Профил на менаџерот: Márcio Portuga

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Márcio Portuga
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 27, 2009
Последна интеракција: Вчера во 14:55:58
Постови на форумот:1581  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (963)
Освоени поени:0 (2275)
Победи:0 (85)
Подиуми:0 (202)
Пол-позиции:0 (79)
Најбрзи круга:0 (72)
Просечно поени/трка: 0 (2.36)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

57% отклучени

(199/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Márcio Portuga Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:marcioportuga.bahia

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 11
Број на најавувања:19292
Време поминато на ГПРО:6984.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 4
Позиција во сезоната:36
Пари: $??.???.???
Возач: Tony Fittipaldi (166)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:45
Гуми: Yokomama
Име на тим: Mete o Pau e Breca Seco!
Екипен пласман:66
Поени на тимот:355.2667

Спонзори

Matsushitas Electrics (A27) - 17 трки
Congalotto (P12) - 1 трки
City (A27) - 20 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Márcio Portuga (Последна обнова: Ное 3 2011, 16:38:15)
Eu posso até parar de correr,
mas deixar de ser OVERTAKER NUNCA.

OVERTAKER'S NELES MINHA PORRA...!!!