Профил на менаџерот: Janne Andersson

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Three Crowns (Team livery)
Име:Janne Andersson
Држава: Шведска
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 11, 2007
Последна интеракција: Денес во 12:24:47
Постови на форумот:285  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (1162)
Освоени поени:0 (2105)
Победи:0 (52)
Подиуми:0 (153)
Пол-позиции:0 (35)
Најбрзи круга:0 (62)
Просечно поени/трка: 0 (1.81)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

41% отклучени

(144/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Janne Andersson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 6, Трка 16
Број на најавувања:30098
Време поминато на ГПРО:8098.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 21
Позиција во сезоната:27
Пари: $?.???.???
Возач: Nico Vieth (134)
Технички Директор: Mike McQuilliam (81)
Екипа во целост:18
Гуми: Yokomama
Име на тим: Three Crowns
Екипен пласман:234
Поени на тимот:96

Спонзори

Sun Microthings (A49) - 10 трки
Second Data (A49) - 11 трки
TargetMe (A49) - 25 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-49 3 0 4 1 0 46 17 2.71 R1 942 Pipirelli $19.844.844 Промовиран
73 A-49 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1369 Pipirelli $5.528.645 Задржи група
72 A-49 13 0 1 0 0 13 17 0.76 SF 3401 Pipirelli $14.483.452 Задржи група
71 P-14 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 415 Yokomama $380.012 Испаднат
70 A-55 4 1 6 4 4 80 17 4.71 QF 610 Pipirelli $33.934.131 Промовиран
69 A-55 9 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 1292 Pipirelli $13.438.865 Задржи група
68 P-11 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 520 Yokomama $10.242.572 Испаднат
67 A-18 1 5 9 1 2 98 17 5.76 W 698 Pipirelli $29.736.237 Промовиран
66 A-18 11 0 0 0 1 15 17 0.88 R1 1381 Pipirelli $18.631.744 Задржи група
65 A-18 17 0 0 0 1 12 17 0.71 SF 1102 Pipirelli $16.247.898 Задржи група
64 A-18 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1710 Pipirelli $14.426.921 Задржи група
63 P-9 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 3373 Dunnolop $9.018.629 Испаднат
62 A-34 3 1 6 1 1 67 17 3.94 QF 925 Pipirelli $21.222.469 Промовиран
61 A-34 5 0 4 0 1 56 17 3.29 QF 872 Pipirelli $17.861.116 Задржи група
60 A-34 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1575 Pipirelli $30.554.700 Задржи група
59 A-34 8 0 1 0 2 24 17 1.41 QF 1192 Pipirelli $8.427.987 Задржи група
58 A-34 12 0 2 0 0 18 17 1.06 R2 1103 Pipirelli $18.374.825 Задржи група
57 A-34 16 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1432 Pipirelli $9.360.466 Задржи група
56 A-34 9 0 2 0 0 27 17 1.59 SF 1107 Pipirelli $20.138.679 Задржи група
55 A-34 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1938 Pipirelli $9.588.223 Задржи група
54 A-34 10 0 0 0 2 18 17 1.06 R2 1594 Pipirelli $11.857.121 Задржи група
53 A-34 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2037 Pipirelli $6.120.828 Задржи група
52 A-34 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $9.970.090 Задржи група
51 P-9 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $3.197.603 Испаднат
50 A-18 3 5 8 6 9 84 17 4.94 R2 534 Pipirelli $36.604.134 Промовиран
