Профил на менаџерот: Jean-marie Stella

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Jean-marie Stella
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 18, 2009
Последна интеракција: Апр 10 2018, 19:18:26
Постови на форумот:27  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (611)
Освоени поени:0 (1170)
Победи:0 (19)
Подиуми:0 (100)
Пол-позиции:0 (63)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: - (1.91)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(102/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jean-marie Stella Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 1
Број на најавувања:4271
Време поминато на ГПРО:1015.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
57-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 A-83 8 0 2 1 0 27 5 5.4 R2 10266 Pipirelli $54.094.017 Пензиониран
55 A-83 4 1 7 1 0 81 17 4.76 SF 760 Pipirelli $58.704.590 Задржи група
54 A-83 12 0 1 1 0 17 17 1 R2 1962 Pipirelli $31.026.487 Задржи група
53 A-83 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1732 Pipirelli $21.477.343 Задржи група
52 A-83 6 0 2 1 0 38 17 2.24 R1 608 Pipirelli $53.062.898 Задржи група
51 A-83 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1291 Pipirelli $61.543.249 Задржи група
50 A-83 6 1 3 1 0 42 17 2.47 R2 ? Pipirelli $39.607.818 Задржи група
49 A-83 17 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1326 Pipirelli $19.818.397 Задржи група
48 P-20 30 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $-164.586 Испаднат
47 A-65 2 3 9 14 2 87 17 5.12 QF 425 Pipirelli $31.169.965 Промовиран
46 A-65 4 0 6 6 0 65 17 3.82 SF ? Pipirelli $60.383.093 Задржи група
45 A-65 10 0 2 0 1 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $78.334.866 Задржи група
44 A-65 15 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $29.399.429 Задржи група
43 R-53 1 4 13 5 1 113 17 6.65 SF 1638 Pipirelli $30.022.921 Промовиран
42 A-62 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1447 Pipirelli $-14.810.810 Испаднат
41 A-62 10 1 2 3 2 22 17 1.29 SF ? Pipirelli $10.747.079 Задржи група
40 A-62 9 0 1 1 1 20 15 1.33 QF - Pipirelli $25.965.866 Задржи група
39 A-62 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1002 Pipirelli $3.711.141 Задржи група
38 A-62 14 0 1 2 0 13 17 0.76 R1 1103 Pipirelli $32.237.588 Задржи група
37 A-62 6 0 2 0 0 37 16 2.31 F - Pipirelli $48.442.788 Задржи група
36 A-62 26 0 0 0 0 3 16 0.19 F - Pipirelli $38.377.441 Задржи група
35 R-261 2 0 9 10 0 89 16 5.56 SF - Pipirelli $40.368.279 Промовиран
34 A-50 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1197 Pipirelli $1.534.028 Испаднат
33 R-135 1 5 11 15 0 112 17 6.59 W 1028 Pipirelli $11.385.326 Промовиран
32 R-135 6 1 5 1 0 60 17 3.53 QF ? Pipirelli $-26.289.618 Задржи група
31 R-135 6 0 3 0 3 42 14 3 QF - Pipirelli $-9.815.305 Задржи група
30 A-64 38 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $-26.400.208 Пензиониран
29 A-64 25 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $9.652.851 Задржи група
28 A-64 23 0 0 0 0 5 16 0.31 - - Pipirelli $30.877.808 Задржи група
27 R-235 2 3 10 0 0 92 16 5.75 F - Pipirelli $21.219.035 Промовиран
26 R-235 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $-14.237.844 Задржи група
25 R-235 12 0 2 1 0 18 17 1.06 SF ? Pipirelli $3.243.396 Задржи група
24 R-235 9 0 1 0 0 27 15 1.8 QF - Pipirelli $4.673.455 Задржи група
23 A-24 33 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $4.989.985 Испаднат
22 R-255 7 0 4 0 0 41 14 2.93 SF - Pipirelli $16.262.030 Промовиран
21 R-255 9 0 0 0 0 27 16 1.69 QF - Pipirelli $11.579.672 Задржи група
20 R-255 16 0 1 0 2 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $-5.257.604 Задржи група
19 R-255 11 0 2 0 3 23 14 1.64 R1 - Pipirelli $-6.160.878 Задржи група
18 R-255 21 0 0 0 3 0 13 0 R1 - Pipirelli $-3.074.859 Задржи група
17 R-255 38 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.085.000 Задржи група