Профил на менаџерот: Thiago Veiga

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Thiago Veiga
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 20, 2010
Последна интеракција: Мар 18 2021, 13:36:47
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (161)
Освоени поени:0 (249)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (17)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (1.55)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(24/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Thiago Veiga Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 6
Број на најавувања:768
Време поминато на ГПРО:161 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
80 R-10 21 0 0 0 0 0 3 0 - 8525 Pipirelli $32.787.316 Задржи група
43-79 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 R-309 10 0 1 0 3 26 10 2.6 SF - Pipirelli $25.464.692 Задржи група
41 R-309 15 0 0 0 2 8 14 0.57 R2 - Pipirelli $3.366.388 Задржи група
34-40 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-74 14 0 0 0 0 7 14 0.5 - - Pipirelli $8.011.091 Задржи група
27-32 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
26 A-27 30 0 0 0 0 0 13 0 R1 - Pipirelli $-863.270 Испаднат
25 R-141 3 0 7 1 0 71 17 4.18 F ? Pipirelli $11.463.492 Промовиран
24 A-8 31 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $-14.225.944 Испаднат
23 R-10 3 2 5 2 0 62 15 4.13 R2 - Pipirelli $30.385.906 Промовиран
22 R-10 5 1 3 1 0 51 14 3.64 R2 - Pipirelli $17.957.662 Задржи група
21 R-10 19 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $2.929.292 Задржи група
20 R-10 16 0 0 0 0 7 14 0.5 R2 - Pipirelli $-2.815.102 Задржи група
19 R-10 22 0 0 0 0 0 10 0 R2 - Pipirelli $-21.547.382 Задржи група
18 R-10 12 0 1 0 0 9 9 1 - - Pipirelli $6.052.535 Задржи група