Профил на менаџерот: Ramiro Capeans

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ramiro Capeans
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 3, 2010
Последна интеракција: Јан 1 2012, 19:14:49
Постови на форумот:34  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (177)
Освоени поени:0 (297)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (21)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.68)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(19/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ramiro Capeans Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 10
Број на најавувања:1419
Време поминато на ГПРО:503 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
29-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
28 R-51 8 0 0 0 0 26 17 1.53 SF 1650 Pipirelli $6.089.725 Задржи група
27 R-51 8 0 2 0 0 33 17 1.94 QF 1739 Pipirelli $26.440.341 Задржи група
26 R-51 10 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 1691 Pipirelli $21.652.652 Задржи група
25 A-58 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 1238 Pipirelli $4.039.209 Испаднат
24 R-200 5 0 4 1 0 52 17 3.06 QF ? Pipirelli $28.569.994 Промовиран
23 A-14 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-4.798.658 Испаднат
22 R-64 2 1 6 1 0 67 17 3.94 R2 ? Pipirelli $34.626.238 Промовиран
21 A-52 27 0 0 0 0 0 17 0 - 1054 Pipirelli $6.605.527 Испаднат
20 R-213 3 0 7 2 0 72 17 4.24 R1 1447 Pipirelli $28.676.941 Промовиран
19 R-213 11 0 1 1 0 23 17 1.35 SF 1739 Pipirelli $-8.234.410 Задржи група
18 R-213 23 0 0 0 0 2 8 0.25 - - Pipirelli $-9.779.259 Задржи група