Профил на менаџерот: Mark Cooke

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Mark Cooke
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 16, 2010
Последна интеракција: Мај 27 2017, 21:43:58
Постови на форумот:80  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (591)
Освоени поени:0 (726)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (61)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (1.23)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 11, 2010)
Достигнувања:

22% отклучени

(76/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mark Cooke Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 3
Број на најавувања:7894
Време поминато на ГПРО:2272.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
56-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-12 36 0 0 0 0 0 6 0 - 10241 Pipirelli $109.496.912 Пензиониран
54 A-12 18 0 0 0 0 3 17 0.18 - 7495 Pipirelli $82.166.549 Задржи група
53 R-311 4 3 6 2 0 79 15 5.27 QF 6999 Pipirelli $41.947.977 Промовиран
52 A-76 16 0 2 0 0 12 7 1.71 R1 - Pipirelli $81.725.595 Пензиониран
51 A-76 18 0 1 0 1 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $83.174.636 Задржи група
50 A-76 19 0 1 0 0 6 10 0.6 R1 - Pipirelli $85.913.265 Задржи група
49 A-76 22 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $102.219.634 Задржи група
48 A-76 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $71.560.019 Задржи група
47 A-76 22 0 0 0 0 4 16 0.25 - - Pipirelli $46.326.182 Задржи група
46 P-5 39 0 0 0 0 0 14 0 - - Avonn $84.183.900 Испаднат
45 P-5 6 0 3 0 2 42 16 2.62 F - Contimental $53.290.492 Задржи група
44 P-5 19 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 587 Yokomama $42.315.901 Задржи група
43 A-71 2 3 9 0 2 85 17 5 F 715 Pipirelli $140.022.721 Промовиран
42 A-71 10 1 2 0 1 22 17 1.29 QF ? Pipirelli $46.888.630 Задржи група
41 A-71 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $61.081.050 Задржи група
40 P-4 27 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Avonn $34.705.172 Испаднат
39 A-79 3 1 5 0 0 57 16 3.56 R2 - Pipirelli $36.538.659 Промовиран
38 A-79 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $25.878.881 Задржи група
37 A-79 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $52.991.600 Задржи група
36 R-380 5 1 3 0 2 45 17 2.65 W ? Pipirelli $16.032.213 Промовиран
35 A-24 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $3.093.217 Испаднат
34 P-1 25 0 0 0 0 4 17 0.24 QF ? Dunnolop $-578.874 Испаднат
33 P-1 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Dunnolop $51.126.082 Задржи група
32 A-11 4 2 5 3 0 72 17 4.24 R2 300 Pipirelli $54.522.906 Промовиран
31 A-11 8 2 3 0 1 26 17 1.53 R1 538 Pipirelli $32.733.617 Задржи група
30 A-11 18 0 0 0 0 6 17 0.35 QF ? Pipirelli $17.849.625 Задржи група
29 A-11 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $13.487.745 Задржи група
28 A-11 22 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 - Pipirelli $43.154.019 Задржи група
27 A-11 16 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $17.027.642 Задржи група
26 A-11 11 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $16.749.844 Задржи група
25 P-13 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $7.087.482 Испаднат
24 A-38 1 3 8 13 0 78 17 4.59 W ? Pipirelli $68.700.411 Промовиран
23 A-38 7 0 2 0 0 33 17 1.94 QF ? Pipirelli $50.289.465 Задржи група
22 A-38 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 659 Pipirelli $16.106.558 Задржи група
21 A-38 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 925 Pipirelli $10.790.140 Задржи група
20 A-38 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 925 Pipirelli $8.936.221 Задржи група
19 R-148 4 4 5 0 0 59 15 3.93 - - Pipirelli $22.429.394 Промовиран