Профил на менаџерот: Juliano Madeira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juliano Madeira
Држава: Бразил
Пол:Не е определено
Се приклучи:Мар 16, 2010
Последна интеракција: Јул 30 2021, 18:22:12
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (271)
Освоени поени:0 (566)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (51)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 0 (2.09)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 8, 2018)
Достигнувања:

21% отклучени

(77/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juliano Madeira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 4
Број на најавувања:1421
Време поминато на ГПРО:92 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 30
Позиција во сезоната:31
Пари: $??.???.???
Возач: Roger Barber (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Nova Era
Екипен пласман:300
Поени на тимот:12.6

Спонзори

Winkeler AG (R62) - 50 трки
American Press (R62) - 16 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 R-62 2 3 9 3 1 88 14 6.29 W 5553 Pipirelli $16.188.890 Промовиран
81 R-62 10 0 0 0 0 13 12 1.08 R1 6652 Pipirelli $53.168.605 Задржи група
80 A-35 35 0 0 0 0 0 14 0 - 5582 Pipirelli $8.912.292 Испаднат
79 A-35 32 0 0 0 0 0 9 0 - 6831 Pipirelli $7.718.841 Задржи група
78 R-129 3 4 9 4 3 82 14 5.86 W 5927 Pipirelli $26.910.262 Промовиран
77 R-129 11 1 1 0 0 16 11 1.45 R2 6904 Pipirelli $-14.636.721 Задржи група
76 R-129 5 2 6 0 2 70 14 5 SF 5987 Pipirelli $-5.619.381 Задржи група
75 R-129 12 0 0 0 0 5 12 0.42 R1 7797 Pipirelli $54.846.480 Задржи група
74 A-62 38 0 0 0 0 0 8 0 R1 7201 Pipirelli $301.963 Испаднат
73 A-62 32 0 0 0 0 0 14 0 - 5689 Pipirelli $3.180.021 Задржи група
72 A-62 10 0 2 2 0 25 15 1.67 R1 5772 Pipirelli $6.965.838 Задржи група
71 A-62 5 1 5 1 1 48 14 3.43 - 5821 Pipirelli $424.481 Задржи група
70 A-62 16 0 1 0 0 9 14 0.64 R2 5786 Pipirelli $33.857.879 Задржи група
69 A-62 18 0 0 0 1 5 12 0.42 R1 6474 Pipirelli $28.035.050 Задржи група
68 A-62 13 0 0 0 0 8 13 0.62 R2 6394 Pipirelli $23.754.361 Задржи група
67 A-62 16 0 0 0 0 4 17 0.24 - 2106 Pipirelli $9.997.834 Задржи група
66 R-180 1 11 15 4 5 144 17 8.47 W 2348 Pipirelli $28.780.532 Промовиран
65 R-180 6 0 3 2 0 48 17 2.82 SF 3120 Pipirelli $14.746.214 Задржи група
64 R-180 18 0 0 0 0 0 17 0 R1 6034 Pipirelli $10.166.875 Задржи група
63 R-180 18 0 0 0 0 0 3 0 - 7767 Pipirelli $15.605.741 Задржи група
60-62 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 R-12 28 0 0 0 0 0 1 0 R1 8615 Pipirelli $13.416.000 Задржи група
58 R-56 21 0 0 0 0 0 2 0 - 9337 Pipirelli $11.550.138 Задржи група
57 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 R-273 19 0 0 0 0 0 2 0 - 10957 Pipirelli $7.085.664 Задржи група
44-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-73 19 0 0 0 0 1 4 0.25 - - Pipirelli $-955.398 Задржи група
35 R-147 21 0 0 1 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $-2.934.625 Задржи група
19 R-90 32 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $20.829.852 Задржи група