Профил на менаџерот: Mike Zestas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mike Zestas
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 6, 2010
Последна интеракција: Денес во 20:59:32
Постови на форумот:63  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (266)
Освоени поени:3 (398)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (31)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0.21 (1.5)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 12, 2018)
Достигнувања:

17% отклучени

(61/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mike Zestas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 2
Број на најавувања:4466
Време поминато на ГПРО:1039.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 57
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Mika Räikkönen (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Team Resistance
Екипен пласман:274
Поени на тимот:202.8006

Спонзори

Hanleys (P1) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Mike Zestas (Последна обнова: Сеп 3 2019, 13:01:25)
Hello GPRO fans!

My first GPRO season

Season 18

Achievements : Track / Country Date

1st Ever Race Singapore GP (Singapore) 10/01/2010

1st Ever Win Singapore GP (Singapore) 10/01/2010

2nd Win Suzuka GP (Japan) 12/01/10

3rd Win Poznan GP (Poland) 15/01/10

Season 19

Promotion to Amateur38 - Back to Rookie with negative money (0 points)

Season 20

4th Win Istanbul GP (Turkey) 01/06/10

Season 21

Promotion to Amateur 38 - 18th place (4 points)

Gainning experience in Amateur groups and long retirement S25-S61


Comeback S62

Promotion to Amateur in S64 with 6 wins , 11 podiums , 9 pole positions , 5 fastest laps and 109 points 2nd position & CUP winner

Sakhir GP (Bahrain)
Fuji GP (Japan)
Barcelona GP (Spain)
Mugello GP (Italy)
Monte Carlo GP (Monaco)
Austin GP (United States)

S65-66 making my bank account bigger till 200.000.000$
S67 promotion to Pro with 2 wins , 7 podiums , 5 pole positions and 71 points 4th position
Austin GP (Uited States)
Mexico City (Mexico)

S68-71 struggling with my car lvl and money
Relegation in S71 and back to amateur to start once again with more experience!