Профил на менаџерот: Pablo Stracquadaini

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Pablo Stracquadaini
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 4, 2010
Последна интеракција: Вчера во 00:27:11
Постови на форумот:46  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (953)
Освоени поени:0 (1340)
Победи:0 (27)
Подиуми:0 (104)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: 0 (1.41)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(83/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pablo Stracquadaini Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 1
Број на најавувања:16032
Време поминато на ГПРО:4323.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 44
Позиција во сезоната:40
Пари: $??.???.???
Возач: David Coulthard (88)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ESCUDERIA FANGIO
Екипен пласман:259
Поени на тимот:195.2002

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Pablo Stracquadaini (Последна обнова: Сеп 13 2018, 20:28:18)
CIRCUITOS EN LOS QUE SE ESCUCHO LA CANCION MAS LINDA Y FLAMEO LA BANDERA MAS GLORIOSA:

EN ROOKIE:

ANDERSTORP (SUECIA)
BRANDS HATCH (INGLATERRA)
INTERLAGOS (BRASIL) ----------------> 2 VECES
MONTE CARLO (MONACO)
MONTREAL (CANADA)
OESTERREICHRING (AUSTRIA) ------> 2 VECES
PAUL RICARD (FRANCIA)
POZNAN (POLONIA)
SEPANG (MALASIA)
SILVERSTONE (INGLATERRA)
SPA (BELGICA)
VALENCIA (ESPAÑA)
YAS MARINA (EMIRATOS ARABES)

EN AMATEUR:

BUENOS AIRES (ARGENTINA): TEMPORADA 30 CARRERA 13
SEPANG (MALASIA): TEMPORADA 32 CARRERA 15
ESTAMBUL (TURQUIA): TEMPORADA 39 CARRERA 9
VALENCIA (ESPAÑA): TEMPORADA 39 CARRERA 12
SEPANG (MALASIA): TEMPORADA 39 CARRERA 14
HUNGARORING (HUNGRIA) TEMPORADA 42 CARRERA 15
KYALAMI (SUDAFRICA) TEMPORADA 50 CARRERA 13
FIORANO (ITALIA) TEMPORADA 52 CARRERA 5
BRNO (REPUBLICA CHECA) TEMPORADA 55 CARRERA 14
MONZA (ITALIA) TEMPORADA 66 CARRERA 7
BRANDS HATCH (INGLATERRA) TEMPORADA 66 CARRERA 10