Профил на менаџерот: Jeroen Schaaf

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jeroen Schaaf
Држава: Холандија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Мар 11, 2010
Последна интеракција: Окт 29 2010, 22:09:35
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (41)
Освоени поени:0 (53)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (2)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.29)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

1% отклучени

(5/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jeroen Schaaf Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 2
Број на најавувања:266
Време поминато на ГПРО:62.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
23-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
22 R-10 28 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $25.302.000 Задржи група
21 R-10 15 0 0 0 0 4 11 0.36 R2 - Pipirelli $24.672.194 Задржи група
20 R-10 15 0 0 0 0 12 15 0.8 QF - Pipirelli $7.748.519 Задржи група
19 R-10 6 0 2 0 0 37 15 2.47 R2 - Pipirelli $32.187.801 Задржи група