49 A-18 5 1 4 0 2 68 17 4 SF 467 Pipirelli $17.042.948 Задржи група
48 A-18 11 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 752 Pipirelli $11.313.702 Задржи група
47 A-18 6 1 5 1 0 52 17 3.06 R2 ? Pipirelli $17.927.629 Задржи група
46 A-18 8 0 2 0 0 32 17 1.88 R2 816 Pipirelli $23.350.894 Задржи група
45 A-18 15 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 1221 Pipirelli $12.093.848 Задржи група
44 P-24 38 0 0 0 0 0 17 0 - 420 Avonn $810.400 Испаднат
43 A-28 1 3 9 1 4 92 17 5.41 R2 563 Pipirelli $36.495.790 Промовиран
42 A-28 8 0 0 0 2 27 17 1.59 W ? Pipirelli $11.503.411 Задржи група
41 A-28 15 0 1 0 0 14 17 0.82 QF 923 Pipirelli $6.522.499 Задржи група
40 A-28 11 0 0 0 0 17 17 1 QF 717 Pipirelli $17.176.480 Задржи група
39 A-28 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $4.697.662 Задржи група
38 P-3 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Yokomama $4.403.409 Испаднат
37 A-44 2 5 8 0 3 88 17 5.18 R2 ? Pipirelli $48.832.910 Промовиран
36 A-44 6 1 2 0 0 38 17 2.24 R1 789 Pipirelli $40.537.810 Задржи група
35 R-248 1 6 14 13 2 130 17 7.65 W ? Pipirelli $28.380.639 Промовиран
34 A-6 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 716 Pipirelli $17.504.916 Испаднат
33 P-15 33 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Yokomama $-5.147.250 Испаднат
32 M-4 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $-3.099.683 Испаднат
31 P-11 3 3 8 0 4 81 17 4.76 W ? Yokomama $10.730.793 Промовиран
30 P-11 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 ? Yokomama $3.074.379 Задржи група
29 A-12 4 0 3 0 0 57 17 3.35 QF 458 Pipirelli $20.130.438 Промовиран
28 A-12 7 1 2 0 0 34 17 2 QF 562 Pipirelli $7.087.639 Задржи група
27 A-12 5 0 1 0 0 40 17 2.35 R1 475 Pipirelli $10.894.405 Задржи група
26 A-12 7 0 2 0 0 40 17 2.35 R1 ? Pipirelli $22.670.396 Задржи група
25 A-12 12 0 0 0 0 17 17 1 R1 695 Pipirelli $7.143.848 Задржи група
24 A-12 6 0 2 0 0 55 17 3.24 R1 335 Pipirelli $11.657.099 Задржи група
23 A-12 13 0 0 0 0 17 17 1 QF 467 Pipirelli $19.155.093 Задржи група
22 A-12 24 0 0 0 0 6 17 0.35 - 660 Pipirelli $1.391.314 Задржи група
21 A-12 17 0 1 0 0 10 16 0.62 QF - Pipirelli $881.683 Задржи група
20 A-12 7 0 1 0 1 37 17 2.18 R1 488 Pipirelli $5.460.446 Задржи група
19 A-12 10 0 1 0 0 22 17 1.29 SF 519 Pipirelli $2.919.613 Задржи група
18 R-104 2 5 13 0 3 125 17 7.35 QF 713 Pipirelli $12.742.633 Промовиран
17 A-36 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 715 Pipirelli $6.744.372 Спец пот
16 R-175 1 5 10 6 6 96 17 5.65 QF ? blank $9.757.350 Промовиран
15 A-16 13 0 0 0 1 8 17 0.47 - ? blank $-887.585 Испаднат
14 A-16 6 2 4 0 1 53 17 3.12 - ? blank $5.703.868 Задржи група
13 A-16 7 0 3 0 2 54 17 3.18 - 333 blank $7.208.975 Задржи група
12 A-16 12 1 2 0 1 28 17 1.65 - 304 blank $6.607.500 Задржи група
11 R-2 2 5 8 1 0 81 17 4.76 - ? blank $11.246.292 Промовиран
10 R-2 9 0 0 0 1 26 17 1.53 - ? blank $-2.788.896 Задржи група
9 R-2 25 0 0 0 1 1 17 0.06 - ? blank $-2.392.749 Задржи група
8 R-2 33 0 0 0 2 0 16 0 - - blank $563.825 Задржи група
7 R-2 26 0 0 0 3 0 17 0 - ? blank $-1.609.981 Задржи група
6 R-2 27 0 0 0 0 0 2 0 - - blank $8.945.826 Задржи група