Профил на менаџерот: Nuno Vicente

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
The Special One (Team livery)
Име:Nuno Vicente
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 8, 2006
Последна интеракција: Денес во 17:10:15
Постови на форумот:4018  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1383)
Освоени поени:41 (2348)
Победи:1 (71)
Подиуми:5 (200)
Пол-позиции:2 (47)
Најбрзи круга:0 (54)
Просечно поени/трка: 5.86 (1.7)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 20, 2007)
Достигнувања:

47% отклучени

(168/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nuno Vicente Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Бета Сезона 5, Трка 8
Број на најавувања:23011
Време поминато на ГПРО:13558 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Stefano Fisichella (159)
Технички Директор: Norbert Moog (102)
Екипа во целост:43
Гуми: Dunnolop
Име на тим: The Special One
Екипен пласман:5
Поени на тимот:300.7333

Спонзори

Admiral Electric (P12) - 28 трки
Kenwoods (P12) - 19 трки
Carnivel Corp (P12) - 18 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Nuno Vicente (Последна обнова: Сеп 11 2009, 17:37:50)
Favourite F1 driver: Nelson Piquet

Season6 - subida a Elite
Season12 - melhor manager Tuga.
season13 - Manutenção em Elite

Objectivos ainda por alcançar:

-Lutar pelo campeonato por equipas (a partir da season 16) - Este objectivo foi definido antes da alteração da pontuação das equipas.
- 1 ponto em Elite (lá prá season 19)
- 1 pódio em Elite (após season 19)
-1ª Vitória em Elite (após season 19)
-Lutar pelo campeonato em Elite (nos meus sonhos)