Профил на менаџерот: Richard Luijendijk

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Richard Luijendijk
Држава: Холандија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 13, 2010
Последна интеракција: Вчера во 23:18:55
Постови на форумот:163  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1126)
Освоени поени:0 (1857)
Победи:0 (49)
Подиуми:0 (154)
Пол-позиции:0 (72)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 0 (1.65)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 3, 2012)
Достигнувања:

41% отклучени

(151/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Richard Luijendijk Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 4
Број на најавувања:17861
Време поминато на ГПРО:5223.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 19
Позиција во сезоната:24
Пари: $??.???.???
Возач: Bruno Eaton (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:34
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Lion Racing
Екипен пласман:268
Поени на тимот:100.2001

Спонзори

Novartiz (A50) - 21 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Richard Luijendijk (Последна обнова: Мар 5 2021, 21:28:07)
Wins(49):
Season 19: Sakhir, Monte Carlo
Season 21: Estoril, Brands Hatch, Sepang
Season 23: Buenos Aires, Laguna Seca
Season 24: Barcelona, Silverstone, Estoril, A1-Ring
Season 26: Silverstone
Season 27: Zolder
Season 30: Fuji, Yas Marina, Monte Carlo, Hungaroring, Shanghai, Sakhir, Barcelona
Season 35: Buenos Aires, Shanghai
Season 40: Yas Marina
Season 42: Brasilia, Magny Cours
Season 45: Zolder, Mexico City
Season 55: Singapore, Baku City, Yeongam, Sepang, Sochi, Suzuka, Zolder, Montreal, Mexico City, Valencia, Interlagos
Season 56: Jerez
Season 57: Zandvoort, Suzuka
Season 59: Montreal
Season 69: Fiorano
Season 73: Imola
Season 78: Sochi, Zolder, Irungattukottai
Season 80: Mexico City, Brasilia

2nd(50):
Season 19: Barcelona
Season 20: Kyalami
Season 21: Buenos Aires
Season 23: Bucharest Ring
Season 24: Interlagos, Buenos Aires, Monte Carlo, Magny Cours, Hockenheim, Hungaroring, Suzuka
Season 26: Irungattukottai
Season 27: Brands Hatch, Singapore, Shanghai
Season 29: Buenos Aires
Season 30: Mexico City, Buenos Aires, Zandvoort
Season 33: Magny Cours, Interlagos
Season 35: Yas Marina, Brands Hatch
Season 36: Adelaide
Season 37: Indianapolis
Season 42: Montreal, Ahvenisto, Hungaroring
Season 45: Sochi, Brno, Imola, Monte Carlo
Season 54: Oesterreichring
Season 55: Serres, Jyllands-Ringen, Austin, Kaunas
Season 57: Monte Carlo, Istanbul
Season 61: Monte Carlo
Season 62: Bucharest Ring
Season 73: Anderstorp
Season 74: Adelaide, Irungattukottai
Season 77: Hungaroring
Season 78: Brands Hatch
Season 80: Nurburgring, Valencia, Hungaroring, Poznan

3rd(55):
Season 19: Fuji, Irungattukottai
Season 21: Mexico City, Spa
Season 23: Monte Carlo, Fiorano
Season 24: Montreal
Season 25: Montreal
Season 26: Valencia
Season 27: Bucharest Ring, Monza, Barcelona, Interlagos
Season 29: Indianapolis
Season 30: Monza, Singapore, Laguna Seca
Season 33: Sakhir
Season 34: Anderstorp
Season 35: Melbourne, Brasilia
Season 39: Serres, Ahvenisto
Season 40: New Delhi
Season 41: Sepang
Season 42: Indianapolis, Poznan, Silverstone, Hockenheim
Season 43: Spa
Season 44: Valencia
Season 45: Anderstorp
Season 48: Yas Marina
Season 49: Suzuka
Season 51: Yas Marina
Season 52: Estoril
Season 57: A1-Ring, Buenos Aires, Adelaide, New Delhi, Yas Marina
Season 66: Brasilia
Season 69: Nurburgring
Season 72: Spa
Season 74: Singapore
Season 78: Hockenheim, Oesterreichring, Interlagos. Fuji, Baku City
Season 79: Yeongam
Season 80: Paul Ricard, Slovakiaring, Silverstone, Austin

Poles(72):
Season 19: Sakhir, Melbourne, Silverstone
Season 23: Poznan, Buenos Aires
Season 24: Buenos Aires, Imola, Magny Cours, Silverstone, Hockenheim, Hungaroring, Spa, Monza, Nurburgring, Suzuka, A1-Ring
Season 26: Silverstone
Season 30: Hungaroring, Portimao
Season 41: Fuji, Anderstorp, Monte Carlo,
Season 42: Poznan, Hockenheim, Adelaide, Yas Marina, Irungattukottai
Season 51: Irungattukottai
Season 54: Portimao
Season 55: Singapore, Baku City, Serres, Yeongam, Sepang, Sochi, Suzuka, Bremgarten, Jyllands-Ringen, Zolder, Austin, Montreal, Mexico City, Brno, Valencia, Kaunas, Interlagos
Season 57: Baky City, Yas Marina, Portimao, Ahvenisto
Season 61: Montreal
Season 66: Monza
Season 74: Adelaide, Irungattukottai, Singapore, Grobnik
Season 77: Shanghai
Season 78: Mugello, Sochi, Brands Hatch, Estoril, Zolder, Interlagos, Irungattukottai, Baku City, Istanbul, Anderstorp
Season 80: Fiorano, Silverstone, Mexico City, Brasilia, Suzuka

Fatest lap(17):
Season 19: Monte Carlo
Season 26: Poznan, Silverstone
Season 29: Yeongam, Suzuka
Season 30: Shanghai
Season 40: Brasilia
Season 55: Singapore, Yeongam, Sepang, Sochi, Suzuka, Jyllands-Ringen, Zolder
Season 61: Monte Carlo
Season 64: Sochi
Season 78: Zolder