Профил на менаџерот: Radomir Mihai

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Radomir Mihai
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 14, 2009
Последна интеракција: Јун 19 2014, 12:37:30
Постови на форумот:369  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (375)
Освоени поени:0 (589)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (36)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (1.57)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 1, 2013)
Достигнувања:

18% отклучени

(62/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Radomir Mihai Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 15
Број на најавувања:2295
Време поминато на ГПРО:597.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Radomir Mihai (Последна обнова: Јан 14 2014, 23:03:20)
Career statistics:
First GP: Season 17, Race 15
First points: Season 17, Race 17
First podium: Season 18, Race 3
First pole position: Season 21, Race 4
First win: Season 28, Race 4
First fastest lap: Season 18, Race 1
First double: Season 39, Race 17
First hattrick: Season 39, Race 5
First Cup: Season 39
First driver: Peter Williamson - S17,R15-S17,R17
300th Grand Prix: S36 R16 - Q:25 F:17
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


UEFA Champions & Europa League Challenge: 15. 222pts
2011 Giro d`Italia Challenge: 16. 2571pts
2011 Tour de France Challenge: 37. 2121pts
UEFA Champions League Group Stage Challenge: 30. 8pts
2012 Giro d`Italia Challenge: 7. 4071pts
2012 Tour de France Challenge: 5. 3903pts
2013 Vuelta a Espana Challenge: 18. 3309pts


Former member and team leader of SCUDERIA FERRARI S23-S34
Current member of GARUDA RACING

Radomir Mihai 1991-2013