Профил на менаџерот: Gary Ashdown

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Zakspeed 841 - 1985
Име:Gary Ashdown
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 28, 2009
Последна интеракција: Вчера во 20:17:56
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (830)
Освоени поени:76 (1442)
Победи:2 (31)
Подиуми:7 (117)
Пол-позиции:1 (16)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 6.91 (1.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(73/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gary Ashdown Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 13
Број на најавувања:12298
Време поминато на ГПРО:1835 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 35
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: John Bird (100)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Xerocks (R35) - 24 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-15 30 0 0 0 0 0 14 0 R1 4935 Pipirelli $-16.381.925 Испаднат
85 R-3 3 1 9 0 0 84 17 4.94 F 3175 Pipirelli $40.209.652 Промовиран
84 R-3 11 0 1 0 0 13 13 1 R2 5463 Pipirelli $9.972.441 Задржи група
78-83 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
77 R-94 29 0 0 0 0 0 0 - R1 10194 Pipirelli $22.774.000 Задржи група
65-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 A-11 36 0 0 0 0 0 2 0 R1 10233 Pipirelli $27.192.420 Пензиониран
63 A-124 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 1488 Pipirelli $45.750.046 Задржи група
62 A-124 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1405 Pipirelli $58.541.032 Задржи група
61 A-124 6 1 2 1 0 36 17 2.12 SF 1204 Pipirelli $82.832.538 Задржи група
60 A-124 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1599 Pipirelli $56.920.732 Задржи група
59 A-124 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1648 Pipirelli $43.148.702 Задржи група
58 A-124 18 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 1625 Pipirelli $37.115.922 Задржи група
57 A-124 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2553 Pipirelli $40.408.545 Задржи група
56 A-124 35 0 0 0 0 0 3 0 - 11368 Pipirelli $73.603.348 Задржи група
55 R-121 7 0 5 0 0 55 17 3.24 SF 4431 Pipirelli $64.938.798 Промовиран
54 R-121 7 0 4 0 0 47 17 2.76 QF 3276 Pipirelli $26.607.616 Задржи група
53 A-84 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1853 Pipirelli $6.653.624 Испаднат
52 R-302 1 3 12 3 0 116 17 6.82 QF 1574 Pipirelli $51.814.237 Промовиран
51 A-19 34 0 0 0 0 0 17 0 - 1979 Pipirelli $28.141.791 Испаднат
50 R-29 2 0 8 0 0 91 17 5.35 QF 2191 Pipirelli $51.883.311 Промовиран
49 A-47 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 1457 Pipirelli $42.792.893 Испаднат
48 R-270 1 5 10 3 0 105 17 6.18 W 1969 Pipirelli $55.555.909 Промовиран
47 A-72 29 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Pipirelli $28.357.264 Испаднат
46 A-72 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1299 Pipirelli $37.406.893 Задржи група
45 R-356 7 0 3 0 0 52 17 3.06 SF ? Pipirelli $49.658.437 Промовиран*
44 A-22 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1472 Pipirelli $20.359.129 Испаднат
43 R-188 2 3 8 1 0 89 17 5.24 QF 2013 Pipirelli $42.057.703 Промовиран
42 A-21 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $1.129.178 Испаднат
41 R-264 4 1 6 0 1 79 17 4.65 W 2263 Pipirelli $31.562.627 Промовиран
40 A-74 26 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1404 Pipirelli $45.693.860 Испаднат
39 A-74 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1151 Pipirelli $41.825.104 Задржи група
38 A-74 11 0 2 0 0 20 17 1.18 R2 817 Pipirelli $31.880.928 Задржи група
37 A-74 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $29.336.064 Задржи група
36 A-74 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $57.697.393 Задржи група
35 A-74 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $62.188.657 Задржи група
34 R-282 2 1 10 2 0 103 17 6.06 W 1032 Pipirelli $36.542.909 Промовиран
33 R-282 1 6 9 1 2 94 17 5.53 F 1112 Pipirelli $-14.814.592 Задржи група
32 R-282 8 0 1 0 0 39 17 2.29 R2 1769 Pipirelli $-6.462.078 Задржи група
31 A-11 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 894 Pipirelli $-10.295.355 Испаднат
30 R-273 4 3 7 4 1 70 17 4.12 QF ? Pipirelli $2.543.921 Промовиран*
29 A-19 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 828 Pipirelli $14.157.466 Испаднат
28 A-19 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 736 Pipirelli $16.348.589 Задржи група
27 A-19 11 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $23.311.589 Задржи група
26 A-19 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 570 Pipirelli $21.602.030 Задржи група
25 A-19 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 855 Pipirelli $20.948.011 Задржи група
24 A-19 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 906 Pipirelli $5.746.247 Задржи група
23 A-19 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 792 Pipirelli $23.435.972 Задржи група
22 A-19 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 825 Pipirelli $18.944.099 Задржи група
21 R-100 2 3 7 0 3 83 17 4.88 F ? Pipirelli $36.069.661 Промовиран
20 R-100 6 1 3 0 0 46 17 2.71 QF 1559 Pipirelli $16.474.697 Задржи група
19 R-100 6 1 1 0 0 41 17 2.41 R1 ? Pipirelli $10.447.434 Задржи група
18 R-100 9 0 1 0 0 26 17 1.53 R1 ? Pipirelli $6.860.112 Задржи група
17 R-100 18 0 0 0 0 3 5 0.6 - - Pipirelli $14.179.322 Задржи група