-35 25 0 0 0 0 0 7 0 - - blank $14.106.967 Пензиониран
11 R-34 4 1 3 0 0 60 17 3.53 - 429 blank $19.927.549 Промовиран
10 A-15 32 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $14.532.038 Испаднат
9 R-12 9 1 3 0 0 34 12 2.83 - - blank $3.646.885 Промовиран*
2 A-4 33 0 0 0 0 0 3 0 - - blank $-21.512.130 Пензиониран
1 M-2 19 0 0 0 0 1 8 0.12 - - blank $-65.381.055 Испаднат