Профил на менаџерот: Darek Kolodziejski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Darek Kolodziejski
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 3, 2009
Последна интеракција: Денес во 06:49:54
Постови на форумот:34  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (982)
Освоени поени:0 (1901)
Победи:0 (67)
Подиуми:0 (174)
Пол-позиции:1 (112)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: 0 (1.94)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 22, 2010)
Достигнувања:

53% отклучени

(185/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Darek Kolodziejski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 4
Број на најавувања:13892
Време поминато на ГПРО:5848 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:24
Пари: $??.???.???
Возач: Rob Galica (161)
Технички Директор: Malcolm Brown (95)
Екипа во целост:48
Гуми: Yokomama
Име на тим: Out of the race
Екипен пласман:278
Поени на тимот:85.1336

Спонзори

Ryanairline (P5) - 18 трки
SLG (P5) - 14 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-5 1 5 12 9 7 113 17 6.65 W 107 Yokomama $62.041.785 Промовиран
73 P-5 6 1 3 0 2 40 17 2.35 R1 293 Yokomama $60.565.903 Задржи група
72 P-5 16 0 1 1 2 13 17 0.76 R1 529 Yokomama $74.155.847 Задржи група
71 A-13 1 12 16 11 10 151 17 8.88 W 481 Pipirelli $95.363.165 Промовиран
70 A-13 6 0 3 2 1 35 17 2.06 R1 1382 Pipirelli $58.737.093 Задржи група
69 A-13 9 0 1 0 0 22 17 1.29 R2 1190 Pipirelli $73.421.676 Задржи група
68 A-13 5 0 3 0 0 46 17 2.71 QF 2995 Pipirelli $144.816.326 Задржи група
67 A-13 15 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1221 Pipirelli $87.807.760 Задржи група
66 A-13 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2184 Pipirelli $58.873.568 Задржи група
65 P-23 39 0 0 0 0 0 13 0 - 6253 Pipirelli $52.723.358 Испаднат
64 P-23 16 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 4159 Yokomama $13.061.830 Задржи група
63 M-3 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 3029 Yokomama $21.263.186 Испаднат
62 M-3 27 0 0 0 0 3 17 0.18 - 204 Contimental $9.412.647 Задржи група
61 P-11 2 2 8 2 2 80 17 4.71 W 149 Dunnolop $54.168.699 Промовиран
60 P-11 11 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 393 Dunnolop $20.789.276 Задржи група
59 P-11 12 1 1 0 1 21 17 1.24 R1 329 Contimental $40.014.939 Задржи група
58 A-13 2 4 14 6 2 121 17 7.12 SF 3261 Pipirelli $53.361.829 Промовиран
57 A-13 10 0 2 0 0 23 17 1.35 R2 1313 Pipirelli $44.358.205 Задржи група
56 A-13 20 0 0 0 0 0 17 0 R2 2586 Pipirelli $37.363.413 Задржи група
55 P-23 30 0 0 1 0 2 17 0.12 R1 359 Avonn $16.166.554 Испаднат
54 P-23 20 0 1 1 0 10 17 0.59 - 3212 Avonn $15.770.040 Задржи група
53 P-23 6 1 3 3 0 30 17 1.76 QF 4278 Dunnolop $51.437.523 Задржи група
52 P-23 14 1 1 0 1 14 17 0.82 R2 325 Dunnolop $30.379.787 Задржи група
51 P-23 17 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 252 Dunnolop $28.308.765 Задржи група
50 A-90 2 3 11 12 1 97 17 5.71 QF ? Pipirelli $41.002.303 Промовиран
49 A-90 10 0 0 0 0 32 17 1.88 F ? Pipirelli $38.094.419 Задржи група
48 P-25 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Yokomama $18.809.377 Испаднат
47 A-85 2 4 9 15 2 90 17 5.29 F ? Pipirelli $47.575.000 Промовиран
46 A-85 9 0 1 1 0 24 17 1.41 R1 855 Pipirelli $21.778.472 Задржи група
45 P-1 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $35.673.264 Испаднат
44 P-1 19 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Avonn $4.018.794 Задржи група
43 M-5 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $-171.012 Испаднат
42 P-12 2 6 8 1 1 84 17 4.94 QF ? Dunnolop $21.363.407 Промовиран
41 P-12 13 1 1 0 1 18 17 1.06 R2 235 Avonn $23.804.995 Задржи група
40 A-45 2 6 13 10 4 119 17 7 SF 484 Pipirelli $42.844.194 Промовиран
39 A-45 9 0 1 2 0 22 17 1.29 R2 685 Pipirelli $19.633.948 Задржи група
38 P-3 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $21.665.185 Испаднат
37 P-3 9 0 1 0 0 17 17 1 R1 ? Dunnolop $34.021.236 Задржи група
36 P-3 15 0 1 0 0 9 17 0.53 - ? Yokomama $13.752.801 Задржи група
35 A-14 4 1 6 7 0 66 17 3.88 QF 394 Pipirelli $39.898.590 Промовиран
34 A-14 9 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $5.990.142 Задржи група
33 P-10 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Yokomama $-1.699.237 Испаднат
32 P-10 15 0 1 0 0 13 17 0.76 - 375 Yokomama $3.530.817 Задржи група
31 M-1 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $1.900.842 Испаднат
30 M-1 22 0 0 0 0 6 17 0.35 SF 38 Badyear $17.651.723 Задржи група
29 M-1 21 0 0 0 0 4 17 0.24 QF ? Badyear $17.510.998 Задржи група
28 P-14 1 3 7 5 4 79 17 4.65 F ? Badyear $48.175.491 Промовиран
27 P-14 17 0 0 1 0 11 17 0.65 R2 ? Dunnolop $31.301.417 Задржи група
26 A-7 2 4 10 9 2 106 17 6.24 SF ? Pipirelli $28.202.331 Промовиран
25 A-7 15 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 895 Pipirelli $8.789.056 Задржи група
24 P-5 22 0 0 0 0 7 17 0.41 QF ? Badyear $-3.834.789 Испаднат
23 P-5 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Dunnolop $8.577.066 Задржи група
22 P-5 14 1 1 0 1 10 17 0.59 - ? Pipirelli $6.910.293 Задржи група
21 A-1 3 5 11 7 0 92 17 5.41 QF 271 Pipirelli $55.685.496 Промовиран
20 A-1 10 0 1 4 0 20 17 1.18 R2 929 Pipirelli $24.300.817 Задржи група
19 A-1 11 0 3 0 0 18 17 1.06 R1 639 Pipirelli $14.909.829 Задржи група
18 R-135 1 5 9 1 0 101 17 5.94 W 860 Pipirelli $31.444.031 Промовиран
17 R-135 7 0 5 0 0 40 14 2.86 - - Pipirelli $4.186.449 Задржи група