Профил на менаџерот: Vasile George Daniel

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Vasile George Daniel
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 12, 2007
Последна интеракција: Вчера во 22:14:53
Постови на форумот:2740  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (1154)
Освоени поени:3 (3114)
Победи:0 (116)
Подиуми:0 (273)
Пол-позиции:0 (142)
Најбрзи круга:0 (163)
Просечно поени/трка: 0.5 (2.7)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

60% отклучени

(212/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Vasile George Daniel Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:george.danielo
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 6, Трка 14
Број на најавувања:17745
Време поминато на ГПРО:5669.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 2
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Robert Hahnenkamm (142)
Технички Директор: Alan Wickham (82)
Екипа во целост:27
Гуми: Yokomama
Име на тим: JButton Racing
Екипен пласман:32
Поени на тимот:170.7335

Спонзори

Electroluxery (P3) - 17 трки
Laurent-Pernoir (A57) - 27 трки
Electronic Data Stuff (A57) - 25 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Vasile George Daniel (Последна обнова: Јун 17 2016, 00:50:13)
-------------------------------------------------- Não damos passagem para ninguém!------------------------------

GeorgeDaniel next manager in season 60 look at the win elite group :)

e in portugheza si inseamna: nu lasam pe nimeni sa treaca.e ceve referitor la un film vechi care imi place: spaceballs.

spune in corabia lor: nu franam pt nimeni.foarte amuzant filmul


in Prima mea incercare catre elite...am prins multa experienta,care imi va fi de folos pentru sezonul viitor !


astept sezonul viitor...ca sa revin in forta si la propriu si la figurat :D ...